DIT IS NOU DE VISCHCLUD SIESKE kaarsen Otto v. d. Veen en Zn. kaarsen 17 'T KLEINE KRANTSJE FA. KOETSTRA Bart Vossenberg Voor TELEVISIE RADIO en ELEKTR. HUIS- HOUDEL. ART. uw adres Voorstreek 84 Telefoon 28174 Onder volledige garan tie en prima service Grote sortering V erlovingsringen Gouden sieraden enz. Friesland's goedkope BRILLENDOKTER 30 pet. korting op monturen Ziekenfonds leverancier -Juwelier - horloger opticien ZILWO O/d Kelders 28 - Leeuwarden Telefoon 23504 Voor al uw loodgieters- dakbedekkings- en fitterswerk naar het van ouds bekende adres sinds 1930 Hollanderdijk 36 Telefoon 24629 kaarsen kaarsen kaarsen Nieuwestad 105 Voorstreek 77 Leeuwarden Enkele weken geleden vertelden wij de lezers van 't Kleine Krantsje, dat wij beschikten over een fraaie foto van de Vischclub Sieske, een club van hengelaars, die ons voor schijn baar onoplosbare raadsels plaatste. Want verscheidene oudere Leeuwar ders, die wij de plaat lieten zien, herkenden de gefotografeerde heren niet en toch moest de foto in Leeu warden zijn gemaakt en moesten de gefotografeerden op en top Leeu warders zijn (geweest). Gelukkig evenwel heeft een oproep in een van de in oktober verschenen nummers het succes gebracht, waar op wij hadden gehoopt: er meldden zich enkele abonnee's, die ons uit de droom konden helpen en die zelfs de namen van de meeste heren nog wel wisten. De Vischclub Sieske had haar ver zamelplaats in het café Groningen aan de Oostergrachtswal, waar nu de Filadelfia Gemeente resideert. Zon dagsavonds hadden de heren daar sociëteit; in de achterzaal werd dan gekaart. De contributies kwamen in een pot en tegen de kerstdagen was het potverteren en voor ieder lid was er wat: kalkoen, haas, varkens vlees, banket, enfin, noem maar op. Aan de Vischclub Sieske was een loterijclub verbonden met een eigen naam. „Hoe moet die club heten? werd er bij de oprichting gevraagd. ,,'t Is mij goed! riep een van de heren. „Mooi" zei voorzitter Eisma, „dan binne we meteen klaar - de club heet: ..'t Is mij goed". Nu de namen van de leden van dit edele gezelschap. Laten we begin gen bij de heren, die de vlag op houden, de burger links is Piet Pan huis, bloemenzaak in de Beyerstraat, de militair rechts is sergeant-majoor Dorenbosch. Op de achterste rij zien we eerst twee heren, voor wie we een vraag teken moeten plaatsen; dan komen achtereenvolgens: Van der Werf, de loodgieter, Oenze Bergman Junior, zoon van vader Bergman, die ook Oenze heette, IJsbrandi, caféhouder aan de Voorstreek, De Graaf, ambu lant kelner, en Bottema, die een sigarenzaak had bij de Brol in het pand, waarin later Zwama zat. Op de voorste rij, ook van links naar rechts: Lamminga, timmerman, Broer Eisma, de voorzitter en com pagnon van Siegers in een stuca- doorsbedrijf, een gekroonde heer Faas, de koning van de dag, Oenze Bergman Senior van het café de Beurs, Bottema, een wagenmaker, en tenslotte, met platte pet, een onbekende heer. De twee heren, die wij voor „pot senmakers" versleten, waren de jongste leden van de club, links Willekus, employé van de Coöpera tieve Handelsdrukkerij en rechts Pel, boekhouder bij de Firma Koer- se, die deed in porselein en aarde werk. Ziezo, ook dat is dus weer opgelost - zij het enthousiaste medeleven van onze abonnee's, waarover we in het laatste jaar evenmin te klagen kregen als in de jaren ervoor. Met een woord van warme erkentelijkheid hiervoor doen we nog eens een beroep op de lezers ons oude foto's, die naar hun mening voor publicatie in 't Kleine Krantsje interessant kunnen zijn, even in bruikleen af te staan. En dan doet het er weinig toe wat voor fo to's het zijn: schoolfoto's, foto's van verenigingen, foto's van oude stad genoten, foto's van bepaalde buur ten en straten, ach, voor 't Kleine Krantsje kan elke foto van oud Leeu warden belangwekkend zijn!

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 17