Voor de rechter T KLEINE KRANTSJE 4 DIERENONZEVRIENDENDIERENONZEVRIEND Lezers klommen in de pen NUT EN GENOEGEN Met genoegen heb ik de reactie van mevr. Wartena-v.d. Meulen gelezen. Sietinga, hoek Willem Loréstraat- Straat van Welgelegen was inderdaad mijn vader en wij hadden een siga renwinkel, die er geloof ik nog is. Van de foto herken ik ook nog maar enkele heren, o.a. ook Sjoerd Ver hoeve, v.d. Meulen. Maar tussen deze twee zit de heer Heida, eige naar van een café op de Grachtswal (tussen Molenpad en Vliet) waar de heren een soort sociëteit hadden en regelmatig bij elkaar kwamen om te kaarten en te biljarten. Verder is de vijfde van links op de onderste rij als ik me goed herinner de heer Meijer. En als mevr. Wartena niet gezegd had dat de man met de hoed op de heer Lammers was, dan had ik deze voor mijn vader aange zien. Bedankt dat U de foto hebt opge- Zwanenburg SCHOOL 14 J. Sietinga Hartelijk dank voor de plaatsing van de prachtige foto Ulo leerkrachten in 't Kleine Krantsje no. 109. Het personeel van School 14, de school die ik in 1922 verliet. De foto is een kostbaar bezit voor mij, een prachtige documentatie voor mijn jeugdherinneringen. Enkele oud-leermeesters, die ook al in 1922 aan de school verbonden waren, komen er op voor: Mej. De Wijn en de heren Heymans, Andriesse, Valkema, Postma, Broer- sma en Westerhuis. Voor zover ik weet, zijn zij allen reeds overleden. Ik mis mej. Kooistra, die destijds Engelse les gaf. (En hoe!Kan iemand uwer lezers mij iets over haar levensloop meedelen? Bij voor baat dank! Spaarndam S.T. van Dijk TEMPO VARIÉTÉ In uw laatstverschenen krant was o.m. een foto opgenomen van het in de oorlogsjaren optredende „Tem- po-Varieté" waarbij een der mede werkers was aangeduid als „onbe kende invaller". Deze persoon was de heer Lolke Meyer toentertijd en ook nu nog, werkzaam op het Gew. Arbeids bureau, alhier. Ikzelf was toen on dergedoken maar de heer Meyer bezorgde mij al vrij spoedig een „valse Ausweizs" zodat ik mijn plaats in de Mauna Kea's weer kon innemen. Door dit soort manipulaties werd de heer Meyer de grond te heet onder de voeten waardoor hij op zijn beurt (najaar 1943) tot aan de bevrijding moest onderduiken. Ook na de bevrijding heeft Meyer als begaafd gitarist/hawaian-gitarist nogveeljaren een belangrijk aandeel gehad in de successen van de Ha- waian-band, welke in 1952 werd ontbonden. Ere wie ere toekomt. Leeuwarden DE STANFRIES F. Ploegstra antwoorden, tevens' hoe het verder met de beide directeuren is vergaan. De commissarissen waren de heren J. Koopmans - meelfabriek - en Feenstra - graanhandelaar - ep de Grachtswal. Wassenaar D.C. Geurts Door deze veroorloof ik mij Uw hulp in te roepen om enige vraag stukken op te lossen, die mij al geruime tijd bezig houden. Ik ben 80 jaar, Leeuwarder van geboorte, doorliep de lagere school in de Arendstuin, daarna de Burgerdag school in de Bagijnestraat en kwam toen als jongste bediende op het bankierskantoor van Gebr. Gratema, dat na een jaar failliet was. Ik was daarna een jaar lang bediende öp het kantoor van de Stoomoliefa- briek „De Hoop" van J.G. v.d. Meij en kwam toen op het kantoor van de Nieuwe Leeuwarder Stoomboot Mij. op de Willemskade Z.Z. De naam werd later veranderd in Scheepvaart-MijHolland-Friesland, directie Eeltje Postma en M.D. Reijn- ders. De maatschappij ging zich daarna associeeren met de Stoom vaart-Mij. E. en S. en C. St. Martin Co. en verhuisde naar de Willems kade N.Z. in het pand van de vorige bewoner B. Hartelust. Nu zou ik gaarne willen weten wat er van die maatschappij is geworden. Ik ben er ca. negen of tien jaar op kantoor geweest en had het er wel naar mijn zin. De boten heetten I t/m IX, plus een Stad Franeker. In 1916 ben ik naar Den Haag verhuisd, verloor alle contact met de maatschappij. Tijdens mijn schaarse bezoeken aan mijn geboor teplaats bemerkte ik dat er geen enkele boot meer aanwezig was en er was niemand die mij kon inlich ten. Als abonnee op het Kleine Krantsje zou ik het zeer op prijs stellen als U in dat blaadje een vraag zoudt willen stellen of er onder de lezers iemand is die bovenstaande vraag kan be De voortzetting van de Scheep vaart Maatschappij Holland- Friesland was de Rederij Stan- fries, die we nu terug kunnen vinden in de S.B.S., de combina tie Van der Schuyt, Van der Boom, Stanfries. Deze S.B.S. werkt uitsluitend met auto's; de eens zo vermaarde St&nfriesbo-' ten zijn een paar jaar geleden door de Friese ondernemers uit de vaart genomen. Enkele oude Stanfriesboten moeten nu nog dienst doen voor het zeevervoer. Red. 't KI.Kr. PLIESJES VAN VROEGER Met zeer veel belangstelling en genoegen lezen wij altijd wat u schrijft in de rubriek De Leeu warder Politie Rapporteert. Ver scheidene politiemannen, die u met name noemt hebben wij gekend: wij zien ze nog voor ons, wanneer we bijvoorbeeld lezen, dat politiedienaar derde klas Pot- giesser Café Neuf binnenging en dat de politiedienaren Ras en Maters iemand opbrachten we gens openbare ordeverstoring. Fijne herinneringen aan een fijne tijd, ondanks alle narigheid, die er toen toch ook wel was. Gaat u zo door! Amsterdam A. Peters MEER DAN VERDUBBELD Y.R. te Leeuwarden zat, zooals hij trouwens al 13 jaren doet, op Maan dag 25 November om 12 uur achter het stuurrad van auto B 14818. Nu reed hij op den weg van Harlingen, een tweede klasser derhalve, waarop een wagen van die afmetingen en zwaarte een snelheid mag ontwik kelen van 30 kilometer. Verdachte echter haalde 65, dus nogal ietwat meer dan het dubbele. Verdachte erkent het en wijt het aan den ongeluksdag, dien hij door leefde. Hij was in Amsterdam ge weest, daar was't misère, onderweg misère en hij wou en hij zou nog zoo wat op tijd thuis komen en toen, geplaagd door een autovoet, welks treiteringen hij omstandig be schrijft, en die hem tureluurs maak ten, kreeg het gaspedaal de noodige stooten en daar ging het weer Bovendien was de wagen leeg en mocht per wiel een druk uitoefenen van 800 kg. Ambtenaar: „Dit is niet in het geding. Het gaat om de snelheid". Eisch f 10.- of 10 dagen. De kantonrechter, vermoedelijk be gaan met 's mans autovoet, vonniste met f 6.- of 6 dagen. (1936)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 4