POMMERANTEN 10 - ït'- POPULAIRE FIGUREN UIT OUD LEEUWARDEN Lezers klommen in de pen STADSNIEUWS VAN VROEGER I ■t 3-ilei He HLrantóje lee-it iedereen Ja, ja, ja, U zult hem niet heb ben gekend - Mienkes, of beter gezegd Rooie Mienkes, de man met de voddenkar, die tientallen jaren in de stad een zeer opval lende figuur is geweest. Tot vlak voor zijn dood, enkele jaren geleden, konden we Mienkes overal in de stad metz'n schame le handel tegenkomen en we prijzen ons gelukkig, dat we toen op een goeie dag deze foto van hem hebben gemaakt. Nu prijkt deze plaat in het boekje „Pommeranten", dat 't Kleine Krantsje zojuist heeft uitgegeven als gratis premie voor nieuwe abonnee's. Voor niet-abonnee's is de prijs van deze unieke uit gave (24 pagina's, formaat 17 x 24 cm.) f 4.90. Voor bestaande abonnee's op 't Kleine Krantsje hebben wij het boekje tot 1 december voor slechts een rijks daalder beschikbaar gesteld. Daar we gemerkt hebben, dat veel abonnee's van deze goedkope aanbieding gebruik hadden wil len maken bij het betalen van hun abonnementsgeld voor 1972 hebben we besloten de termijn van deze speciale aanbieding als nog uit te breiden tot en met 31 december van dit jaar. Tot 1 januari kunnen abonnee's het boekje dus nog verwerven voor f 2.50, afgehaald van ons kan toor Vredeman de Vriesstraat 1 naast Emmakade 39. Per giro besteld kost het boekje voor abonnee's f 3.-, voor niet abon nee's f 5.40. (Vervolg van pagina 4) melkerij van Flapper, daar slachtten ze vroeger ook paarden. Ook Johan Jansen woonde in de Bleekerstraat no. 3. Zelf woonde ik 21 jaar op nr. 1. Zou iemand nog de namen weten van de onderste rij van de foto met de boot met vissers? Ik zelf kan me er drie van herinneren, n.l. Franconi Walta, (woonde destijds ook in de Bleekerstraat) en Jitse van der Form. Hij had op de foto een matrozenpak aan. Dat was ook al één uit de Bleekerstraat. Later woonde hij op de hoek Noorderweg-Vijzelstraat. Daar had hij een slagerij. Ik heb nog twee en een half jaar bij hem als slagersknecht gewerkt. Hij was een neef van Iebele en Hendrik van der Meulen. De laatste was vertegen woordiger van Amstelbieren. Wij genieten heel veel van 't Kleine Krantsje en vinden nog vele beken den op foto's van vroeger. Amsterdam A. v. 't Zet CONCORDIA We moeten nóg eens even terug komen op de interessante foto van de Muziekvereniging Concordia, die in ons nummer 154 heeft gestaan: dank zij de heer A. de Boer, ge pensioneerd stationschef van de NS te Nijmegen kunnen we nu de namen geven van alle heren, die op de foto stonden. Haalt U 't Krantsje nog maar eens even te voorschijn, dan beginnen we bij de achterste rij en we gaan van links naar rechts: Elhardt, witkiel NS; Sepp; Van Dijk, besteller PTT; Stelpstra, be steldienst; Bekker, politie Amster dam; Hiemstra, kapper en Van der Meulen, rijwielhandel. Op de tweede rij: Vos, verfbereider bij L. Joh. van der Meulen; Stövel, kleermaker; A. de Boer, drogistbediende, nu ge pensioneerd chef van de NS te Nijmegen; F. Erich, stomerij Alk maar; B. de Haan, reeds op twee en twintigjarige leeftijd overleden; Van der Heide, besteller PTT en Marinus Naberman, dirigent-leraar. Op de voorste rij: Kreger; Hiemstra; Stelp stra, kleermaker; Kramer, directeur- dirigent; Hiemstra, kapper en Oos terhuis, moffelaar en lakker. VERKEERSONGEVAL Gisteren reed in de Schrans een vrachtauto tegen de straatlantaarn bij het kaaspakhuis „Freia", waar door de gegoten ijzeren paal bij den grond afknapte en het boven stuk te pletter viel op de straat- stenen. (1924) ONGELUK Gisternamiddag omstreeks 4 uur is in de „Lijempf" een ongeluk gebeurd. Bij het opbrengen van een riem op een schijf geraakte de 22- jarige G. van der Veen, wonende Schoppershof, met zijn rechterarm tusschen schijf en riem, met het gevolg, dat dit lichaamsdeel brak. De getroffene is naar het Diakones- senhuis gebracht. (1923) AFSCHEID De adjudant-officier G.A. Gosses, beheerder van het mobilisatie-cen trum verliet 1 Januari j.l. den mili tairen dienst. De rijkswerklieden, werkzaam bij genoemd centrum, hebben hem een stoffelijk bewijs van hoogachting aangeboden. (1923)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 10