TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN PASEN Het gebeurt niet zo vaak. dat we alle namen kunnen noemen van de leerlingen op onze schoolfoto's, maar vandaag is dat toch wel mogelijk. Zonder één uitzondering zijn de namen bekend van de jongedames, die in 1924 in de vierde klas zaten van de St. Elizabethschool aan de Grote Kerkstraat in Leeuwarden. Dat wil zeggen, dat de meeste meisjes de bezetting vormden van deze vierde klas, maar hadden ze zusjes op dezelfde school, dan mochten die van deze gelegenheid gebruik maken en kwamen ze ook op het portret. We gaan, zoals de traditie dat wil, van links naar rechts en we beginnen bij de eerste rij: Annie Swart, Greetje Mulder, Tekie Mulder, Mientje en Treesje Swart, Marietje Jongma; 2e rij: Nelly Potma, Meintje Rauwerda, Annie Westra, Annie Heynes, Truusje ten Hulscher, Mientje Tombal, Elly en Coki Walthaus; 3e rij: Joke Rauwerda, Marietje Derks, Annie Carpay, Angela Paping, Cateautje Heynes, Tekla Schut, Miesje Warrebroek, Mimi Willemse; 4e rij: Jo van der Linden, Marietje van der Steen, Jopie Stek, Leentje Tichelaar, Everdina Vredenburg, Cilia Jongma (I), Beppie Willemse, Nora Warrebroek; 5e rij: Jetske Poelsma, Corry v.d. Broek, Truus Hijlkema, Jo Paping, Annie Jongma, Nelly v.d. Werff, Henny v.d. Werff, Cilia Jongma (II), Truus de Vries; 6e en laatste rij: Annie Vermeulen, Dientje Siemonsma, Fietje Ettema, Dientje Jorna, Gregoria Niemarkt, Aggie ten Brink, Betty Kaller en Annie Teensma. 'f kleine 3£rantóje leeót iedereen Ut waren stuk voor stuk aardige mee sen D'r sat gien sikkepit kwaad bij. Bij de vader niet, bij de moeke niet, bij Lieske niet en oek niet bij Bertus. Je salie mij d'r dan oek gien kwaad woód van seggen hore; Se waren alleen wat rauw inne mon. Buurman was voerman bij de ge meente Hij reed op een aswagen. Nou had de gemeente allemaal van die sware peêden voor die as- wagens, mar as je buurman hoorde, dan was het net of hij die aswagen trekke moest. Mien moeke zei dan altied - as ie weer oppet bankje voor sien hüs sat te sweren oversien sware werk - „nou ja, buurman, het is een ge luk. dat je son sterk peêd voor de wagen hewwe". Waarna buurman verongeliekt sien mon vedder dicht hield. Ik zei zopas al, dat ze een bitsje rauw inne mon waren en sö gebeurde ut op 'n Paas- sundag, Ut was prachtig weer op die morgen; Inenen komt Lieske de deur uut- stuven en gaat met een kwaad ge- sicht op hun bankje sitten. Even later komt buurvrouw de deur uutstuven en loopt op Lieske af. En dan begint de heibel. Smerige slet, wuust nou nog segge, daste vanmorren gien eiers had hest? Lieske zei gien wood. „nou, seg op, hest vanmorren vier eiers opvreten of niet soms? ,Ja", zei Lieske. „Nou", zei buurvrouw, „dan gaast nou as de sodemieter naar de kerk, 't is Pasen Ik zei ut al eerder, se waren niet kwaad Alleen wat rauw inne mon. WRT.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 6