HIER LACHTEN OPA EN OMA OM m-: 'V?W FA. ALEX COPINI 1875 JUAVELIER Onze oude vriend Gustaaf is nu ook de eeuwige rust ingegaan. Zoo? Hij heeft dat de partements baantje dan toch gekre gen? PEPERSTRAAT 11 LEEUWARDEN TELEFOON 26880 Brillont e Gero Cassettes Goud e Uurwerken Zilver e Omega dealer 't T^.leinè T^rantójeAeeót iedereen d. Jan Jans Kobus te Garijp klaagt, dat hij 2 schapenvellen verkocht hebbende aan Jacob Velleman voor fl. 6.- en daarvan voorlopig fl. 1,50 gekregen had. toen hij aan zijn woning op de Pottebakkersplaats om de overige fl. 4x50 kwam, door hem met een tang op het hoofd is geslagen, zoodanig, dat hij een gat in het hoofd heeft. Maria O., wonende op het Vliet, klaagt, dat zij door Johanna Eldering, wonende Achter de Witte Hand is uitgescholden voor smerige hoer, rotterige hoer enz. Door een jongen van Thijssen (Anton) en een jongen van Deibei Martinusingegooid met een steen een lantaamglas Achter de Hoven. Busé, fotografist in de Weerd klaagt, dat reeds drie malen des nachts zijn uithangbord is weggenomen. Door Gout gerapporteerd, dat het zoontje van Slaterus. wonende in de Groote Kerkstraat door de molenaarskar van Molenaar is overreden. De arm was alleen iets beschadigd. Saartje Cohen, wonende in het Oranjeklooster, geeft kennis, dat een jongen van Lodewijk Kramer op het Oldehoofster- kerkhof bij haar een glasruit heeft ingestooten ter waarde van 20 cents. De vader weigert te betalen. Vermist door den slachter Ramkema, wonende in de Breedstraat, een wit lam, gemerkt met een knip in ieder oor. Ekke Kuitert. wonende aan het Noordvliet H.' 125 klaagt, dat hij door Ynse Ramkema op de Nieuweburen op den grond is geworpen en geslagen, omdat hij hem om 40 Cts. vroeg, die hij nog moest hebben van het drijven van eene koe. Door Rijnhout en Brantsma aan de wacht gebracht de zich noemende Jacobus B.. koopman in het Naauw, die in beschonken toestand in het bordeel van Sijbesma achter de Gazfabriek ruzie maakte over het door hem verteerde. In arrest tot morgenochtend 8 uur. Saartje Keizer, wonende in de Zuupsteeg, klaagt, dat zij gisteravond door vrouw van Vught is gescholden voor hoer en slet en dat zij haar Saartjeop zekeren avond met Polak heeft zien liggen op de trap en dat Polak haar toen heeft afgelikt. Catharina van der Meer, huisvrouw van Machiel van Vught, klaagt, dat zij gisterenavond door Vrouw Keizer is verweten, dat zij met een ander manspersoon op de trap heeft gelegen en dat haar man toen over haar gevallen is. Om 4 uur heeft Janke de Boer wonende Schoppershof in het water gelegen bij de Gazfabriek, doch direct gered. Door policiedienaar Hoog aan de wacht gebracht een groote tijgerkleurige patrijshond, die onbeheerd op de Nieuwestad liep. Nachtverblijf verleend aan de wacfit aan Jan van Dijk. 17 jaar. geboren en wonende te Sneek. die in onmin leeft met zijn vader en zich nu als bedelaar heeft aangegeven. Om halfz.es is de weduwe Van der Weide, meid en huishoudster bij Hilaricus op de Berlikumermarkt in het water gevallen bij het putten van water. Zij is direct gered en met den schrik vrijgekomen. Verloren door Dirk Stienstra. barbier op de Nieuwestad een rond gouden medaillon met twee portretten er in en een klein eind gouden ketting. Vermist uit een kruiwagen van de Stadsstraatmakers een nieuwe balastschop. Die kruiwagen stond binnen de afschutting van het in aanbouw zijnde Burgerweeshuis. Recherche ingesteld door Sureveen. die de schop in beslag heeft genomen bij Frederik de Jong in de Slotmakersstraat, alwaar hij door een hem onbekend manspersoon is verkocht voor-50 cents. George: Je moest die lippenstift niet gebruiken, Marie. Marie: Heusch? Ik zou toch zoo zeggen, dat dat een kwestie van smaak is! George: Precies. Het is juist tegen den smaak, dat ik bezwaar heb. Dame: Is dit een reisbureau? Bediende: Ja, dame. Dame: Hoe moet ik van den Dam op het Leidscheplein komen?

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9