TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN 9 c-Ü(ei»ic ^iCraiüJje.Ueöt iedereeo Lezers klommen in de oen (Vervolg van pagina 4). Leeuwarden. Daarop trof ik enkele bekende meisjes die bij mij op school hebben gezeten, t.w. Willemke Schoonhoven, Aaltje Drent en Berendje (Beer- ke) Pool, vroeger buurmeisje van mij. Nu las ik, dat mevrouw A. Has-Drent, Naarden, deze foto met bijbehorend stukje zelf had ingezonden. Zou U misschien deze oproep in "het Krantsje" willen plaatsen of mij het adres van bovengenoemde mevrouw Has willen zenden Wij wonen als sinds 1930 in Amsterdam. Ook Nelly Gehasse is mij zeer goed bekend. Jaren lang vrien din met mijn nicht A. Greben- Mentjox. Wij, mijn man en ik, verlangen ieder veertien dagen? sterk naar het "Krantsje" en het wordt dan ook zeer intensief gelezen en uitgespeld. (Zo ben ik ook weer in contact gekomen met mevr. Kuiper-Kroes) echt fijn zulke dingen. Wij beiden hopen, dat het "Kleine Krantsje" nog aan zeer veel mensen, veel prettige herinneringen mag ge ven. Hopende op bovenstaand één of meerdere reacties te krijgen, zo teken ik met vriende lijke groeten. Amsterdam Mevrouw S. van der Spoel-vxl. Harst. Mevrouw Has woont Makaylaan 7 Naarden. Post Bussum. Red. t KI. Kr. FAMILIE VOSMAN Terugkomend op het artikeltje over de Molen Het Lam: Herman Vosman was getrouwd met Sientje en die had een dochter en haar man was Luite nant Veenstra, die had een zoon Herman en dochter Titia. Zoon Herman was Luitenant en sneu velde in begin 1940 bij Rotter dam. Zij woonde in de Pelikaan straat. Fam. H. Vosman woonde op het Zaailand in een prachtig bovenhuis tegenover Buis, Café en later verhuis,de Mevr. Vos man naar haar schoonzoon in de Pelikaanstraat, zij woonde toen boven. Ik ben er vaak geweest, mijn man heeft als volontair bij Fortuna gewerkt, het was zijn oom. Ook een oom Berthus heeft een molen met café gehad in Vrouw buurt, die staat er nu nog, de elfsteden rijders kwamen er langs. Mijn man zijn vader Berend, had ook een molen en graanbedrijf in Sneek aan het Zomerak. Het was een echt molenaarsgeslacht. Bij mijn we ten was Jochem geen familie. Mevr. Vosman was lief voor iedereen en zeer gezien in Leeuwarden; er waren nog meer kinderen maar wij hebben alle contacten verloren toen tante Sientje is overleden. Arnhem Mevr. J. Kok-Balk. RAADSEL Toen we ons huis aan de Johan Willem Frisostraat kochten von den we op het binnenplaatsje een grafsteen. Hoe die hier gekomen is, is een raadsel, dat misschien door een lezer van uw blad opgelost kan worden. De eerste voornaam is onlees baar, bestaat uit vier of vijf letters, de rest van de tekst luidt: Karei van der Veer geboren te Leeuwarden den 27 sept. 1850 overleden Rosmalen den 21 maart 1889 R.I.P. Zou u het eens in uw blad willen opnemen, misschien is er ie mand die er iets van afweet. Leeuwarden W.N. Hollenga. FRIES VOLKSLIED. Naar aanleiding van het televi sieprogramma over de Elfste dentochten "En toen stond de tijd even stil" wilde ik U wat vragen. In bovengenoemd pro gramma werd het Friese volks lied gezongen. En hierdoor wilde ik U vragen, of het mogelijk zou zijn, dat U het publiceerde in 't Kleine Krantsje. Wij zelf komen n.l. ook uit Leeuwarden, maar in 1963 moesten wij naar Breda verhui zen. Ook zijn wij als sinds enige tijd lid van uw blad, dus als U het zou kunnen publiceren zijn wij U hier erg dankbaar voor. Breda Mej. TJH. de Wolf. Graag voldoen wij aan uw ver zoek. Zie pagina 7 Red. T KI. Kr. L.M., zoon van bekende restau ranthouder uit Leeuwarden, was in de oorlog ondergedoken bij een boer aan de straatweg tussen Huizum en Barrahuis. Voor de vele stadgenoten, die daar hun melk kwamen halen - twee liter de man en dan vlug wegwezen - moest hij doorgaan voor een broer van de - bijna even oude - zoon van de boer. Dat ging allemaal goed, tot zo'n nieuws gierige melkhaler eens vroeg: "Jouw broer is seker nogal wat ouwer dan jou, niet "Welnee" reageerde onze onderduiker spontaan, "wij skele mar vijf maanden In onze serie schoolfoto's laten we vandaag de leerkrachten weer eens voor de leerlingen gaan. Rond vijftig jaar geleden werd deze foto gemaakt bij de school aan de Tjerk Hiddesstraat en we zien het personeel van drie scholen, namelijk 14 a, hoofd de heer Nubé, 14 b, hoofd de heer Deinema en een 7e klassenschool, hoofd de heer Postuma. Van links naar rechts op de voorste rij: de heer Westra (14a), Juf Deinema (14b), de heer H. van der Harst (7e kl.), de heer S. Postuma (7e kl.), juf Zijlstra (14a), de heer A. Deinema (14b) en Juf Leopold (14b). Op de achterste rij de heren J.P. Heyneker (14b), J. Greben (14b), Zijlstra (14a), Tamminga (congierge), Juf De Vries met een vraagteken, een onbekende meester van de 7e klas, Juf Plaisier (14b), de heer Nubé (14a) en Juf Dorenstouter (14a). Het gebouw, aldus de heer Heyneker, die ons deze foto toezond, bestond uit zestien leslokalen, waarvan er twaalf in gebruik waren door 14a en 14b en vier gebruikt wérden door "logee's", zoals hier een 7e klasse school.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9