HIER LACHTEN OPA EN OMA OM FA. ALEX COPINI JUWELIER •Go-O 1875 9 PEPERSTRAAT 11 - TELEFOON 26880 LEEUWARDEN Brillont J e Zilver Gero Cassettes Uurwerken e Omega dealer 't 3£(eine 3^rantóje leeM iedereen Janke Bouma, oud 18 jaren wonende in een schip, liggende in de Prins Hendrikgracht, klaagt, dat zij en hare moeder zijn geslagen en uitgescholden door Trientje Vlieger, met een schip naast haar liggende. De oorzaak is. dat de broeder van Vrouw Vlieger verkeering heeft met de moeder van Janke Bouma, die weduwe is en 6 kinderen heejt, waarover Vrouw Vlieger niet tevreden schijnt te zijn. Zondag verloren door Elizabeth Hillebrand. dienstmeid bij den heer Commissaris des Konings, een koningsharen pellerine (nieuwe) met rood zijden voering. Hedenmorgen zijn bij Van der Ploeg, smid op het Zuidvliet twee paar schaatsen gehaald op naam van den heer De Looze op de Nieuwestad. door 2 personen, als heeren gekleed, circa 25 jaar oud. Bij onderzoek is gebleken, dat de heer De Looze niets had laten halen en dat Van der Ploeg die 2 personen niet kent. Door de policiedienaren Binnerts en Dammers aan de wacht gebracht Harmen Rijpstra, die bij de gazfabriek twist had met zijn vrouw, waarbij een menigte menschen tegenwoor dig waren. Nachtverblijf aan de wacht verleend aan Berend Donga, oud 24 jaren, geboren te Oude Pekela, die schipbreuk heeft geleden bij Aberdeen (Engeland) met het schip Cypres. Hij verzocht verder geholpen te worden tot Zuidbroek, alwaar zijn familie woont. Gisteravond verloren door Wierd Jansen, wonende in de Amelandstraat, een gouden medaillon met portretjes. Pappe Visser, metselaar, wonende in de Wijde Gasthuis steeg, klaagt, dat hij, de Put overgaande, met sneeuwballen is geworpen door een jongen van Omans. wonende op de Eewal. Gezien door Martinus van der Steen, wonende in de Speelmansstraat, die mede verklaart, dat Johan Beltrami, Hofplein, een jongen van den kastmaker Doodkorte in de St. Jacobsstraat en Gerrit Eggink in de Bagijnestraat eveneens met sneeuwballen hebben gegooid, doch Visser niet hebben geraakt. Zij bekennen; dat zij met sneeuwballen hebben gesmeten en dat Auke Omans. oud 12 jaar. Visser geraakt heeft. Allen eenige tijd in het Honnegat geplaatst. Om 9 uur vervoegden zich aan de wacht Tjeerd van Houten, oud 13 en Folkert van Houten, oud 11 jaren, wonende te Drogehamsterheide. die bij hunne ouders zijn weggelopen, omreden dezen hun de kost niet konden geven. Zij zijn kortelings ontslagen uit de bedelaarsgestichten. Zij hebben zich op 19 November 1873 op dezelfde wijze alhier ven'oegd. omdat zij slecht behandeld werden door hunne stiefmoeder. Aan de wacht heeft zich vervoegd Jentje Douma, oud 24 jaar. geboren te Oudwoude, die voorgeeft ziek (syphilitisch) te zijn. Zij heeft gediend bij den heer Jeannevet en Kapitein De Wijs en de laatste drie weken is zij thuis geweest bij Aaltje van der Veen, arbeidster, wonende in de Weerklank, alwaar zij ook besmet is geworden, naar haar oordeel door een klokmaker in het Zaailand. Daar zij geen onderdak heeft aan de wacht gehouden en Dr. Middelburg laten kennisgeven met verzoek genoemde meid te onderzoeken. Door Beeling, barbier bij de Vrouwenpoort, op de Schutstal gebracht 2 schapen, die losliepen in het plantsoen bij de Vrouwenpoort. Door den heer Sutherland, congierge van het Koninklijk Paleis, kennisgegeven, dat door het zoontje van den heer Kuipers, apotheker in het Naauw en het zoontje van den goudsmid Reisiger heden 8 glasruiten zijn ingeworpen van het Paleis en de Gasthuispoort. 's Avonds half elf vervoegde zich aan de wacht Sjoukje van Houten, oud 14 jaren, geboren te Finkum, wonende te Oosterbierum, met verzoek om nachtverblijf en die te kennen gaf dat zij door den Armvoogd Johannes Jelles naar Leeuwarden was gezonden om eene dienst te zoeken, aangezien de armvoogdij de verpleegkosten (fl. 16.- per jaar) niet meer konde betalen. Zij is ouderloos, doch heeft nog twee broeders te Oosterbierum. 'Utu li ,,nn Ik wou, dat ik de lui, die onze hoeden meegepikt hebben, es te pak ken kreeg! Ik ook! Alleen met z'n tweeën. De rede, die je gisteren ge houden hebt, was een groot ge not voor me. En je was bij je verloof de? Precies; haar ouders waren naar jou gaan luisteren. Juryrechtspraak. Rechter: En nu, mijne heeren gezworenen, tot welke' beslissing zijt gij gekomen? Voorzitter van de jury: Wij achten den verdachte niet schuldig en wij stellen nu voor hem de waarschuwing mee naar huis te geven, dat hij het nooit meer doen mag. Twee kwaden. In een civiele rechtzaak werd een neger als getuige gehoord. De rechter wees hem op de be- teekenis van den eed. Weet je wat er met je gebeurt, als je liegt? vroeg de rechter. Jawel. Dan kom ik in de hel en moet een tijdlang branden. Juist. En wat gebeurt er, als je de waarheid zegt? Dan verliezen we dit proces. (Life). Jonge vrouw, waarom rijdt u op dit ruiterpad op de fiets? Omdat de artiest, die dit plaatje maakte, geen paard teekenen kon!

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9