t S£/ei>ie X. rantsje leest iedereen AN GEZELLIG WORDEN zo sappig noemen "een süker- spin". Ook bij een poffertjes kraam kan lekker worden ge snoept of de inwendige mens worden versterkt - het is maar net hoe je het bekijkt. Evenals het vorig jaar zal ook (Ritsko) van Vliet's Variété op treden. o.a. met de dansende majorette, een parodieact en de befaamde boeienkoning, die nog kort geleden voor een sensatie zorgde door zich op het Leeuw arder politiebureau onder de ogen van de bewonderende plies- jes van z'n boeien te ontdoen - nu ligt het in de bedoeling, dat hij secuur opgeborgen wordt in een grote pakkist, waaruit hij, als alles goed gaat, toch ook weer ontsnapt. Royale aandacht zal ook nu weer geschonken worden aan het oude en het nieuwe ambachts- werk; zo komen er glasblazers en pottenbakkers, de firma Stoffels zal een sigarenmaker in actie brengen, de firma van den Houten Iaat iets leuks zien van het goudsmeedwerk en zelfs zullen de bezoekers en bezoek sters van deze Braderie kunnen zien, hoe vroeger de schippers petten werden gemaakt: de firma Roosenstein uit de Beyer- straat, die deze dagen naast Lucien in de Sint Jacobsstraat zal staan, laat een pettenmaker aanrukken, of beter gezegd een pettenmaakster, want het is een dame, die hier dit specialistische werk nog doet. Hoewel op het moment, waarop wij dit schrijven nog niet alles in kannen en kruiken is en er verrassingen mogelijk zijn, kan toch ook al worden gemeld, dat de PTT-harmonie voor een mu zikale omlijsting zorgt, terwijl ook Radio Veronica op de een of andere manier een muzikale noot in 't zakje doet. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de bijzondere attractie, die de organiserende Commissie voor deze Braderie voor de opening heeft gepland: niemand minderdan de befaamde Amsterdamse stuntman Wim Wagenaar is aangezocht om het festijn op een passende manier te openen en dat zal in dat geval, hoe kan het ook anders, te water gaan. Hoe precies, dat blijft nog even een geheim - in ieder geval zal hij maandag oefenen en kijken of onze stadsgrachten diep genoeg zijn om de volgende dag te kunnen doen, wat hij zich in het hoofd heeft gehaald als bijzondere stunt. Tenslotte: verscheidene deelne mers komen met speciale en zeer voordelige aanbiedingen en het lijkt zeker niet te veel gezegd, wat er boven onze advertentiepa gina's staat: Voor vader, moeder, Jan en Rie kolossale koopjes op de Braderie El JEUGD EN OUDEREN

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9