Rabobank S BOOT EN FIETS TOCHTEN 8 Het belangrijkste verschil zit al in het karakter. Want Rabobanken zijn coöperatieve banken. Zeg maar belangen gemeenschappen. Van begin af aan toegespitst op het dienen en behartigen van de belangen van particulier en zakenman. Öp een persoonlijke, betrokken manier. Daarom ook zijn we zo dicht mogelijk bij de klant gaan zitten. Overal verspreid, door stad en land. Gemakkelijk binnen bereik voor iedereen. Mede waardoor we Nederlands grootste bank zijn geworden. Met vele miljoenen klanten. 't Vileine 3Cranteje leeet iedereen (Vervolg van pagina 5). familie Klazema, die zich toen vestigden in een hotel aan de Lange Marktstraat. Naast ons de manufacturenzaak van de heer Bijlinga, in onze portiek was de ingang van zijn bovenhuis, waar later tandarts Reyntjes zijn praktijk had. Verder was er de zaak in sieraden - horloges en klokken van de heer Heins, groentezaak van R. Paling, grote lange man, met klein vrouwtje, de "Goedkope Winkel" van Wybenga en de Commestibles- zaak van Rodenhuis, later Tie- mersma en toen Groeneveld. Ja, er was nog een grote winkel tussen, ik meen dat groentehan- del Visser daar ook even is geweest, deze zaak stond nog al eens leeg, boven woonde de zanger Lucas Hannema. Aan de andere zijde de manu facturenzaken van de joden Woudstra. Verder de IJzer gereedschappenzaak van Driels- ma en op de hoek meen ik de zaak van Turksma. Aan de Wortelhaven was toen de muziekhandel van Scheepstra, boekhandel Bruis, later v.d. Mast, de sigarenzaak van Rich ter Rhodens en de banketbakke rij van Janusch. De zaken tegenover ons waren Boekhandel Meyer en Schaafs- ma, Café "De Benthem" 's Bij Tjaarda lieten we ons fotograferen Op de achterste rij Voorste rij: Sietze van der Laan, onbekend, Anne Wiersma, Dirk van Hermanus Hasker, Hans Galema, Garmt T. van Kampen, Johannes der Schaaf, Ferdinand Tuininga, Jan Reitsma en nog een onbekende. Boonstra, Meine Weima, Kees van der Laan en Piet Galema. Achter deze laatste staat de heer Eise Weima. avonds repetities van muziek corps en soms tot in de nacht bruiloften. De loodgieterszaak van Hoekstra, slager v.d. Woude en de meubelzaak van de heer Overdijk, daarnaast fa. van der Kamp ook in meubelen en aan de achterzijde aan de Turfmarkt grossier in klompen. Dan was er ook nog het technisch electrisch bedrijf van de heer Troelstra. Over de gracht van de Tuinen, waar deze in de Voorstreek- gracht uitmondde was het Meel- bruggetje, de Amelandspijp was toen nog een hoge pijp met een mooie ballustrade van zuiltjes. Tegenover de Centrale Apotheek de tabakszaak van Taconis en de banketzaak van Taconis en nog de rijwielhandel van Els- kamp. De Tuinen tussen Voorstreek en Turfmarkt was een smal pad dat Handelskade werd genoemd. Met de jaarwisseling 1918-19 kwam ik van school en bij vader in de zaak. (Slot volgt.) 1805 21 Augustus Kastelein Molle Eises te Nij- land laat verharddraven een paar curieuze hoofdstallen en verkaatsen en vertippen een zilveren bal en hecht. Hard zeilpartij voor jachten te Sneek om 3 zijden vleugels met zil veren scheerhouten en tuigjes. 1805 26 Augustus Drost en Gerechte van Gaas- terland dulden op de Wilde- markt geen goochelaars, rijf- felaars, kaart- of vingerhoed spelers. 1805 27 Augustus De commissie van geneeskun dig onderzoek in Friesland publiceert een kort vertoog omtrent de gezegende uitvin ding der koepokinenting en looft 10 gouden ducaten uit aan den dokter, die het grootst getal inentingen doet van Oct. 1805 - 30 sept. 1806. 1805 28 Augustus t Verkocht de herberg de Aard- appelbeurs aan de Zuidkant bij de groote sluis te Harlin- gen. 1805 14 September De armvoogden van Holwerd laten een zilveren zv/eep ver harddraven. 1805 25 September Verkoop van Herema Zytse- ma-State te Arum, bewoond door den eigenaar Allard Schel- tinga. 1805 3 October In de Posthoorn te Dokkum verkocht het Aalsumerbosch met huizinge, zomerhuis en guardenierslanden. 1805 4 October Het orgel in de Groote kerk te Bolsward voor 25 jaar gesticht uit het legaat van Elgersma, thans verfraaid door den kun- digen Freytag, komt na een korte redevoering met afwis seling van gezang en muziek in gebruik. 1805 18 October Jr. Frans Codard van Lijnden, zoon van den Frieschen edel man baron van Lijnden, pro moveert te Leiden met de kap onder grooten luister van klok kenspel, trompetgeschal en vertoon van troepen en stu denten in 't zwart met degens, in tegenwoordigheid van den raadpensionaris Schimmel- penninck, en houdt een rede voering over het zeggen van Muretus, dat zij alleen be voegd zijn wetten :e maken, recht te spreken en 't roer van staat te sturen, die de fraaie kunsten, letteren en weten schappen geleerd en op de re geering toegepast hebben. 1805 20 October Overleden te Heerer veen Mar cus van Heioma, drost van het 4de drostambt in Friesland. de bank voor iedereen Vestigingen te Leeuwarden, Stiens, Warga, Wartena en Wytgaard.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 8