2i-Cleine rantöje leert iedereen Ij it het water gehaald op het Vliet Janke Roosema. die in het water was gesprongen, de vermoedelijke redenen zijn. dat zij verkeering heeft gehad met zekere Boonstra. pottebakkerskneeht. die haar heeft bedankt. Zij is door Reyhders naar hare woning gebracht, die hare zuster Sitske Roosema, huisvrouw van Ale Westra. heeft gewaarschuwd, die nu hedennacht bij haar zal waken en die morgen zal trachten haar weer naar het ziekenhuis te krijgen, waar zij kort geleden is uitgekomen. O Door Bakker en Gout aan de wacht gebracht Johannes Busscher. bestelder bij de stoomboot de Stad Franeker. die in beschonken toestand op de trappen van het stadhuis lag. Nachtverblijf aan de wacht verleend aan drie bedelaars als Jan Joh.'s Huidebol. Douwe de Jong en Ytje Wieringa. Verlóren door een dochtertje van Oosterhuis. wonende in de Bollemanssteeg, een gouden slotje met drie streng bloedkoraaltjes in busjes. Door Arentz aan de wacht gebracht Jurjen Smit. oud 24 laar. geboren te 't Zandt Groningenwonende te Gorinchem. alwaar zijn vader volgens zijne opgave predikant is. Deze persoon is vroeger volgens zijn zeggen reiziger geweest, heeft zich in die betrekking schuldig gemaakt aan misbruik van vertrouwen, waarvoor hij een jaar cellulaire gevangenisstraf heeft gehad; heeft zondag zonder eenig doel de ouderlijke woning verlaten en zat thans in de vensterband van den zadelmaker Rooswinkel bij de Hoeksterpoort. niet wetende waarheen te gaan. Jurjen Smit. oud' 24 jaar. zegt dat hij zondag van zijn ouders huis is weggeloopen met medeneming van eenige zilveren lepels en vorken, die hij te Utrecht voor fl. 70.- heeft verkocht. Zijn vader heet Elias Frederik Smit. Predikant Christelijk Gereformeerde Gemeente. Getelegrafeerd naar zijn vader. Telegram terug ontvangen, dat zijn vader niets van hem wil weten en dat we maar doen moeten, wat gebeuren moet. 1805 20 October. 1805 7 November. Overleden te Heerenveen Mar cus van Heloma, drost van het 4de drostambt in Friesland. 1805 21 October. Verkocht de nieuw gebouwde mosterdfabriek van Watze Sjoukes Gekema op 't Zand te Joure. Benoeihd krachtens Staatsbe- sluit van 25 Oct. tot leden der landbouwcommissie in Fries land: Dirk Fontein te Salverd, P. Fontein te Eelsma-State bij Sexbierum, W.P. Hylarides en Dr. H. W. van der Kolk te Wom- mels, R. Nicolai te Lollum, Mr. M. Siderius te Heeren veen, Sjoerd Symon Ypma te Nijland. 1805 24 October. Verkocht het oude molenaars- huis staande beneden de Aal- sumer dwinger te Dokkum. Dr. Niebuurte Harlingen moe digt door advertenties in de Leeuw. Courant de koepokin enting aan. 1805 4 November. Verkoop van 100 linden, 20 ei ken, 25 iepen, 20 beuken op Bornia-State te Weidum. 1805 18 December. Verschenen bij J. Oomkens te Groningen: D.T. van Gif fen, "Redevoering ten beto- ge dat de invloed van de gods dienst op het bestaan en de voortduring eener welgeregel de maatschappij van zodanig gewigt is, dat dezelve niet ge heel aan de zorg van de po litieke regeering behoort ont trokken te worden", gehou den ter opening van de Syno de op 't Heerenveen 17 Juli 1804. D(' h""d va" Agema is dood gevonden in de sloot bij het Israëlitisch Kerkhof door den eigenaar. Jozef de Wit. oud 6 jaren, is heden op het Zuidvliet in het water gevallen, doch gered door Willem Wielinga. pottebakkerskneeht bij Dorama. 79 Door de fmngeerende Commissaris bevonden, dat de politiedienaar Lu kas. die van 11 tot 1 post 2 had. de ronde van 10 tot II uur niet naar behooren heeft gedaan en om 12 uur niet op de hoofdpost was. Door Wouters aan de Voorstreek bevonden, een los loopende roode kip. welke door hem is opgevangen en aan de wacht gebracht. (Aan Wouters gegeven, onder voorwaarde, dat wanneer de eigenaar komt. hij 25 cent moet betalen). A una Brink, dienstmeid bij den heer Nauta op de Eewal. die vroeger verkeering heeft gehad met Hendrik Klazema. wonende in de Romkeslaan. klaagt, dat van haar een paraplui staat bij Koos Broersma. alwaar Klazema in de kost is en dat zij die paraplui niet kan terugkrijgen. (Hendrik Klazema zegt. dat hij die paraplui heeft cadeau gekregen van Anna). Frederik Croov. korporaal bij de muziek van het le Regt. InJ. klaagt, dat Trientje Visser, wonende op het Schoenmakersperk. hem gisteren heeft uitgescholden voor smeerlap en zwijn en meer dergelijke uitdrukkingen. Agema. wonende aan de Noordersingel, geeft kennis, dat hem hedenmorgen onthopen is een klein langharig zwurbont hondje met lange ooren en pluimstaart, dat hij wilde verdrinken, als vertoonende alle kenteekenen van hondsdolheid. De humorist Jules Sèron, over wie wij de vorige maand schreven en die al bijna een halve eeuw buiten de provincie woont, heeft speciaal voor 't Kleine Krantsje een aantal tekeningen gemaakt van vroegere Leeuwar der stadsfiguren. Dit is "De Blikkene Domine" met z'n turfkar, anno 1910.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 9