HIER LACHTEN OPA EN OMA OIVO TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN 8 De bond van Dikken. Si/eine ^ira>\teje leeet iedereen Geletterd jongmensch. "Joggie, hoe is het met je moeder vandaag "Niet best, notaris, ze heeft erg de romantiek in haar rechterknie." Een zwaar beroep. Mevrouw (aan de voordeur): "Wat kreun je, arme man Bedelaar: "Ach ja, madam, dat bedelen valt iemand zwaar - vandaag al zesmaal soep moeten eten Profijtelijk. A: "Je vrouw is nu al vier maanden ziek - dat moet je wel handen vol geld kosten B: "O, dat is zoo erg niet, - als ze gezond is kost ze me aan japonnen en hoeden veel meer Onze dienstboden. Mevrouw (die nog al eens verandert vkn personeel, tot dienstbode die zich komt aanmelden): 't Spijt me meisje, ik ben juist voorzien." Dienstmeisje: "Dan mag ik zeker de volgende week wel eens terugkomen." President: "In 't afgeloopen jaar hebben we drie leden door den dood verloren. Ten bewijzen dat hun nagedachtenis bij ons in eere blijft zullen we ons straks als we weggaan van onze zetels verheffen." Zijn opvatting. "Je zegt dat je een zieke vrouw hebt en drie kinderen, kan je geen werk vinden Bedelaar (snikkend): "Daar zou ik niets aan hebben, mevrouw, de kinderen zijn nog niet groot genoeg om te werken". Nieuwste verwensching. "Wat Nu ik wensch je dan dat je de grootste bankier wordt van het land en dat je met al het goud van je bank per luchtballon er vandoor gaat en dat je al dat geld als ballast over boord moet gooien Huiselijke twist. "Is dat geen familie van je vroeg mevrouw Xantepe aan haar man, toen een ezel voorbij hun raam werd gedreven. "Ja." "Mooi. Je erkent dus dat je familie van een ezel bent "Ja, aangetrouwde." Het mag niet onze gewoonte worden schoolfoto's te publiceren, wanneer wij niet minstens tachtig tot negentig procent van de gefotografeerde leerlingen met name kunnen noemen. Vandaag maken we een uitzondering op de regel, omdat er aan deze plaat een klein geschiedenisje verbonden is. De foto werd ons toegezonden door onze abonnee, de heer J. Nieuwenhout te Leeuwarden, die ons het volgende schreef: "Bijgaande foto kwam eigenaardig in mijn bezit. Een schoonzuster vond op de rommelmarkt een lijstje, dat haar we) aanstond. De foto, die er in zat, zei haar niets, want zij was in Heerenveen op school geweest. Zij liet mij als oud-Leeuwarder de foto zien en ik herkende een van de leerlingen heel pertinent en veel anderen kwamen mij bekend voor. Die ene is nu mevrouw Steensma en 72 jaar, de foto is dus ruim 60 jaar oud. Mevr. Steensma had de foto zelf niet, maar vond het prachtig nog eens in oude herinneringen te duiken. Samen met een vroegere klasgenote heeft zij van twintig kinderen de namen kunnen vinden. Als U deze foto plaatst, komen zeer zeker de andere namen ook wei boven water. De foto is gemaakt op het piein van de Vlietsterschool in de Menno van Coehoomstraat. Een compliment voor de fotograaf, de heer J. Dwinger voor deze mooie, zeer duidelijke foto, is hier wel op zijn plaats. Hopelijk kunnen wij deze foto nog eens in uw (en ons) "Kleine Krantsje" bewonderen." Welnu, dat laatste gebeurt dan nu en hier komen de namen, voor zover bekend, waarbij we steeds van links naar rechts zullen gaan. Achterste rij: Jantje Scholten, Hendrika v.d. Tol, onbekend, Helena Westerdijk, Jeltje de Jong en Sietske Kiestra. Tweede rij van achteren: Juf Beerenbroeck, Lutske met een vraagteken, Bontje Schaafsma, Anneke Olivier, Eeke Kuipers en Griet Kuipers, Tweelingen, Tetje ook niet zeker, Hitje Bakker en meester Speerstra. Derde rij: eerst 3 onbekenden, dan Frederik Fontien, Auke de Vries, Frans v.d. Meulen, Poppe Noordhof, Uiltje Stienstra, onbekend, Enne Dorenbos. Vierde rij: weer eerst 3 onbekenden, dan Dini Drijver, de overblijvende 4 waren ook onbekend. Vooraan zittend: eerst 2 onbekenden en de derde is Piet Bakker, een broer van Hitje Bakker. Waarschijnlijk staan er ook kinderen van een lagere klas op de foto.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1975 | | pagina 8