"WEET JE NOG VAN TOEN" BEKENDE KLANKEN OP REÜNIE f*3 ka OUD H.T.S.ERS NA ELF JAAR WEER BIJELKAAR r oberman co fel Q ka O O 5 Het kunnen er een paar meer of minder zijn, maar rond vijfduizend leerlingen van de Hogere Technische School in Leeuwarden hebben deze inrichting sinds de start in '14 - toen er nog gesproken werd over Middelbaar Technische School - afgestudeerd verlaten. Een niet onbelangrijk deel van die grote groep keert nog eenmaal naar Leeuwarden terug om elkaar te ontmoeten op een grote en grootse reünie: in ieder geval ruim negenhonderd, maar misschien wel duizend van die oud-leerlingen treffen elkaar nu weer op wat we mogen beschouwen als een van de mooiste dagen voor onze stad - bevrijdingsdag, zaterdag de vijftiende april. Voor het eerst na elf jaar kunnen de HTS-ers dan weer gezamenlijk ou de herinneringen ophalen, want ook in '67 zijn ze in een reünie bijeen ge weest. De toen gemaakte afspraak het ge slaagde samenzijn spoedig te herha len kon door allerlei omstandighe den niet worden gerealiseerd, maar nu is het dan toch zover. Na een voorbereiding, die ruim genomen, anderhalf jaar heeft geduurd, kan de uit acht man bestaande reüniecom missie de grote groep gasten wel kom heten. Dat zal dan 's middags gebeuren in het nieuwe gebouw van de HTS aan de Vondelstraat, voor alle reünisten een onbekende omge- veing, maar stellig met een bekende sfeer. Vandaar trekken de reünisten in een spontane optocht zonder vlaggen en tromgeroffel naar de Harmonie, waarde officiële opening zal zijn en een koud buffet. In de avonduren komen dan nog eens in verschillende zalen van het vernieuwde Harmoniegebouw de benen van de vloer, waartoe de reünisten door de-muziek van liefst vier orkesten worden geanimeerd: het Trio Rob Reynolds, het kwartet Frans Popty, The Gladys and the new Five en The New Orleans Syn- copeters. Voor de wat strammere en niet 9 naast zachthout hardhout, rondhout' kunnen wij ook vele andere materialen en komplete produkten voor uw bouw. veelal direkt uit voorraad, leveren, zoals gelijmde liggers, plaatmaterialen, stalen kozijnen, deuren, gipS separatiewanden, plafonds e.d. verduurzaming door improsol kortom, kennis nemen van ons volledig leverings programma is zeker de geringe moeite van een telefoontje waard oberman hout postbus 58 dokkum telefoon 05190-3344. Ook dealer „Unilin Dakelementen' 3 k, dans-lustige deelnemers blijft één zaal in de Harmonie van het orkest- lawaai verschoond - daar zullen de reünisten elkaar ongehinderd kun nen herinneren aan alles, wat ze in vroeger tijden op de HTS hebben beleefd Van de acht enthousiastelingen van de reüniecommissie maakten er drie ook al deel uit van de commissie, die de reünie van '67 heeft georga-' niseerd, de heren Eelke en Rein Bootsma en Andries van der Kooi en zij kenden dus het klapppen van de zweep. Voor de anderen, de he ren Barrie van der Kaa, Jan Sijtsma, Henk de Lang, Dirk Rutgers en Wim van Scaik was de ervaring nieuw en dat hebben ze geweten ook! Want wat komt er wat kijken bij het op touw zetten van een massasa menkomst van zoveel lieden, die na het voltooien van hun studie letter lijk alle kanten zijn opgegaan. Met veel pijn en moeite hebben deze initiatiefnemers nog een driedui zend adressen achterhaald en tot de dag van gister kwamen daar zowaar telkens nog nieuwe adressen bij. Zestig procent van alle oud leerlingen is dus achterhaald en veertig procent, zou je zeggen, zweeft nog ergens om op deze we reldbol. Maar helaas zo is het niet. Honder den oud-leerlingen zijn immers niet meer in het land der lévenden en daar hoeven we niet van op te horen, wanner we beseffen, dat de oudste cursisten nu al precies zestig jaar geleden, in 1918 hun opleiding beëindigden aan wat toen nog de Middelbare Technische School werd genoemd Van die oudste categorie, de man nen van '18 zal er waarschijnlijk maar een afgestudeerde op de reünie aanwezig zijn, de heer B. Vogel uit Breda (81). Maar de oudste van het hele gezelschap is hij niet, want hij wordt nog overtroffen door de heer M. Zwaagstra uit Den Haag, die twee en tachtig is erun 1923 afstu deerde. Verder horen, bij leven en welzijn, de heren H. Jorritsma (81) uit Leeuwarden, T. de Vries uit Heerenveen (78) en H. P. Edinga uit Aalst in Noord Brabant tot de oudste aanwezigen. Voor een van hen, de heer Jorrit sma, welbekend in Leeuwarden, ligt het terrein van de reünie op slechts een paar passen afstand van zijn huis; de meeste andere reünis ten zullen zich de moeite njoeten ge troosten van het maken van een veel langere reis om het punt van samen komst te bereiken. Meer dan eens heeft de H.T.S. zich mogen verheugen in de belang stelling van het Koninklijk Huis. Op deze foto uit 1920 zien we Ko ningin Wilhelmina tijdens een be zoek aan de school in de Vredeman de Vriesstraat. Want waar trokken de oud HTS-ers al niet heen'? Naar alle uithoeken van Nederland natuurlijk, maar ook naar tal van landen buiten de grens - overal kun nen we ze tegenkomen: in Duitsland vervolg op pag. 8 We schrijven 23 januari 1936: Prinses Juliana opent de nieuwe H.T.S. (M.T.S.) aan de Molenstraat. Naast de prinses ir. Wouda, verder links de heerG. C. Michel, rechts mr. P. J. Römer en de heer Van Eyk van Heslinga, achter de heer Wouda mr. P. A. V. baron Van Harinxma thoe Slooten, com missaris der koningin. Tenslotte links achter Freule Van Heemstra en com missaris van politie Kool.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 5