LEZERS KLOMMEN IN DE PEN T WORDT WEER TIJD VOOR EEN IJSJE DE RECHTER TE-REITSMA J GEWOON «BETER bieekiaan 169 leeuwarden de fami Iie-kruisers van ATE-REITSMA blijken Prijzenwinnaars 11 PRINSENTUIN In 't Kleine Krantsje nummer 310 zie ik op de voorpagina een mooie foto staan, die genomen is in de Prinsentuin. En wie staat er op? Mijn grootmoeder, door u al aange duid met Oma. Ze staat links het is de dame in het zwart met het bred gouden oorijzer op. Zij heette Jitske P. van Oostrum-De Vries en ze was in 1838 in Goutum geboren en over leed in 1938 in Leeuwarden. Ik schat, dat deze foto ruim zeventig jaar oud is. Mijn nicht, die nog leeft, Jitske Follema-Blok (haar moeder was een Van Oostrum) was toen met haar Oma in de Prinsen tuin, maar zij is niet op de foto te zien. Wel staat ze op een andere foto, in haar bezit, en wel links van groot moeder met het gezicht naar de vo lière. Ze had meer belangstelling voor de dieren. Het is jammer, dat die volière er niet meer staat - dat was ltijd een prach tig gezicht tussen de bomen. Een paar maanden geleden ben ik nog even in de Prinsentuin geweest, maar waar vroeger de volière stond, ligt nu een armzalige plek met stompen van bomen. Zo mijmerend kwam nog even het beeld van vroeger bij me op, toen we nog jonge mensen waren. Een abonnement op de concerten in deze Prinsentuin was een heel bezit, dit hoorde tot je genoegens. Als de mu ziek begon te spelen mocht je niet doorlopen, maar moest je blijven staan om te luisteren en men vol deed daar ook aan. Maar zie ik zoiets nu gebeuren? Tussen twee haakjes: de foto, waar ik over begon werd gemaakt door de heer Burg, de bekende houtdraaier uit de Bollemandsteeg. Hij staat er zelf ook op; het is de man met de baard. Met een tijdopnemer was het mogelijk de foto te maken. Schiermonnikoog K. van Oostrum 'T KLEINE KRANTSJE Saturdagmorren 8 april, acht uur. Een verkleumt en bevroren stukje broöt leit lekker bij te kommen in een klein grilsje. Het Kleine Krantsje dwarrelt deur de brieven- bu. Moeke Attie raakt er natuurlijk direkt in verdiept, ruukt wat, siet om heur heene en de blauwe wolken komme heur ten gemoêt uit de keu ken!! So'n mooi krantsje is het!! Er stond weereen "mooie" voor Nog even en we zullen weer mogen denken aan de lekkernij van het consumeren van een ijsje op straat. T wee of drie kwartjes zullen er tegenwoordig al gauw voor zo'n versnapering moeten worden betaald, maar veertig, vijftig jaar geleden kostten ze nog maar een stüver en zelfs had je al ijsjes van twee of drie cent. Wij herinneren ons de populaire ijscoventer Petrus Pannekoek, van wie we wisten, dat hij hoog op de kast klom, wanneer bij hem de kolossale bestelling werd geplaatst van een-ijsco-van-twee-in-een- gewita. handha groten hebben ook verschillende kleinere ijscofabrikanten zich gedurende korte of langere tijd iven. Zo heeft ook de bekende familie Slof een ijscofabriek gehad, eerst in de Groeneweg, waar begonnen werd met een kleine handmachine, daarna op de Breedeplaats en in de Verstolkstraat, waar het bedrijf werd uitgebreid. Op deze foto zien we drie leden van dit hardwerkende Leeuwarder gezin trots voor hun ijskar staanHet zijn Willem en A uke Slof met hun moeder in het midden. Voor de oorlog, toen het bedrijf werd overgenomen door Knoops, kwam er aan hun ijscofabricage een eind. me bij Wietze W. onze jongste (19 jaar alweer en grondstewardess bij een luchtvaartmij. op Schiphol) heeft nogal eens geen tijd om heur hondsje poepe te laten! Van mij krijgt ze een tegel (gebakken bij de firma Kunst in Workum) op haar veijaardag. N. 1. deze. Wille je niet "mutte" dan mutte je "wille". Bij haar op nog wel meer dingen van toepassing. De spreukjes gebruik ik ook wel als sluitzegel. Natuurlijk bij heel goeie vrienden anders krijg je nog heibel ook. We genieten allemaal hier in huis en de aangetrouwden nog steeds van ons Krantsje. En de "Hollanders" leren ook mooi het Leeuwarders le zen! MAARSSENBROEK, A. Spoelstra-V. d. Meulen TWEE OVERTREDINGEN Er zijn van die dingen, waarvoor de openbare straat zich nu eenmaal niet eigent. Hetgeen de 41-jarige Corne lls S. niet bedacht toen-ie, eene overtreding plegend, door den in specteur van politie, den heer H. A. Plemper van Balen, werd aange sproken Bij 'n simpel gesprek bleef 't niet. De inspecteur zoude gaarne Come- lis' naam weten, die opgaf „Staal- stra" genaamd te zijn. Z'n heele op treden leek niet zeer vertrouwen wekkend, weshalve de inspecteur bekl. even mee wilde nemen naar 't bureau. Doch bekl., hiervan reuk krijgend, maakte beenen, achter volgd door den inspecteur, 't Werd 'n spannende wedstrijd, die tot bekl.'s nadeel afliep, aangezien de inspecteur een tweewieler tot z'n beschikking had. Bekl. zegt heden, „uit verslagen heid" 'n verkeerden naam te heb ben opgegeven. Hij was zóó ont- hustst, datie maar 'n naam noemde. Maar de kantonrechter noemt dit een praatje? 'n mensch zal zich toch ten opzichte van z'n eigen naam niet vergissen. Bekl. durft z'n houding te dezen opzichte dan ook niet vol te houden Eisch 2 of 1 d. en 10 of 10 d. De Ambt van het O.M., het opge ven van den verkeerden naam in- plaats van een gevolg van versla genheid een blijk „van doortrapt heid" achtend, meent, dat ten op zichte van het laatste feit een flinke straf wel gewenscht is. Bekl. stelt z'n vlekkeloos verleden in 't licht. „Iedereen mag weten, wie ik ben. Ik ben 14 jaar in dienst geweest en heb nooit straf gehad." (1928) PILOT 520 de Luxe inkl. gesloten kabrioletkap met ramen, achterbank, be*lag. kunstlederen kussen* tn grote kajurt.. teleflex monoksbelbesturmg. zeepreekstoel. handgrepen rondom, stuurstoel, verlichtmgsmest. toiletkast, houten deur r.v.s. relingen rondom, geanodieeerd slu. beslac wenden en plafond* - euaoPAMO. Geheel beklede wanden en plafond, gestoffeerd. 4 bedden, f, gascomfort. oven. chemisch toilet, teleflex monokabel- besturing, rvs. boegreling en beslag, gesloten kabrioletkap met ramen Bodem voorzien van stabilisatoren. \J Vermogen van 12 tot 80 pk outboard. f. Joda Tur-24 voor een familie van 4 personen en logdes 4 Vaste slaapplaatsen in de kajuit en 2 slaapplaatsen in de kuip Deze zeewaardige kajuitkruiser heeft een breedte van 2 54 m en een doorvaarthoogte van 1 90 m Kompleet met J Volvo Penta 25 pk verlichting, ruitewisser. accu. r v s bootbesleg. boeg. hekreling en zwemtrap Elek benzine meter, toilet, keuken met waterpomp, gascomfort. tafels, stapelbedden, geheel gestoffeerd, afsluitbaar kajuit en cabrioletkap f. 49.ÖOO,-

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1978 | | pagina 11