DRAAIORGEL DEUNTSJE Friesland Bank VRESELIJKE VOOR VALLEN Uw eigen bank Drogisterij-Parfumerie „De Eenhoorn" Lezers klommen in de pen Voor diverse relaties te koop gevraagd WOONHUIZEN, FLATS EN BUNGALOWS ^MAKELAARDIJ IMOORD - NEDERLAND j Wijbr.do Geeststr 33a Leeuwarden Tel 05100-33331 j lb g g 37346) R.T Kuipers. Makelaar taxateur o.g KLASSE FOTO In 't Kleine Krantsje no. 342 zag ik de klasse foto waar ik en mijn broer Jan op staan. Maar mijn naam staat er verkeerd in. Dat moet zijn Joukje de Vries en niet De Jong. Iedere keer als 't Krantsje in de bus kwam, keek ik gauw of er niet een foto van onze school in zou staan en warem pel, ja hoor! Het is dan weer leuk als je al die bekende gezichten weer eens ziet, 1In futloaze sleur, Ientoanig van kleur, Gaat 't leven in 't stadsje syn gang. Hiel ernstig en stil, Gefoelloas en kil, In sorgen foor 't eigenbelang. Maar dan duukt hiel plots'ling een wyske op, Et jengelt en tengelt fan heisa, hop. Een draaiorgel toovert een lach inne straat, Een lach, die gien meens lang weerstaat. Tralalalalala, Staat de orgelman te draaien. Met een walsmelodie, Is 't publiek hiel gauw te paaien. En sedige skuuntsjes, beginne hiel suuntsjes, Se trapple fan heisa, hopsa, heisa, hopsa, in de maat. Dan duurt et maar even, of sprankelend leven. Betovert et stadsje met syn driekwartsmaat. I 2. 't Plezier inne straat, gaat in driekwartsmaat, Bij elk sienderoogen fooruut. Alhiel fan et touw, Geeft Japik syn frou, Foor 't eest na hun trouwen een tuut. Notarismefrou fraagt de orgelman, Of hij niet een foxtrotsje draaie kan, Hur man wil niet walse, dat is een toer En sij mut toch oek fanne floer. 3. Fan achter 't gedyn, siet sure Katrien, Ferwytend de orgelman an. Totdat s'op hur stoel, Oe, meens, wat een boel, Beslist niet meer stil sitte kan. Hur benen beginne fan hupsa, hei, De walsmelodie laat hur niet meer frij. Se foelt sich na jaren weer kemgesond En huppelt de kamer in 't rond. 4. Et orgeltsje klaagt, et tempo fertraagt, Met 'n snik slaat et walske dan stuk. 't Publiek oppe straat. Blieft staan waar et staat, Ferstard in 't moment fan geluk. En weer sluppt de stilte et stadsje in Bederve de sorgen et goeie sin. Maar tussen de huzen hangt fol sympathie, d'Eenvoudige walsmelodie. Jan Visser s •-.mw r. X.v.-.-.v. i y na zoveel jaren. En dan denk je wel eens, waar zijn ze gebleven? Zijn ze uitgezworven of wonen ze nog in Leeuwarden? Zelf woon ik al weer 29 jaar in Ede, waar het me heel goed bevalt. Ik eindig met vriende lijke groeten en dank aan 't Kleine Krantsje voor de mooie foto, die ik me niet meer kan herinneren. Ede (GId.), Mevr. J. Mefjer-de Vries VERBAZING Tot m'n verbazing zag ik in 't Klei ne Krantsje nummer 342 een foto van leerlingen van de Groen van Prinsterer School. Het wordt wel een beetje afgezaagd, maar laat m'n Moeder voor een paar weken terug ook zo'n foto hebben meegenomen. Ik dacht dat is iets voor 't Kleine Krantsje. Maar iemand anders was me voor. Hoe is het mogelijk. Wel wil ik nog enige aanvulling geven. Het was in 1939-'40, want ik zat in de 6e klas. Griet van Essen is Dirkje de Wit. Tussen Gé van Wieren en Lolkje Oostra staat Jannie de Vries. De Albert met een vraagteken is A. Hilverda en naast Wytze Tinga, Gjalt de Vries, één van de school meester. Naast Rika Antoons geen Joukje maar Afke de Jong en geen Akke, maar Aly Nieuwiand. Dan Lutske Hofman en m'n broer(tje) Sietse van der Kooi. Volgens mij is Henk? Wim de Graaf, Antje Pool is Ginie en eerst Piet Fokkema en dat Piet Kok. Waar zouden al die schoolvrienden en -vriendinnen toch zijn gebleven? Het moet me nog we! even van het hart, dat ik bij de Burgerlijke Stand sta ingeschreven als Ibeltje, maar altijd Ipie werd genoemd. Verder niets dan lof voor Uw Kleine Krantsje. Oostwold I. Koetje-v.d. Kooi SCHOOL 14 A Een door de vakantie wat verlate reaktie op de foto van de 3e klas (1926) van school 14a in de Tjerk Hiddesstraat, die afgedrukt stond in ,,'t Kleine Krantsje" van nummer 340. Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. WONING INRICHTING Nieuweitad 95-97 LEEUWARDEN Een aanvulling zal ik, voorzover mogelijk, graag geven: Achterste rij: Ate?, Frans Gerlofs- ma, Piet Rein Kingh, Appie Tade- ma, Bartele de Vries, Wijbrand Kerkmeer, Chris van Petersen (zie ,,'t KK" 341), Thijs Posthumus, Piet Wiersma, Gerke de Groot. Tweede rij: Juf Bonnema (herinner ik mij nog in de kleding van het ,,01d Burgerweeshuis") Annie v. d. Wey, Selma Krause (Duitse pleegdochter van de fam. Bantema) Sietske Tacoma, Ypie Terpstra, Anneke Büch, Beppie v. d. Molen, Akke de Vries, Willy Lesschinger (die naam schiet me zo te binnen), Janke v. d. Burg, Juf Zijlstra. Derde rij: Jeltje Ferwerda, Marietje Feddema, Boukje? (ze woonde op het Koeplein), Trijntje Hoen, Dien- tje Reisiger, Tine Oosterloo, Atje Koelman, Fokje Heynen, Hannie Smeding, Carolien Vos. Voorste rij: Carolien Ellens, Ali v. d. Valk Klaas Sieswerda, Jan Piekema, Herman Nellie Sloof en twee onbekenden. 'k Hoop dat mevrouw D. Reisiger hiermee wat verder geholpen is met het herinneren van de namen van haar oud-klasgenoten. Lochem T. v. Wesep-Oosterloo Enige politieagenten vonden te Roosendaal een zwerver, die van uitputting was neergevallen en niet meer kon opstaan. De agenten brachten de man naar de hoofd wacht, waar een dokter totale ver hongering vaststelde en overbren ging naar het ziekenhuis nodig oor deelde. Daar is de man enkele uren later overleden. (1927) In Bialostock in Polen is een vrouw gearresteerd, die zestig kinderen, die haar op advertenties ter verzor ging waren toevertrouwd, ver moord heeft, de meesten door ver branding. Als de moeders naar hun kinderen kwamen zien, vertelde de vrouw, dat ze de kinderen voor hun gezondheid een tijdje naar buiten had uitbesteed. (1927) In Berlijn is een 52-jarige wervers baas, die goed geld verdiende, maar zijn inkomen steeds verbraste en verspeelde en zijn gezin gebrek liet lijden, door zijn dertigjarige zoon "Ik gaan wel aardig vooruut, Merie, mar da'k hier gauw fut bin loof ik niet". doodgeschoten, nadat hij zijn vrouw en kinderen te lijf had willen gaan. De vadermoordenaar stelde zich vrijwillig ter beschikking van de politie. (1926) In het jaar 1909 werd te Neuhof nabij Münsterberg een meisje ver moord. Nu is gebleken, dat de be ruchte massamoordenaar Denke haar gedood moet hebben, hetgeen men afleidt uit de wijze, waarop toen het lijk verminkt was. In 1909 werd een slager als dader veroor deeld en veroordeeld tot vijftien jaar tuchthuis, die hij helemaal heeft uitgezeten. De man heeft altijd zijn onschuld volgehouden. (1925) A. R. van Dantzig B B. van Dantzig-Postuma APOTHEKERS-ASSISTENTEN Jan van Scorelstraat 55 - Telefoon 22495

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 4