380.- Fa. J. Otma De 620 watt Jumbo'electronic' nü tijdelijk in metalen opbergkist. BOSCH De 400 watt Boxer'electronic' nü tijdelijk in metalen opbergkist BOSCH Gereedschap voor jaren KLEINE VERGISSING 25 Wirdumerdijk 21 - LEEUWARDEN - Telefoon 30649 Lezers klommen in de pen ONMISBAAR Het Krantsje voor allemaal 't Is volkomen neutraal! 'k Geloof gewis: Wie van geboorte een Leeuwarder is Is reuze blij met 't Kleine Krantsje! Een straatje, een plaatje en een praatje Uit de goeie ouwe tijd Raak je je leven niet kwijt De lezers klommen in de pen De meesten ,,ken" je dan van hen Je wilt ze ook wel graag eens zien Kan dat misschien? Potverdrie! Een reünie We zitten vol van nostalgie Het is zeker en gewis Dat 't Kleine Krantsje onmisbaar is Leeuwarden A. J. Walsma-Huisman DOORGAAN Bij het 15-jarig bestaan: Eén woord zegt alles, nl.: „Doorgaan". geur. U kent ze wel die huisjes, één woonkamer met twee bedsteden, een gangetje, tevens keuken, met daarin een trap naar boven, waarvan het onderstuk tegen de muur ge draaid was en met een haakje vast zat. En boven, na oplichten van het stookt, die met haar penetrante geur de sfeer bij opa en opoe bepaalde. Zelfben ik in 1932 in Leeuwar den komen wonen (tot 1956). En zo komen steeds weer herinneringen boven, die gemarkeerd worden door een eigen geurtje uit het verleden. BAND DIE BLUFT Wat 't Kleine Krantsje voor mij be tekent is de band die blijft bestaan met het Leeuwarden van vroeger en alle leuke reacties van trouwe lezers en lezeressen. Ik kreeg het abonne- Een gruwelijke moord is blijkens de maiiberigten in bet Buitenzorgsche ge schied. Een karvoerder, wa nende een bij hem logeeren- de Chineesche vrouw te ver moorden, op wiens bagage hij belust wasbragt bij ver gissing zijn eigen vrouw om het leven. Hij stelde zich zelf in handen der justitie. (1881) Als de Nieuweburen afgebeeld wordt weet ik het allemaal weer G. Everaarts Dieren EIGEN GEUR Welnu, 't Kleine Krantsje betekent voor mij, mijn „twee wekelijkse snuifje". Laat ik dit nader verkla ren. Zo rond 1930 woonden mijn groot ouders - Gunstra - in de Bleeker- straat 73. Wijzelf woonden in Heerlen en als ik als kind op bezoek kwam, herkende ik het huis aan zijn „val", de zolder, compleet met „huuske" en „tontsje". De energie, die aangewend werd voor koken en verlichting, kwam van petrolic en het was deze geur, waarvan het huis doortrokken was die me thans weer in herinnering komt, als ik door de verhalen uit 't Kleine Krantsje, in de geest weer terugga naar het verleden, en het Leeuwarden van toen. Later kwamen mijn grootouders in het Sint Anthony Gasthuis, in de Julianavleugel, kamer 14. En deze kamer had ook zijn eigen „lucht je". Ditmaal was het de turf, waar mee de kachel met de mooie mantel, door mijn grootvader werd ge Herinneringen die om de veertien dagen door 't Kleine Krantsje wor den opgeroepen en waardoor we ons even enkele tientallen jaren in de ment vele jaren geleden van mijn vader op 17 oktober, toen vierde ik mijn veijaardag, en ben nu nog steeds erg tevreden met het bladsje. Ik hoop dat er nog vele jaren mogen volgen na dit jubileum. Arnhem G. Kok-Balk Waarheen onze gedachten zo vaak zweven De herinneringen aan die vervlogen jaren Blijven we dierbaar in ons hart be waren Door 't Kleine Krantsje blijft er de band, Met de jaren uit het kinderland! En alles wat doet denken aan weleer Beleven we in 't Kleine Krantsje weer. Al brengt het heimwee, terug te denken. Het blijft ons ook veel vreugde schenken Het verleden in 't Kleine Krantsje beschreven Doet ons die tijd opnieuw beleven En daarom is de krant met 't nieuws van vroeger jaren Het waard om heel goed te bewaren 't Kleine Krantsje, inderdaad maar klein. Maar om te lezen, steeds weer fijn geschiedenis terug begeven, toen alles, naar het ons thans voorkomt, zo fijn was en voor ons gevoel nog steeds aan waarde wint. Zevenaar Chr. Hamstra STEEDS WEER FUN Woord en beeld in 't Kleine Krantsje Brengen ons terug in ons kinder- lands je! Doen ons de tijd weer herleven Haarlem P. H. Zwerver (Nog meer lezers klommen in de pen op pagina 43 De twee krachtpatsers voordoe-het-zelvers Een volgens de nieuwste technologische ontwikkelingen ontworpen dubbeitoerige klopboormachine met constant electronic. Toerentallen instelbaar van 0-1100 op m en van 0-3.200 o p m Boorcapaciteit in beton 20 mm hout 40 mm, staal 13 mm. Uiteraard volledig geïsoleerd en automatisch thermisch beveiligd vanf 510,-voor dan heeft u wel iets goeds in hand Klopboormachine met traploze toerentalregeling van 0-3 400 op m. Boorcapaciteit in beton 10 mm en in hout 20 mm uiteraard volledig geïsoleerd en automatisch thermisch beveiligd van f 269-voor dan heeft u wel iets goeds in handen

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 25