Harmen D. Kasma 'Movie Star' Slagerij GERRITZEN 43 r Ook voor reprodukties van uw oude foto's FILM VERHUUR KANTOOR beter vlees fijnere vleeswaren fiféjouAtf uJi il M.' IKIHL n m 1 -o; FOTOGRAFIE NIEUWEBUREN 138/ HOEK VOORSTREEK Tel. 05100-30614 Ook verkoop van 8 en 16 mm films met geluld ZUIDVLIET 82 TEL. 29170, b.g.g. 28603 Voor en St. Jacobsstraat 17, tel. 26103 AUTOREKLAME GEVELBORDEN SH0WCARDS PRIJSKAARTEN ENZ. Lezers klommen in de pen ERG OP GESTELD Hiermee feliciteer ik u van harte met de wens dat 't Kleine Krantsje nog vele jaren mag bestaan. Vijftien jaar lees ik het nog niet, maar wel heel veel jaren en ik verheug mij er ook altijd op als het vrijdag om de veer tien dagen in de bus komt. Gauw even kijken wat er in staat. Vooral wat lezers schrijven, daar ben ik altijd erg benieuwd naar, als er bekenden bij zijn. Heel wat oude kennissen heb ik zo weer ontdekt. Leuke reakties, brieven en telefoon daardoor gekregen en zelf blijvende kennissen. Ik vind het altijd heel erg fijn dat er over al die oude tijd geschreven wordt en je het weer in herinnering wordt gebracht. De reden waarom ik erg gesteld ben op uw blad en het en alle oud-Leeuwarders kan aan bevelen zich te abonneren. geving van Leeuwarden komen, goede herinneringen kunnen opha len. Ja, de tijd, dat men naar Caba ret Buis, Duo Carels, Sipke Caste- lein, de oude gezellige Harmonie en Zalen Schaaf kon gaan, is nu voor bij. Harde onwelluidende muziek en slechte manieren zijn er voor in de plaats gekomen. Heerlijk, dat zij, die dit nu vervelend vinden, geregeld dooreen blad als 't Kleine jakkert door want 't is woensdag middag, dan mut ie boodschappen doen voor grootmoeke! Nu, hij doet't graag want straks komt de beloning: mag ie voor een stuver koekkrumels halen! Ut de Sint Jacobsstraat, waar de banketbakker de grootste stukken taartjes geeft, loopt ie met de pude vol zeldzaam lekkers en langzaam etend naar huus terug. Leeuwarders 't Kleine Krantsje groots!! en meteen hierop past een woord van hulde aan hem die dit Kleine Krantsje groot heeft ge maakt: de heer Fenno Schoustra! Overtuigd dat hij na vijftien jaar veel hulde zal ontvangen, en te recht! zal hij nog deze bescheiden waardering van dat kleine Leeu warder jonkje moeten aanvaarden! De wens van alle lezers ongetwij- Naarden A. Has-Drent HEDEN VERLEDEN 't Kleine Krantsje schrijft heden over het verleden. Leeuwarden Mevr. Biegel KOMMUNIKATIE Hartelijk gefeliciteerd met het jubi leum. Ik zal het heel kort maken, wat bij mij dan wel een uitzondering is. 't Kleine Krantsje voldoet aan een grote behoefte. Wat bij andere kranten nooit of haast nooit voor komt, is bij 't Kleine Krantsje mo dus. Mensen komen weer met el kaar in kontakt door het krantsje. Er is kommunikatie. Ik twijfel er niet aan, of heel wat mensen hebben door 't Krantsje vrienden en kennis sen van vroeger weer terug gevon den. Dat komt natuurlijk ook door de grote spreiding, ik denk hierbij aan buitenlandse abonnees. Per soonlijk heb ik door 't Krantsje kontakt gekregen met personen, die waardevol voor mijn archief bleken te zijn en nog zijn. Dikwijls is er telefoon, van ver weg; de betreffen de persoon vermeldt dan, dat het kontakt door 't Kleine Krantsje tot stand gekomen is. Mijn naam wordt ook vaak door gegeven. Heel belangrijk is, dat velen, die vaak door ouderdom of door emi gratie nooit meer in de stad of om De lijd, dat men naar Sipke Caslelein kon gaan is voorhij Krantsje, aan deze tijd herinnerd worden. De jeugd mist het niet, want ze heeft het nooit gekend, maar de ouderen, en die jeugd, die wel interesse voor het verleden heeft, zal steeds weer uit zien naar Fenno Schoustra's Krantsje. Nog vele jaren gewenst! Een mooi moment uit de kinderja ren, onvergetelijk uit een tijd dat een stuver nog een stuver was! Bijna zestig jaar later krijgt ditzelf de jonkje, dat nu met gezin en al in Leeuwarden Ritsko van Vliet senior UIT OUDE LA 'T Kleine Krantsje (heus waar) krijgt alles uit de oude la's mfl ftagt.... Leeuwarden HULDE! A. A. Biegel De klompen van het jonkje kletteren door de nauwe Amelandstraat, hij Mokum woont, geregeld 't Kleine Krantsje thuis en dat brengt weer herinneringen aan de jeugd in Leeuwarden! Verhalen, foto's, en 't "och heden ja!" brengen volop wat men noemt tegenwoordig nostalgie en ik vraag mij af: "in welke stad krijgt men dit nog zo intens goed als in Leeuwar den met 't Kleine Krantsje?" Daarom is voor mij en voor vele den een mooie stad vind. Van 19I4—1917 was ik nl. leerling van de R.H.B.S. aan het Zaailand in Leeuwarden. In Leeuwarden heb ik in verschil lende straten gewoond, o.m. in de Gysbert Japiksstraat, de Hollander- dijk tegenover het emplacement van de N.S. en in de Spoorstraat. Op de R.H.B.S. kregen we les in gymnastiek van de heer Bogtstra, die woonde aan de Emmakade Z.Z. in het huis, waarin nu de Frisia Loge van de I.O.O.F. haar onderkomen heeft. De heer Bogtstra was nl. ook dansleraar. Als we gymnastiekles hadden werd daarvoor ook dikwijls meegewerkt dooreen zoon van de heer Bogtstra, die werkzaam was bij een boer. Zijn vader was m.i. niet altijd even com plimenteus tegen hem. Als dat nu plaats had, zou de zoon misschien zeggen: met deze gymnastieklessen heb ik niets te maken, want ik ben geen leerling van de H B S. Ik heb de heer Bogtstra wel zien werken aan de brug, terwijl hij was gekleed in een jacquetkostuum. Met aandacht lees ik steeds de ver schillende artikelen in "t Kleine Krantsje, omdat daarin dikwijls verschillende oud-inwoners worden besproken, hoewel ik deze niet ge kend heb. Ook aan verschillende straten, pleinen en gebouwen wordt aandacht besteed. Deze waren de verschillende aan gelegenheden, welke ik meende ditmaal onder uw welwillende aan dacht te moeten brengen. Winschoten feld nog vele, vele jaren 't Kleine Krantsje te mogen ontvangen, zal zeker waardering geven voor de Leeuwarder-inhart-en-nieren: Fen no Schoustra, dit mut mie even van 't hart! Amsterdam Enne Rozema ALTIJD EEN VERRASSING Allereerst wens ik u met hel jubi leum van 't Kleine Krantsje van harte geluk in de hoop, dat het nog zeer veel jaren mag blijven bestaan. Het is enkele jaren geleden, dat on ze dochter T H. Liefting-Binsma, momenteel wonende te Leeuwar den, Arubastraat 9, mij als cadeau een abonnement op uw blad gaf. 't Kleine Krantsje vind ik prachtig en het is altijd een verrassing voor mij, als de post het bezorgd heeft. Het wordt dikwijls spoedig geheel gelezen. Dal komt mede, omdat ik Leeuwar J. R. Binsma Nog meer lezers klommen in de pen op pag. 55 ZELDZAAM GEVAL Te Vaals (L) heeft zich het zeldza me geval voorgedaan, dat de bur gemeester, bezig zijnde het burge- lijk huwelijk te voltrekken aan een paartje, plotseling dooreen beroerte getroffen werd, dermate dat hij to taal van zijn spraak enz beroofd was. De burgemeester werd dade lijk huiswaarts gebracht, doch de huwelijksplechtigheid kon geen verderen voortgang hebben wegens gebrek aan een beëedigd ambte naar. De bruiloft had echter haar gang, Zaterdag en Zondag, het kon ook niet anders, daar alles gereed was, doch alles ging op het niet ge sloten, doch toekomstig huwelijk. I904)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 43