TOEN DE DOOD TOESLOEG Ter introductie v Keman de .esstraat 1 .d. Emmakade zoon 20302 tgiro: 93 10 62 jnkrelaties Raiffeisenbank Amsterdamsche Bank N.V. L j Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor Vredeman de Vriesstraat 1 aan de Emmakade - Leeuwarden ERSTE JAARGANG - NUMMER 1 Verschijnt eenmaal in de veertien dagen Loss» 40 7 OKTOBL It was weer een jarig en 's avonds zat de hele familie jezellig bij elkaar: de ouders, van de jarige, de grootste kinderen, de broers, de zus ters, wat zwagers en een schoonzusje en een volle leef, die weliswaar van ori-. line geen rasechte Liwadder asmaar die dank zij een ngjarige omgang met eeuwarders en een knap anpassingsvermogen in dit eeuwarder gezelschap toch wel voor vol werd aange- izien. a de voor zulke avonden bruikelijke bespreking van \het weer, de t.v. en de ver richtingen van Sportclub Cambuur kwam het gesprek natuurlijk op Oud Leeuwar den en op een gegeven mo ment vroeg iemand, of de anderen wel eens het mooie verhaal van stadgenoot S. hadden gehoord. Een paar minuten tater zou iedereen de vraag met „ja" hebben kunnen beantwoor den, want zonder een ant woord af te wachten deelde 'e vragensteller het sterke tukje al mee, zoals het el- ers in dit Kleine Krantsje nder het kopje ,Jiè je dat .oord?" is afgedrukt. )e reactie's op deze kleine stelling varieerden van jat kan niet waar weze a's al te gek!" tot „Hè je ooit zo zout eten?", waar na de hele familie als één nan verklaarde, dat het toch zo mooi zou zijn, wanneer iergelijke verhalen uit het vuwe Leeuwarden in een speciaal, gezellig en mo- lem Leeuwarder krantsje m alle Liwadders konden worden doorverteld. En de verhalen, die er toen nog ter tafel kwamen („Hè Pang nog kannen" .Wie herinnert zich Hoem- niet?" „Man, ik sien voor mie, Tietsje met die stok!") hadden we in twee jaargangen van zo'n krantsje nog niet kwijtge- kund! Een echt gezellig krantsje voor de Liwadders. voor oud Liwadders en voor allen, die zich met Leeuwarden ver bonden voelen dat was geen ongewone wens. Een Fries mag graag terugzien op wat achter hem ligt: wie in de familiekring, op het kantoor of op de fabriek over oud Leeuwarden praat, praat nooit alleen. Alleen het noemen van een bijnaam roept vaak al een storm van enthousiaste reactie's op. fo to's van vroeger worden uit de krant geknipt, oude prentbriefkaarten blijven ge neratie's bewaard. Dat verjaardagsfeestje is nog maar kort geleden ge vierd, maar in enkele we ken is er hard gewerkt om te trachten aan de speciale wens van deze familie en, wij weten het, van heel, heel veel andere echte Leeu warders te voldoen door het eenmaal in de veertien dagen brengen van een ge zellige Liwadder krant, waarin de lezer zowel de sfeer van vroeger proeft als die van deze moderne tijd. Met vreugde zullen wij al len, die in Leeuwarden wo nen of die prettige herinne ringen hebben aan Leeuwar den als woon- of geboorte plaats, als abonnee op dit Kleine Krantsje begroeten. Wanneer U het op pagina 9 afgedrukte bonnetje in vult krijgt U over twee we ken het nieuwe nummer van 't Kleine Krantsje thuisge stuurd. Schaart 11 zich om de tafel, straks zijn we onder elkaar dan zal het weer gezellig worden! Fenno L. Schoustra EEN GEZELLIG KRANTS VOOR LEEUWARDEN Ja, een gezellig krantsje wij zullen ons uiterste best doen dat er van te n maar de steun van velen zal daarbij onontbeerlijk zijn. Veel wordt er van de warders niet gevraagd, maar dit weinige zal voor 't voortbestaan van 't I Krantsje beslissend zijn: geeft U zich op als abonnee, stel het niet uit, ma> het direct, doe het dus nu! Noteer, als 't even kan meteen ook de naam van Uw buur of van Uw kaar die toevallig vanavond op visite komt. Alleen met z'n allen kunnen we 't Krantsje groot maken, hoe gek dat ook klinkt Wat U dat kost staat al in de kop van deze krant: in een half jaar twee negentig cent, in een héél jaar vijf gulden en tachtig cent; daarvoor krij Kleine Krantsje zes en twintig maal in de bus, want eenmaal in de twee komen we uit Dus tot over veertien dagen zullen we maar zeggen; we zijn al druk tweede nummer vol te schrijven. Ja en mocht U naar aanleiding van de il van dit eerste nummer in de pen willen klimmen, doe het gerust: we zulle de grootste belangstelling van Uw reactie's kennisnemen. En as je dat in 't Liwadders doen wille, dan gaan je oek mar je gang! neer stond oudergewoonte pas tegen tienen op. „Wat is er voor bijzonders vandaag?" vroeg mevrouw met toch nog een sprankje hoop in het hart. „Nou, 't is mooi weer" ant woordde meneer. „Ach nee jong" zei mevrouw, „we zijn vandaag veertig jaar getrouwd er zal wat moe- ll> ^neer to^n Twee stadgenoten, twee broers beiden eenmaal op een miraculeu* wijze aan de dood ontsnapt De een. Geert van Dijk (rechts), in 1935, to een plotseling opstekende storm een aantal amateurvissers op de Wadd overviel en vier mannen uit Leeuwarden verdronken ,de ander. Dirk v Dijk (links), in 1944, toen tussen Wijlaarderburen en het Oud Panwerl Leeuwarden een Duitse landmijn ontplofte en vier stadgenoten do£ verwondde. In dit nummer van 't Kleine Krantsje het dramatische verhar ontsnappen aan de dood van Dirk van Dijk bij de mijnontp* over tot dusver geen enkele krant ook maar een letter In het eerstvolgende nummer van Kleine Krant*:- V. verhaal van de redd'-'

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 51