u ,0berdit is geen b9 ,0ch meneerboer dan maar es wat COPINI 83 1 r a ia W T •sa_^ Voor al uw rook artikelen, lektuur en snoep is HET SIGAREN- HUIS voor u het adres Contactlenzen en brillen "TIVOLI" I ;in m Voor een heerlijk kopje koffie of een klein hapje PETIT RESTAURANT Nieuwestad 125, telefoon (05100) 23432 LEEUWARDEN Hoek Nieuwe Oosterstraat Leeuwarden Nieuwestad 55, tel. 24729 Schrans 21, tel. 28905 LEEUWARDEN Voorstraat 63, HARUNGEN Tel. 05178-6762 Erkend leverancier voor alle ziekenfondsen Laat Uw bril om het half jaar gratis bijstellen Café Restaurant Zalen Huizumerlaan 57-59, Leeuwarden Tel. 05100-26500 Wij kunnen voor U verzorgen: Bruiloften, Partijen, Koffietafels, Diners, Koude Buffetten en al Uw feestelijkheden. het leek, alsof er weer een Elfste dentocht van start zou gaan. De gewoonte in dit mooiste deel van Leeuwarden aan te leggen is niet alleen voor de watersporters zelf. maar voor de hele stad een geweldi ge attractie geworden noem mij in ons land een tweede stad, waar dit. trouwde hij me toe, dat hel staatje nog steeds groeit: zodra hij de hon derd haalt zal hij me waarschuwen. Dezelfde man onthulde me nog en kele andere glorieuze ervaringen met het Staatsbedrijf van de PTT. Zo wou hij, op een goeie dag in deze zomer, van zijn adres in Leeuwar den een aangetekende expresbrief versturen naar een ander adres in de stad. Aldus meldde hij zich - het was op een vrijdag 's morgens om kwart voor negen aan het Stationspost kantoor, waar hij tot z'n verbazing van de lokettiste kreeg te horen, dat z'n brief pas de volgende zaterdag morgen zou worden bezorgd. "Aangetekende brieven blijven al tijd een dag liggen" sprak het juf fertje. "Dan alleen maar express" antwoordde onze man en zo zou het geschieden. boemeltrein dan, want als't moet rij je in drie uur van Leeuwarden naar Utrecht en terug. Maar waar over gezeurd. De brief was boven wateren lag zowaar 's avonds al bij de adressant in de bus. En die kon dus 't was een kantooradres - op maandagmorgen al van de inhoud kennisnemen. Allemaal dank zij die snelle PIT. Express! Dezelfde man verstuurde op 17 mei van dit jaar telefonisch een geluks telegram naar iemand in het plaatsje Doorwerth onder Arnhem. Hij bel de daartoe "s morgens om tien uur de PTT. En hoe rap werd dat tele gram daar bezorgd? Wel, "s avonds om half acht, prachtig op tijd, want de feestvierenden, voor wie het was bestemd, stapten net in hun auto om uit eten te gaan. Nadere informatie bij de PT mondde uit in een officiële klacht en zie: een dag later was er al een be vestiging: "Klacht in behandeling genomen. Zodra het onderzoek is voltooid ontvangt u nader bericht". Nu, vijf maanden later, is dal be richt er nog niet. Het onderzoek is dus nog niet voltooid. Er wordt nog naar de oorzaak van de vertraging gezocht. Hoeveel PTT mannen zouden er mee bezig zijn? Hoeveel manuren zou het onderzoek al heb ben gevergd? Onze man wacht geduldig en zeer benieuwd het resultaat van het re cherchewerk af. En intussen smijt die PTT maar brieven bij hem in de bus, die helemaal niet voor hem zijn bestemd. Misschien leidt dat ook wel weer lot allemaal onderzoeken. Dan zouden er dus zoiets als ket tingbrieven kunnen bestaan. Ket tingbrieven van de PTT VLINDER Er is de laatste tijd nogal wat te doen dat - buiten Friesland - uit eten geweest over de behandeling door ging. "Ober" riep toen de dame, de Nederlandse horeca van mensen, "hebt u nog wat ppmmes parissien- die van diezelfde horeca de gasten nes, dit is zo weinig". "Ja.noueh" zijn. Daarbij vielen prachtige kreten antwoordde toen die ober, "eet dat als "het Nederlandse volk heeft de eerst maar es op!" horeca, die het verdient", terwijl er tal van fraaie ervaringen van hotel-. Tot slot een ervaring - in Amster- café- en restaurantgasten in de dam - van een groepje Leeuwar- kranten werden afgedrukt. In vroeger tijden kwamen soortge lijke verhaaltjes ook wel in de krant te staan, maar toen werden ze nog uitsluitend als uitgesproken moppen verkocht. Zo in de trant van: "Ober, uw servet hangt in de soep!" "Hin dert niet mevrouw, dat ding mot toch nodig gewassen worden. Deze plotseling opstekende storm in een glas bier deed me denken aan wat zich eens in Leeuwarden heeft afgespeeld in een destijds gere nommeerd hotelbedrijf. Daar be stelde een meneer een boereomme- let. Toen het gerecht een poosje la ter werd opgediend zei de man: "Maar ober, dit is geen boereome let, maar een gewone omelet." En wat antwoordde toen die ober, weinig stijlvol, maar wel bijzonder ad rem? "Ach meneer, dan boert u er zo nou en dan maar es wat bij". Dezelfde ober - nu op z'n lauweren rustend - presteerde het ook voor z'n baas de klandizie te verspelen van een zeer aanzienlijk Leeuwar der bedrijf, waarvan de directie met een aantal buitenlandse gasten op een vrij gevorderd uur dit hotel- bedrijf binnentrad. "Ober, kunnen we nog een hapje eten?" vroeg één van de directieleden. "Tuurlijk wel" antwoordde toen de ober, "er ders, dat daar uit eten ging. "Mo gen we de wijnkaart?" werd daar gevraagd, toen het voorgerecht werd opgediend. "Ja rustig maar hoor," kwam toen het antwoord, "ik ben nou hier mee bezig Stuk voor stuk briljante ervaringen dus, maar, en dat moeten we na tuurlijk niet vergeten, dit zijn wel de uitzonderingen - anders zouden er al boeken over volgeschreven zijn. is nog wel wat zuurkool van gister overbleven Ik herinner me ook een leuke erva- Alweer aardig op weg naar de win ter is het nu wel gebeurd met het levendige gedoe van de waterspor ters in de stadsgracht achter de Prin sentuin. Elke zomer lijken daar meer jachtjes aan te leggen - in de maanden, die achter ons liggen is het daar soms zo druk geweest, dat met voorzieningen en al, mogelijk is! En dan te bedenken, dat we, nog niet eens zo heel lang geleden, een gemeentebestuur hebben gehad, waarbij iets dergelijks volslagen ondenkbaar was. Pleziervaartuigen in de stadsgrachten? Geen sprake van-weger mee! Dat was hetzelfde gemeentebesturen, dat de halve stad heeft gesloopt, historische monu menten als het Minnemahuis (het hotel de Nieuwe Doelen) en het ou de Diaconessenhuis in de Bagijne- straat incluis. Een jaar geleden misschien heb ik eens verteld van een kennis, die er aardigheid aan had de poststukken te registreren, die niet voor hem waren bestemd, maar die wel bij hem werden bezorgd. Onlangs ver- Toen hij zeven uren later, achter dochtig geworden door het uitblij ven van enige reactie van de adres- sant, bij de PTT ging informeren, hoe het met z'n expressbrief zat, bleek die PTT van geen expressbrief te weten. "Expressbrief?" "Nooit gezien". Weer drie uren later, 's avondsom zeven, kwam het verlos sende telefoontje: "Expressbrief boven water, heeft een retourtje naar Utrecht gemaakt." Een retourtje naar Utrecht. Met de

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 83