Friesland Bank BUITENLANDSE ABONNEES Uw eigen bank Lezers klommen in de pen Een groentezaak op de hoek van de Wirdumerdijk en de Peperstraat??? Zat er geen sigarenzaak van Schierbeek in? APPEL VOOR CENT Even wilde ik inhaken op het stukje over de Peperstraat. Mijn jeugd heb ik doorgebracht in de Verlengde Schrans, Ik ging naar school bij meester Venhuis en juf Koksma. Als we op straat speelden kwant daar wel eens een oude heer voorbij Van der Weide, dan zeiden wij Van der Weide, ik ben jarig magge we een cent en ja die kregen we uit zijn vestzak. Op een keer zei hij hoe vaak binne jimnie wel jarig'? - toen begrepen we dat hij ons door had, dus vroegen we later alleen om een cent. Daar gingen we dan mee naar de Torenstraat en kochten voor een halfje (nutske) uut de bak. We kon den haast geen keus doen, zoveel heerlijkheden waren daar uitge stald. Een uur later zochten we dan voor die andere nuts wat uit. Nu gingen we ook wel eens met onze cent (wat een rijkdom!) de stad in en zo goed als ik me herinner was er toen op de hoek van de Peper straat waar Flottow later kwam, een groentezaak waar Keverkamp en Gerlofs in woonden. Daar besteed den we dan onze cent aan een hele dikke appel met een rotte plek er aan en dan hadden we een heerlijk maal. Als ik mis ben neemt u 't mij niet kwalijk, ik was toen een jaar of 8 en nu 76. Misschien zijn er nog andere lezers van 't K.K. die het beter we ten. Ik lees 't K.K. altijd met plezier hoor. Leeuwarden T. Bos-Bloksma WARMOEZENIERSTRAAT Allereerst- wil ik u van harte geluk wensen met het behaalde succes van 't Kleine Krantsje. Hopelijk gaat u er nog vele jaren mee door. Dan wil ik u nog danken voor de foto van de Warmoezenierstraat, afgedrukt in nummer 346. Zelf heb ik in dat andere stuk gewoond, maar daarom niet minder mooi. Mijn jeugd vloog aan me voorbij. Toen wij er kwamen wonen was de heer Van der Schoot eigenaar van de kruidenierswinkel. Daarna de Nijs, met de kinderen Nelly, Ali, Wimen Pia. Wim was een vriend van mijn broer Henk. Samen met Jan van der Veen was het driemanschap veel bij elkaar. De familie De Nijs is in 1946 naar Canada gegaan. Daama is Jel- gersma in de winkel gekomen. Dan denk ik aan de familie Jansma, met Jan, Tinie, Clara en Douwe. Aan de andere kant woonde de fa milie Van der Laan, daarna Stien- stra en Sepp. Hoe zou het met ze gaan? Mevrouw Jansma en me vrouw Sepp heb iik laatst nog tele fonisch gesproken. 'k Heb een oud foto album er bij genomen en toen kwam ik weer ver schillende gezichten tegen. Rika Kooistra, Hendrik Bouius, vriend van mijn broer Willem, familie Henstra, familie Dam en ga zo maar door. Mijn jeugd is prettig geweest, en ik denk er met plezier aan terug. Den Helder Tjitske Kooyman-Bok COMPLIMENTEN Mijn complimenten met Uw jubi leum van T Kleine Krantsje. Toen ik nog in Groningen woonde kreeg ik het abonnement van mijn schoonzuster, die pas in de familie kwam, en het krantsje al jaren ken de. Ik was er als Leeuwarderse erg blij mee. En nu ik in Leeuwarden woon is het nog leuker om te lezen. Nog steeds krijg ik het van haar ca deau. En ik hoop dat we het nog jaren uithouden mijn schoonzuster, "t Kleine Krantsje en ik. Met hartelijke groeten en nog vele jaren. TUUNTSJESKOAL Een poos geleden stond er een foto, in 't Kleine Krantsje van de Tuuntsjeskoal met een verhaal van, Bart van der Weerdt. Zijn verhalen, over Gosse en Griet vind ik prach-. tig- Zelf ben ik ook op deze school ge weest en ik heb er toch leukere her inneringen aan. De slechte vergeet je meestal. Ik denk met plezier aan de zanglessen, waarbij meester Ok- kinga op de viool begeleidde. We leerden dan de liedjes voor het Sin terklaasfeest in de Harmonie, oa. Het molentje hoog in de wind. De foto's van de Landbuurt, ook in 't Kleine Krantsje afgedrukt, deden me herinneren aan de bezoeken, die we er vroeger brachten aan Oom en Tante Anne en Janke Tuinstra. Zijn er misschien ook nog foto's van de Bleekerstraat, waar ik mijn jeugd doorbracht vlak bij de ijsbaan'? Wat een feest, als er een hardrijderij was. 's Avonds na afloop was er altijd een fakkeloptocht met de he ren van het bestuur met hun hoge hoeden, slobkousen en schoenen met gespen er aan. De winnaars van de wedstrijd liepen er dan tussen in Tot besluit wil ik u nog van harte feliciteren met het vijftienjarig ju bileum van 't Kleine Krantsje. Ik hoop nog lang van de verhalen in 't Kleine Krantsje te mogen genieten. Leiden H. Ouwerkerk-Bleeksma WEES'T NOG WEL Fan die jonge jaren toen we nog kienders waren'? Al was 't nog zo laat speulen dees't op straat. Gaas't oek es met'? voor vijf sent huurst een autoped! We kinne oek es streepke gooie of bakket skiete, hele mooie. Gooist deur "t raam o, jasses, kreist een draai omme hasses. Geef gien grote bekken! late we maar kolkje-trekken. En de meiskes, kleine dingen, fleurig touwtsje springe! Jonkjes, op 't jodelantsje speulst vaak karrejansje. En se riege kersepitten snoerke om 't halske zitten. Skape-kees wees't nog wel? fan die zure, zonder vel. Dingen uut mien jonge jaren zal ik altied nog bewaren, Veeg nou mien riemke uut met wat skuunpuudsersguud! Amsterdam Enne Rozema Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ONMISBAAR BROOD Onze abonnee, mevrouw S. de Wil de te Amsterdam vertelde ons, dat ze vroeger als meisje altijd brood moest halen in de onlangs opgehe ven winkel van bakker Van den Berg aan de Voorstreek. Vaak in een lange rij wachtend op haar beurt las zij dan de spreuken, die er op de muur waren aangebracht. Een van die spreuken heeft me vrouw De Wilde altijd onthouden: „Paarlen, juwelen, noch schatten zo groot - kunnen vervangen het onmisbare brood". De tekst van de andere spreuken herinnerde zij zich niet meer. Zijn er lezers van 't Kleine Krantsje, die nog wel weten wat er heeft gestaan'? Wij zouden er graag kennis van ne men. Even een briefkaartje (of een telefoontje: 20302) naar onze redac tie, Vredeman de Vriesstraat Leeu warden. Illllllljllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Abonnees op 't Kleine Krantsje, die in het buitenland wonen, maken wij er op attent, dat het abonnements geld voor 1980 (f 40,-) beslist op 1 januari 1980 bij ons binnen moet zijn. Wie op dat moment nog niet heeft betaald en toch abonnee wenst te blijven zal ƒ5,- extra aan admi nistratiekosten verschuldigd zijn. In dat geval dient er dus 45,-te wor den overgemaakt. Voorts dienen "buitenlandse" abonnees, die via een bank betalen, er aan te denken, dat de bank een bedrag van 2,50 aan bankkosten in rekening brengt. Het zal duidelijk zijn, dat er een netto bedrag van 40,- in ons bezit moet komen. Leeuwarden C. M. Bootsma ^.eox/uiidt ld. 05/60-4575 ^dUeutte atelien. 'PfólCfr HoutoAal 27 Oodtercvolde lel. 05160-3679 Zijn er nog foto's van de Bleekerstraat? Ja, maar niet veel. Dit is er een van. Vergane glorie

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 4