PAS VERSCHENEN LEE W ADDERS, WAAR IS DIT LAMMERT STEINVOORTE WERD TACHTIG JAAR W. B O N S, JEUGDHERINNERINGEN BIJZONDERE SAMENKOMST 17 ZEILMAKERIJ met meer dan 100 foto's van bekende stadgenoten 1C no ia zo Formaat: 17 x 24 cm 15naar postgiro 98.10.62 g0 pagina's t.n.v. 't Kleine Krantsje, Leeuwarden. Ook verkrijgbaar bij 't Kleine Krantsje en in de boekwinkel Een bijzondere samenkomst, dat was het zeker, het treffen in het Eurohotel, waarmee een bekende stadgenoot, de heer Lammert Steinvoorte, twee weken geleden zijn tachtigste verjaardag vierde. Van alle takken van sport, waar mee hij in z'n sportieve leven te maken heeft gehad, kwamen er vertegen woordigers om hem en zijn vrouw en kinderen op deze dag de hand te druk ken en hem te beloven over vijfjaar opnieuw present te zijn. Lammert Steinvoorte heeft in jon ger jaren gevoetbald, hij was een verdienstelijk schaatser op de lange baan, hij werd ettelijke malen Fries kampioen in het lawntennis en hij heeft zich als organisator voor de biljartsport verdienstelijk gemaakt. Vandaar, dat er zich vogels van di verse pluimage verenigden op de dag, waarop de mijlpaal van de tachtig werd bereikt: Anne van der Werf en Jan Kostelijk van de - zelf Dekkleden Bootaccessoires Caravan-voortenten Zuidvliet 430 - Leeuwarden (aan de rondweg) verjarende Friese Voetbal Bond, Clemens Heeger, aartsrivaal van de jarige op het tennisveld, Andries Dam, Marius van der Schoot en Wierd Wynia uit de wereld van de schaatsenrijders, Folkert Popma en Ype van der Zee als bestuursleden van de L.A.C. Frisia en Jan Plan- tinga en David Eisma als leden van het bestuur van de Friesche Club, waarvan de heer Steinvoorte jaren lang voorzitter is geweest. Van het elftal waarmee Frisia in 1925 noordelijk voetbalkampioen werd en waarvan Lammert Stein voorte deel uitmaakte waren er nóg twee spelers present: Lammerts ei gen broer Henk en Theo Kingma, evenals de jarige verbluffend vitaal. Tot de vele persoonlijke vrienden van de heer Steinvoorte op dit ge zellige samenzijn hoorde ook de heer Waling Dijkstra, de schaker, evenals de heer Jan Kostelijk al eens Fries Sportman van het Jaar. I II M 1 II II II II LII II II III Ni vervolg van pag. 3 ders, waar voorraden lagen en wel voor zuidvruchten, grutten en meelwaren, peulvruchten en voor zoet waren, zoals chocolade artike len enz. Het schilderwerk werd uitgevoerd door baas Piet Brinkman en Zn. (Hannes). Bij de opening was tijde lijk ook behulpzaam Sophie Brinkman, Later kregen wij een winkelmeisje. Mijn werk bestond uit: bij de klan ten het boodschappenboekje opha len en de boodschappen wegbren gen. In de zomer leuk maar in de winter rot werk. Ook moest ik vak ken en laden bijvullen en de oude heer Pot helpen bij het etaleren. Dat kon hij heel mooi en ik vond het prettig werk. Ik heb veel van hem geleerd. Later toen ik een tijdje bij de Coöperatie Exelsior heb ge werkt, mocht ik de openingsetala- ge's maken in de nieuwe zaak in de Schrans. De chef daar, de sympa- tieke heer Buising had zo iets nog nooit gezien en ook de directeur, de heer Hageman en de commissiele den vonden het allemaal prachtig. Nog veel later, in 1935, heb ik een de eerste prijs gewonnen met etale ren bij Simon de Wit. Dat was in de Rijnstraat te Amsterdam en ging over 125 filialen in het land. De prijs, een heel mooi fototoestel, werd mij persoonlijk door de baas, de heer Maarten de Wit uitgereikt. Met hem had ik veel contact op het Hoofdkantoor te Zaandam. Ik was een van de acht beste eerste bedien den in geheel Nederland en had een opleiding tot chef. Als we weer een bespreking hadden greep de heer De Wit, het was forse man, in zijn bin nenzak en haalde daar een fikse doos sigaren uit. Hij zei dan, 'Was senaar, zonder sigaar kunnen we niet praten" en bood mij steevast zo'n heerlijke corona aan. Eerst even over Friesland praten, want hij was liefhebber van zeilen en varen over de Friese meren. Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag "Leewadders waar is dit?' We gaan weer drie 'antieke afbeeldingen'verloten onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven. Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwarden. Uitslag over vijf weken.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 17