Een 'crimineel üifOW ~1 i mooi boek r: 2 Het verhaal van de dertig meest schokkende en geruchtmakende misdrijven, die in de laatste twee eeuwen in Friesland hebben plaatsgevonden. BESTELBON chen'n Er is er één vermoord 'Heb je 't gehoord er is één vermoord!' Wie zou die huiveringwekkende kreet niet kennen? Er zullen weinig steden, weinig streken in Nederland zijn, die er nog nooit door zijn opgeschrikt. Moord en doodslag: er gaat geen week voorbij, of we lezen er over in de krant. Vooral in onze tijd lijken steeds meer mensen het slachtoffer te worden van deze zwaarste misdrijven, die ons strafrecht kent. Maar is het niet altijd zo geweest? Kwamen er vroeger, in opa's tijd, ook niet heel veel gevallen van moord en doodslag voor? In een periode van bijna twintig jaar heeft Fenno L. Schoustra, de schrijver van dit boek, als verslaggever bij de Arrondissementsrecht bank en het Gerechtshof te Leeuwarden, tal van terecht zittingen meegemaakt, waarin geruchtmakende zaken van moord en doodslag behandeld werden. De publieke belangstelling voor die zaken was altijd buitengewoon groot; door de jaren heen hebben de zwaarste misdrijven, die ons strafrecht kent, de mensen beziggehouden en diep geschokt. De herinnering aan veel gruwelijke moordgevallen bleef voortleven tot in onze tijd terwijl ze zelf al tot stof zijn vergaan, wordt er nóg gesproken over berucht geworden moordenaars als Eije Wijkstra en Ype Baukes de Graaf en vragen nóg onbeantwoorde vragen. Tot vandaag althans. Maar, wie weet Het boek heeft een fors formaat van 17 x 24 cm. Het is 208 pagina's dik en bevat vele tekeningen van de illustrator John Postma en tientallen nog niet eerder gepubliceerde foto's. Het is gebonden in een prachtig suggestief vier kleuren omslag naar een ontwerp van Reint de Jonge Prijs f 24,90. Nu volop verkrijgbaar in de boekhandel en bij de kantoreh van de L.C. Rechtstreeks bestellen bij de uitgever kan ook door invulling van de bestelbon. Dan krijgt u het boek per omgaande toegestuurd of thuisbezorgd. Hiermee bestel ik exempla(a)r(en) van 'Moord en doodslag in Friesland' voor de prijs van f 24,90 Naam Adres Woonplaats Deze prijs geldt alleen binnen ons bezorgingsgebied daarbuiten moeten wij porti in rekening brengen. N.B Gaame slechts betalen op de girokaart welke wij u samen met het boek zullen toesturen. Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, opsturen naar- BV Friese Pers - uitgevenj, Antwoordnummer 123, 8900 VC, Leeuwarden velen zich af, of de overspelige dominee Ewoldt al of niet schuldig was aan de plotselinge dood van zijn jonge vrouw._ In dit boek laat de schrijver deze en verschillende andere figuren uit de rechtszaal nog eens de revue passeren en verdiept hij zich ook in duistere moordzaken, die nooit zijn opgelost en waarvan de daders wellicht nog in ons midden zijn. Wie doodde de oude en eenzame Jan Modderman, die zelf nooit ging slapen zonder een geladen revolver binnen handbereik? En wie waren de moordenaars van de zonderlinge Hinke IJsselstein, alias De Barones? Het bleven

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1979 | | pagina 2