LEDEN AMICITIA MEMORIAL DINNER MOVEMENT BIJEEN Lodemci Gesprekken op de brug elektrotechniek Vele jaren geleden, toen het goede oude Hotel Amicitia nog bestond heeft hotelier Jan Koops eens een aantal stamgasten uitgenodigd bij een intiem dineetje op een van die gezellige donkere dagen tussen kerst en nieuwjaar. Dat samenzijn werd zo'n succes, dat het een jaar later werd herhaald - zelfs groeide hetOudejaarsdineetje" tot een traditie uit, toen het hotel Amicitia al tegen de vlakte lag. Eerst in het hotel De K lande rij, later in hotel de Kroon, nog weer later in het Eurohotel, kwamen de leden van de exclusieve Amicitia Memorial Dinner Movement" bijeen om het oude jaar uit te luiden. Ook dit jaar zullen de voormalige stamgasten van Amicitia elkaar weer treffen, maar dan in het restaurant La Spunta aan de Eewal, waar restaurateur Catrinus van der Velde gastheer zal zijn. Volgens een goede traditie draagt voorzitter Jildert Sudema dan aan een veelkleurig lint de voordeursleutel van Amicitia om z'n hals - even traditioneel is het, dat er één stoel aan de welvoorziene tafel onbezet zal blijven - dat is de stoel van een van de members, die er onmogelijk bij kan zijn, de befaamde detectiveschrijver, wijlen Havank. Op de foto, nog gemaakt in hotel De Kroon, enkele members aan de dis: Klaas van der Meer, Herman Hettema, Jildert Sudema 'acting president" Jaap Steenbergen, Peter Boonstra, Pieter Terpstra en Wieb van der Wal. De achterhoofden behoren toe aan Jilles van Kesteren en Arend Wijnsma, de serveerheer is Sjoerd Smidt. (Vervolg van pagina 3) Hein: Nou, kiek, hier is sien kaart. Een dubbele. Hier één met een slie- de meteen herter foor. Een wiefkes- hert denk ik, want er staat wat fan merrie onder. En hier in -e lichjes staat Christmas. Dat is Engels, denk ik. En hier is de andere. Lange Marten: Dat liekt wel een kerel op een plee, nou ja, wee-cee. Eén han hét ie teugen de muur, en met de andere trekt ie deur. Een nuvere kaart, Hein. Is Rintsje wat in 'e war? Wie be Poatsje: Marten siet over al les heen, mar laat mij oek es kieke. Ja, hij trekt deur. Der leit een fier- kant pakje met siefers in de klusset- pot. Ik sien 't al. 1981Dat trekt ie deur. 1981 Fokke: Ja netuurlijk, dat is weest. 1981 wurdt deurspoeld. En bij sien andere han is een kullender, loof ik Klopt. En daar staat 1982 op. Het ouwe jaar deurspoeld, en het nije ophongen. Skitterend. Die Rintsje ken wel wat! Minne: Het is een aardig idee. Mar het blieft een nuvere kaart. Alles ken teugenwoordig mar. Laassen een ferhaal over Deersum in 'e krante. Stront fooren stront na. In 'e krant!!!! Staan 'tesuut! MarRintsje de Ruter denkt nog an Liwwadden. An ons ouwe Liwwadden. Tabe: Soa is dat. En fan Wee-cee's gesproken, der is één die gaart se op. Alle soorten klussetpotten haalt ie bij mekaar. Wie waar dat oek al weer. Der ston laassen een stuk over in 'e krante. Nee, Harrem Wiersma gaat over dammen. Nee, oek niet een pollentieke pursoan. Sjouke Sukerslak: Kom, jim binne al weerdruk bezig, hoor ik wel. Wat ik hier an touw hew? Nee, niet een bok. Een jonge hon. Een uutfanhu- zer fan mien seun. Se noeme em Pluto, mar je kenne net soa goed Terlouw of Brandsma roepe. Hein: Het was Sjarles. Sjarles fer- samelt poepdoazen. Het blieve al- tied appatte mannen. Mar hij hét even soa goed nog tied fonnen, om sien plicht te doen foar koaningin en faderland. Hoezee. Diana ferwacht wat. Die hewwe der gien gras over groeie laten! Marten: En dat had ik al foorspeld fan 't fooijaar. Ik sei: En dan komt Moeke Betsje en die seit: Sjarles, de troan wacht op een soan. En Sjarles salleweert en doetDus, 't is soa fer. jimme dat fersje nog? Een hele, ploeg kienders achter een dronkene kerel an. En mar singe: Hij hét de bok an touw. Wie be: Sjouke seit nou wel, dat ie Fokke: Hij hèt biet. Hij hèt gien niet een bok an touw hét, mar kenne senten meer. Hij is ferliet. Sukke Leeuwarden Uranusweg 12 Tel. 05100 - 81922 fersjes hoor je niet meer, hé? Ik sien mie nog lopen in 'e Singelstraat achter een suiplap an. En dit is dus Pluto. Sjouke: Dit is Pluto. Die mut nog heel wat lere. Guster nog. Ik was der drie keer met em uutweest, mar hij brocht niks meer as wat drupkes skoan water. Ik bin nog gien kuttier weer tuus, wat leit er op het floerkleed? Minne: Ik denk een beste boalus. Wat seist teugen dien frouw: Waar om legge jou die banketstaven op 'e gron? Klein grapke! Tabe: Is dat die seun, die onderlaas sen ferhuusd is naar Cammingha- buren? Docht ik al. Dat mut wel wenne, fien ik. Kiek, fan Camster- buren wete we, soa oud as we binne. Mar Camminghaburen. Hein: Is der ooit uutsocht, hoe as an al die Kamme-namen komen binne? Camstraburen, Cambuur, Cambuur- sterpad, ehCamminghastraat, mar oek Camstrastraat. Allemaal netsjes net een Cee, mar jou sêgge Ka. En daar midden in 'e wiede wereld: Camminghaburen. Wie was Kamminga? Of Kamstra? .Fokke: Suks is uut te soeken. Dan mutte jou henegaan en sneup in ou we boeken. In die biebleteek, daar in 'e Butterhoek. Of op het Arre- gief. Ik sal dat es in mie omgaan late. Kamminga of Kamstra. Marten: Der is daar oek een weg naar Vondeling noemd, hew ik be grepen Su Jelle Sielstra oek nog an 'e beurt komme? De ouwe man dekt em aardig in. Hoeft niet in 'e W.W. straks. Kommussarus hier, en kommussarus daar. Jelle sjel wel ferdersien. Kassa. Oek es een grap ke, haha. Hein: Mien buurman mag oek graag esoverdeeekoenómie prate. Ja, soa seit ie dat. We mutte het neffens hem fan 'e Mof hewwe. As het daar beter wurdt, gebeurt het hier oek. En die Smied is beter as Tetsje fan Engeland. Sjouke: Der is gien één, die krekt weet, hoe het mut. Hoe dat es uut- pakke mag in het nije jaar. We mutte met 'e Kerst en Oud en Nij em nog mar es goed rake. Ete en drinke en frolijk sijn. Muskien de laatste keer, dat het ons beure mag! Wiebe: Alles wurdt wel duur. Soa as dien seun oek, Sjouke. Huurt ie daar of hèt ie een huus kocht? O, hure. Dat is oek beter. Want met die hoge rente. Der binne guden, die sitte der tot de nek toe in!! Het gaat goed mis! Minne: Mannen, niet soa swaar op 'e han. As jim dan toch die manke- like kant op wille, dan mar niks ete en drinke, want stel je foor, dat er fergif in sit. En muskien hewwe de Rus of de Ammérikaan oek al een speciale bom foor jim klaar léggen. Kop op, Sukerslak. We leve nog!! Fokke: Soa is dat. En ik docht, as we nou die De Ruter es met de luchtpost een kaart sture uut sien ouwe Liwwadden. Met een ge- dichje der op. Ja? Wiebe: Hoe komme we soa gauw an een gedicht? O, ik sien Fokke al gniezen. Hest al wat in 'e kop? Laat es hore. Fokke: Su dit kenne? De mannen van de brug, Die wensen jou eendrachtig. Een vrolijk Kerstfeest toe. En een goed twee-en-tachtigü! Het is de riddakteur fan dit krantsje geoorloofd dit brokje poëzie te sien as sijnde bestemd foor alle lezers fan dit krant sje met een eigen abon nement. En foor de met-lezers, as se int nije jaar oek lid fan 'eSkoustra- klub wurreü)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1981 | | pagina 19