iiiii STADSNIEUWS VAN VROEGER MET GELD KAN NIET ALLES Brillen Center BEST ;:--v;x5 Vleeschmarkt met elkaar aan het twisten zijn geweest. Zij zijn na reprimande weder weggezonden. Door de pol. dr. Botter aan de wacht gebracht Debora van Kleef, huisvrouw van Mozes Keyzer, oud negen en veertig jaren, wonende in de Boterhoek (Oranjeklooster), die in het Ruiterskwartier met een brief langs de huizen liep te bedelen. Kennisgegeven door de heer Cohen, tandarts wonende aan de Voorstreek, dat zijn bruingevlekte hazewindhond is weggelopen. Nachtverblijf in een arrestantenkamer verleend aan felle Elsinga, oud negen en vijftig jaren, geboren te Oldeboorn, van beroep schoenmaker, die alhier zonder geld of huisves ting is. Kennisgegeven door een onderwijzer aan de R.C. School in de Speelmanstraat, dat de schooljongens van meester De Ruiter uit de Sint Anthonystraat zijne leerlingen bij het uitgaan der school lastig vallen. Vrouw Schuitemaker, liggende met een voertuig achter de Harmonie, klaagt dat zij is uitgescholden door haar zwager Wiebe Westerhuis, liggende met een schip achter de Infirmerie. S. Wartena, groentekoopman wonende op het Groot Schavernek, klaagt dat de zoon van Bouma, de pontvaar- der over de Willemskade, koolrapen en spruitjes namens zijn vader heeft gehaald om weder te verkoopen, doch dat bij onderzoek is gebleken, dat deze Bouma van niets weet. f. van Gelder, wonende in de Breedstraat, klaagt dat hij veel last ondervindt van zijn vroegere dienstbode Sjoerdje Hiemstra, die telkens om geld komt manen, dat zij reeds ontvangen had. Door politie dienaar Ellen aan de wacht gebracht Bemar- dus L., oud een en twintig jaren, loodgietersknecht, wonende op het Noordvliet, die in beschonken toestand onder de Oude Waag lag. In arrest gesteld ter ontnuchte ring. F. Gilles, klerk aan het Griffiekantoor, wonende Gedempte Keizersgracht, klaagt, dat 's morgens ten ongeveer negen "ure dikwijls deurtje gescheld wordt aan zijne woning. Door pol. dr. Ellen aan de wacht gebracht Nicolaas de Vries wonende in de Torenstraat en Klaas van der Wees, wonende in het Nieuw straatje, beiden slagers, die op de Kennisgegeven, dat twee gevangenen, genaamd Thul en Legrand, uit het Tuchthuis zijn ontvlucht. Een half uur later berigt ontvangen, dat zij weder in handen zijn en nog op de binnenplaats van het gesticht waren, aangezien Thul bij een val zijn been had gebroken. De bewakers hebben hen gevat. Door pol. dr. Sureveen in beschonken toestand naar huis gebracht de welbekende scharenslijper Jacobus Dijkstra wonende in de Boterhoek, die op de Groeneweg rondliep. Kennisgegeven door Roelof Slof, schipper liggende alhier in de Grachtswal bij het ziekenhuis, dat zoo even zijn broer Hilke, oud twee en twintig jaren, aan boord is gekomen en goeds moeds zijn moeder een schop heeft gegeven en daarna weder is vertrokken. Gevonden en gedeponeerd door een dochtertje van den heer Krusemyer, wonende in de Grote Hoogstraat, een witte zakdiek, gemerkt A.N. Pol. dr. Inia rapporteert, dat er op de Tuinen eenige twist is geweest tussen de schippers Dirk van der Meulen en Lieuwe Elzinga, die elkander voorbijvoeren en toen met een haak elkanders schip hadden geraakt. Doorzijn tusschenkomst is de orde hersteld. Door pol. dr. Hoekstra op een handkar met behulp van eenige burgers aan de wacht gebracht Oebele fans Stobbe, oud vier en twintig jaren, koopman geboren te Gorredijk, wonende te Kortezwaag, die in beschonken en opgewonden toestand verkeerende, voorgaf bij Wijffelman zijn geld te zijn ontroofd. Aan de wacht gehouden, terwijl de zaak wordt onderzocht. (1883) WMWWHUIW) nnmnmnpr. Van een koe die tweemaal ver kocht werd Dinsdag verkocht een koopman uit Winschoten op de veemarkt te Groningen een jonge koe. De kooper, zoowel als de verkooper verwijderden zich een oogen- blik, zoodat de koe onbeheerd bleef staan. Toen een ander lief hebber daar langs kwam, ston den er bij het beest twee jonge mannen, die op zijn vraag er in toestemden, dat zij eigenaar van de koe waren en het dier aan hem verkochten. Toen in een café de betaling geschied was kwam de eerste kooper opdagen en het bleek, dat de beide jonge mannen met het geld reeds verdwenen waren. De recherche heeft ze gisternacht aangehouden. Het zijn H. D., oud 18 jaar en J. P., oud 22 jaar, beiden van hier. Zij hadden reeds goede sier gemaakt van het geld en werden in be schonken toestand naar het hoofdbureau gebracht. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. (1927) IIIII Twaalf jaar lang ben ik Oostin- disch doof geweest. Wat ik niet wou horen hoorde ik niet. Alle oorartsen, die ik consulteerde hieven machteloos hun handen omhoog. Niemand, die me kon helpen, want wat ze zeiden ver stond ik niet. Tot een van die artsen het volgende recept uit schreef: 't Kleine Krantsje - eenmaal in de veertien dagen". Dat was nou eens duidelijke taal. Die verstond ik wel. Sterker nog: nu versta ik weer alles. Dank zij 't Kleine Krantsje! (C. C. te C.) Kies bij betaalbare vakmensen, voor uw "onbetaalbare" ogen precies de juiste bril. Met geld kunt u geen andere ogen kopen. Wel de vakmansverzorging voor uw ogen. f/fi'ï yejc&ifieid! Nieuwestad 61A - Tel. 123782

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 11