ZELDZAAMHEID: ÉÉN OPLOSSING AUTOBEDRIJF LEEUWARDEN ^maniMw/v^U ONZE FOTOPRIJSVRAAG C tl4y*/*yi/ r/ -g-. wo nieuwe en gebruikte auto's veiligheids inspecties LPG - inbouw uitlijnen, balanceren al uw auto-onderhoud Uw Mazda-dealer voor vertrouwde zekerheidóók voor occassions met Mazda/Bovag garantiebewijs Wijbrand de Geeststraat 44, Leeuwarden Postbus 122-tel. 058-130141 i BOELENS B.V. Wij kunnen ons niet herinneren, dat het ooit eerder is gebeurd, maar nu was het dan toch zo ver: onze fotoprijsvraag van vier we ken terug heeft maar één, zegge en schrijve één goede oplossing opgeleverd. Het straatje, waar van wij een foto afdrukten, was kennelijk niet of nauwelijks te herkennen en de enige inzender, die met het juiste, antwoord kwam, kon de situatie ook nog niet eens ter plaatse controleren - het bleef van zijn afstand af een grote gok. „Zonder opname ter plaatse", aldus onze abonnee de heer J. I. Kuhlmann Azn. te Berg en Dal, „is het een kwestie van gokken en proberen je voor de geest te halen, in welke straatjes en ste gen je zo'n vijf en zestig, zeventig jaar geleden aan het 'spoorzoe ken' was. Ik gok tussen de hoek Klokstraat (Torenplein) - Grote Hoogstraat en de hoek Kleine Hoogstraat - Muggesteeg. Mijn gevoel zegt Klokstraat, maar mijn verstand zegt Kleine Hoog straat, hoek Muggesteeg, daar het parkeerverbod vermoedelijk is bestemd voor het verkeer uit de Speelmanstraat, welke straat niet precies tegenover de Mugge steeg ligt. Althans, voor zover daar nog sprake is van 'verkeer'. Het blijft echter raden, zo op een afstand." Welnu, daarmee heeft de heer Kuhlmann inderdaad als enige goed geraden: het was de Kleine Hoogstraat met links de Mugge steeg en op de achtergrond, am per herkenbaar, de Grote Kerk straat. Een tweede inzending kwam van onze abonnee de heer Th. Weda te Leeuwarden, die ons schreef: „Wel gezocht, maar niet gevon den. Gezien de wat aflopende straat moet het wel zijn in de twee terpgedeelten van Nijeho- ve, Grote Kerkstraat en omge ving of Grote Hoogstraat en om geving. Toch is de foto nog niet zo oud, gezien het parkeerver bodsbord en op het eind een vuilnisemmer, die hier in de stad nog niet zo heel lang geleden werd gebruikt. Ook lijkt het geen lange straat. Ik gok daarom op de Gloppe in de Poststraat. Ik ben toevallig niet in die straat ge weest, toen ik zocht, vandaar de gok." Nou ja, we weten het nu, de gok van de heer Weda was dus ver keerd. Maar dat niet meer abon nees een gokje durfden wagen heeft ons eerlijk gezegd ver baasd. Het hoekpand, dat op de foto stond, is nu weliswaar afge broken, maar - de heer Weda zat al heel goed in de richting - het punt moest toch wel in de buurt van de terpen in de binnenstad zijn. Veel meer lezers hadden, dachten we zo, de vraag kunnen beantwoorden, maar goed, dat is nu dus niet gebeurd. Met veel belangstelling wachten wij het resultaat van de volgende prijs vraag af! De Kleine Hoogstraat met links het pand op de hoek van de Muggesteeg.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1984 | | pagina 2