DICKVANDERHEIJDE JRf FOTOGRAFIE WIE ZICH NU ABONNEERT OP 'T KLEINE KRANTSJE ontvangt als gratis welkomstpremie GRUNDMANN... rinova tel. 058-128739 Fa. J. Otma en het abonnementsgeld betaalt tot 1 januari 1986 (negentienhonderd zes en tachtig) Leeuwarden, ach ja, zo was het.., Populaire Leeuwarders 50,- naar giro 98.10.62 met vermelding: nieuwe abonnee) Jou het mj Juffie1 'tootje Brillen Center Gereedschap voor jaren NAAR KEUS: het curieuze boekje: met zestien prachtige foto's van de stad in vroeger tijd. OF: het interessante boekje: met meer dan 100 foto's van bekende stadgenoten van vroeger en nu ZOMAAR IN DE VOLLE TAS....? f/a\ ge&eïfieid st.jacobsstr.23, leeuwarden GEREEDSCHAPPEN industrie - techniek - bouwkunde - reklame - reportage - porOet - antiekregistratie lid btn nfa iozef israëlsstraat 8-10 leeuwarden OAQRA lid btn nfg jozef israëlsstraat 8-10 leeuwarden 058-124984 Deze aanbieding geldt uitsluitend tot en met 31 augustus 1984. Vervolg van pag. 4 deze meester in de klas gezeten en wat toen als een schoolvriend schap begon eindigde later in een huwelijk. Wij zouden graag willen weten of er nog bekende klasgenoten zijn uit die tijd. Enkele namen van leerlingen uit de zesde klas kun nen we nog wel noemen, zoals Annie Venema, Wiepkje Drost, Antje Kooistra, Gusta Bos, Gerrit Split, Ter Horst en De Windt. Ik herinner me ook nog goed, dat we als jongens en meisjes op het schoolplein met elkaar speelden en dat het er altijd leuk toeging; het was een hele fijne tijd. Zo weten we allebei ook nog, dat vrijdags het laatste uur het voor- leesuurtje was. Meester De Haan kon heel erg boeiend vertellen. Hij heeft ons ook nog eens we kenlang uit het spannende boek De Scheepsjongen van Bontekoe verteld. De hele klas hing toen aan zijn lippen en je kon een speld horen vallen, wat genoten we toen! Met een beetje weemoed denken we nog vaak terug aan die tijd. Heemskerk Mevr. G. Wiersma-Smeding Gisteren hadden drie jongelieden uit Oudkerk het plan opgevat een tochtje te maken per zeilboot. Bij de Groote Wielen wilden ze de boot zwenken. Maar met het omtrekken van 't zeil verloor het vaartuig zijn evenwicht en kan telde. Alle drie kwamen in 't Water terecht. Een hunner, N. Postma, wist zwemmende den wal te bereiken, de andere twee klemden zich aan de omgekan telde boot vast en het mocht hen na veel moeite gelukken ook op het droge te komen. (1931) Naar aanleiding van wat er in't Kleine Krantsje is geschreven over de Duitser Friedrich Grund- mann, die in de oorlog door een van onze vrouwelijke abonnees een glas drank in zijn gezicht zou hebben gehad, kregen wij reac ties, waaruit bleek, dat deze oor logsmisdadiger al in Leeuwarden werkzaam was vóór september 1944, toen het beruchte Com mando Albrecht hier arriveerde. Onze abonnee zou hem dus ge troffen kunnen hebben; zij schreef, dat het incident zich in 1942 of in 1943 in het café Wal halla had afgespeeld. Uit niets is ons evenwel geble ken, dat Grundmann de Neder landse taal machtig was, laat staan dat hij "perfect Neder lands" sprak. Wij blijven dus bij onze veronderstelling, dat Wal halla-baas Jopie Dekens onze abonnee, toen nog een jong meisje, heeft willen bang maken door het noemen van de naam van de alom gevreesde Grund mann. De heer Jacques Kooistra te Leeuwarden, kenner van de oor logsgeschiedenis, berichtte ons nog, dat de in 1909 in Bielefeld geboren Friedrich Eduard Grundmann, orspronkelijk met selaar in Dresden, o.a. betrokken was bij de executie van twintig mannen, kort voor de bevrijding in Dokkum. Hij fungeerde daar als "bewaker" bij de afzetting. In april 1949 werd er voor het Bijzonder Gerechtshof twintig jaar gevangenisstraf tegen hem geëist, waarna hij veroordeeld werd tot twaalf jaar Rijkswerkin richting. Daar hoort uw bril toch niet? Niet best voor de pasvorm ook Hoewel wij uw bril altijd gratis bijstellen en opnieuw afpassen, 't Kost niets. Service. Het grote pluspunt van 'n vakman. Nieuwestad 61A - Tel. 123782 Wirdumerdyk 21, Leeuwarden Telefoon 130649

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1984 | | pagina 10