DICKVANDERHEIIDE JRfFOTOGRAFIE KRUISERS IS DAMES KRANSJE ONGEVAL LEEUWARDEN WAS MUZIEKCENTRUM IN GYMNASIUMTIJD IN MEMORIAM AUKE RAUWERDA SPORTBOTEN ROEIBOTEN BOOTCENTRUM GEERTSMA industrie - techniek - bouwkunde - reklame - reportage - portret - antiekregistratie lid bfn nfg jozef israëlSStraat 8-10 l86üwarden 058—124984 «3 W&m%. ,.y Misschien was dit ook wel een aardig plaatje geweest voor onze prijsvraag 'Leewadders, waar is dit?'. Want ziet u direct, op welk punt de fotograaf heeft gestaan, die deze foto heeft gemaakt? O, dus toch wel. Goed dan, hoek Gouvemeursplein-Sint Jacobsstraat. skenk ik een vers bakje thee in, de anderen salie oek wel kom- me." "Goed ju, en ik hew nog een trommelke duumkes vonnen, dat past er wel bij docht ik su". Na een pooske legge de kaarten al klaar, want oek de andere vaste kaartliefhebsters binne er al. So, nou kan't weer angaan. "Hewwe jimme die nije halve stuvers al sien? Hier he'k er een paar" winst en verlies wissele mekaar af. "Je magge wel weer es nije kaar ten anskaffe Hinke" seit Janke, "disse klieme an mekaar vast. „Dat betale we metmekaar" vient Frouwke, "we speule ai ded so noflik hier bij Hinke, ik fien dit is voor ons allemaal." Aldus beslist. "A'k het goed sien loopt Jo- chum-voor-dubbeltsje-oppe-kop daar oek" Nog een kwartierke wudt er praat over de gekke avonturen van Jochum en dan is't alweer om, het kaartmiddagje van ons dameskransje. Enne Rozema Hedenmiddag tegen 2 uur kwam de heer C. Schoffelmeer van de Oldegalileën, aan den Gronin- gerstraatweg met zijn rijwiel te vallen. Hij Was een oogenblik bewusteloos en bekwam een bloedende hoofdwonde. Na ver bonden te zijn werd hij door den heer H. v. d. Meulen per auto naar zijn woning vervoerd. (1930) Vervolg op pag. 3) Meer dan ooit heb ik toen gewe ten, dat in het ene leven, dat ons hier gegeven is, de muziek ons uitzichten opent, die ons kunnen helpen, in de donkere nachten van dat leven, het licht te ontwa ren dat ons verder brengen kan. Daar liep voor mij een directe verbinding van de ellende om ons heen naar de stralende dagen van onze.jeugd, toen de klassie ke muziek ons op weg zette en hield naar de hoogtepunten van het leven. Nee, ik wil niet leven in het ver leden, maar dat verleden leeft wel in ons. Zo vind ik het nog fijn voor mij te zien de slanke figuur van de Spaanse(?) pianist: José Iturbi, die voor ons Liszt speelde, zoals ik het nog nooit hoorde. Of Alexander Schmuller, de kleine man, die ons de muziek van Bach gaf. Dan zie ik Albert Spalding, de rijzige Amerikaan met zijn ster ke streek, een tweede Jascha Heifetz. Toen ik las dat er van Spalding als historische opname een plaat verschenen was, heb ik die onvoorwaardelijk besteld. Het concert-bureau Dr. De Koos bestaat nog, hoor ik. Dan hoop ik maar één ding, dat via dat bureau velen in staat zullen wor den gesteld de grootsten van deze tijd te horen. KLASSIEK Want ik blijf er diep van over tuigd, dat de klassieke muziek het leven van deze moderne tijd meer te bieden heeft dan de top tien van de jazz- of pop-muziek, die opkomen, blinken maar dan ook onherroepelijk verzinken. De sterren uit de klassieke we reld blijven echter schijnen in de wereldnacht. Amersfoort J. v.d. Linden "Heremientied, wat een drukte en wat een spul oppe Tunen. Ik hew nog nooit soveul vrouwen bijmekaar sien, het liekt wel een optocht. Ik kon er hast niet deur- komme" Wiete blaast vanne emosie. "Se segge, dat het een demon- strasie is vanne socialistische vrouwen. "Gane jou mar gauw sitten, dan "Die sast vanmiddag wel velie- ze, Janke! Ik hew hoord, dat we nou ronde stuvers krije, niet meer van die vierkante." "Nou daar gaan we dan, mar eerst nog even een kopke ih- skenke, dan hewwe wat te drin ken, nou". De kaarten vliege over de tafel en de ach's en wee's binne niet vanne lucht. Wiete het vanmiddag een geluk kige hand, se wint mar even vier potsjes achter mekaar. "Ik mut jim nog vetelle van die twee vissers bij de Potmarge, dat waren een Groninger en een Fries. Se saten er al een uurke te swiegen en niks te vangen, seit eindelijk die Fries: "Se bijten niet" Seit die Groninger: "U praat mij te veel!" Het kaarten gaat maar deur, Hoofddealer Yamaha en Honda Bekro en Poolse sport- en kajuitboten, Rana en Terhi visboten. Avondsterweg 1 (lndustrietenein de Hemrik) 8938 AK Leeuwarden Telefoon 05100-83848 Zes jaar geleden maakte onze abonnee de heer Sjoerd Andringa deze foto van een overbeken de stadgenoot: Auke Rauzverda, terwijl hij bezig was een klant te helpen in zijn winkel aan de Westerplantage. Eind juli is de heer Rauwerda op de leeftijd van zeven en zeventig jaar nog onverwacht overleden en daarmee is er een zeer markante figuur van ons heengegaan. Wijd en zijd genoot hij een grote bekendheid door zijn winkel in ijzerwaren, gereedschappen, schoonmaakartikelen en wat al niet meer - als Auke Rauwerda iets niet had hield alles op. Niet lang nadat deze foto werd gemaakt stapte Auke Rauwerda zelf uit de zaak o?n alles over te late?i aan zijn vier zoons, maar hij kon het toch niet laten om zich er nog geregeld te laten zien. Auke Rauwerda was een rasechte Leeuwarder, die geboren werd in het ouderlijke winkelpand aan de Breedeplaats. Zijn ouders, Anne Rauwerda en Juliana Poelsma, stichtten een van de merkwaardigste gezinnen, die er ooit hebben bestaan: er werden achtereenvolgens vier tweelingen geboren en, hoe bestaat het, telkens waren het een jongetje én een meisje, die het levenslicht zagen! Auke en Boukje vormden het eerste tweelingpaar. Van de tweede tweeling, Ype en Saakje, kwam Ype spoedig te overlijden, maar toen de volgende tweeling weer uit een jongetje en een meisje bestond kon de eerste weer Ype en het meisje Hendrikje worden genoemd. Daarna kwam er tot verrassing van iedereen nóg eens een tweeling, Dominicus en Johanna, maar om het niet helemaal te gek te maken werd het een eenling, Meintje, die het rijtje sloot. Van al deze kinderen zijn nu alleen Ype, Johanna en Meintje nog in leven.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1984 | | pagina 10