O eew rss m F. POPMA Lzn 1 /lanutimmj rmova tel.058-128739 Sint vindt 300 modellen sportschoenen DIEPENMAAT SPORT OUD LEEUWARDEN een assortiment van Bij 0 WOON- en BEDRIJFSMAKELAARDIJ OM NOOIT TE VERGETEN 't Kleine Krantsje - mil Illllllllllll Harlingersingel 23 hoek Harlingerstraatweg Leeuwarden Tel.058-121480" st.jacobsstr.23, leeuwarden Voorstreek 40-42-46 Leeuwarden Tel. 058-120244 Per giro besteld 19,50 (giro 98 10 62t.n.v. 't Kleine Krantsje) Afgehaald van kantoor 14,90 1886 Leeuwarden wordt aangewezen als plaats voor een militaire ge vangenis. Het bijgebouw aan de noordkant van het Militair Hospitaal wordt vervangen door een barak voor lijders aan besmettelijke ziekten. Particuliere Vereniging tot Werkverschaffing opgericht in de oude bewaarschool aan het Oldegalileën. Joodse school gesticht op de hoek van de Perkstraat en het Jacobijnerkerkhof; de Dusnus- school. 1887 Het Sint Bonifatius Hospitaal verhuist van de vroegere Sint Willibrorduskerk naar de vroe gere pastorie van de Sint Bonifa- tiuskerk. Het Hof Goosen van het Israë lisch Armhuis wordt ingewijd: tien kamers achter een poort in de Boterhoek. Patronenbergplaats bij de schiet baan gebouwd; het oude kruit- huisje bij de stadsvijver aan de Oostersingel gesloopt. De "Leeuwarder Waterleiding Maatschappij" opgericht; water toren gebouwd bij de Klanderij. 1888 De twee jaar geleden afgebrande molen De Fortuin aan de Harlin- gertrekweg herbouwd. Het Nieuwe Weeshuis ver nieuwd; nieuwe gevel aan het Schoenmakersperk. De Waalse Gemeente opgehe- De Waterleiding kan exploitatie beginnen. Hovenierstraat aangelegd tussen Achter de Hoven en Tulpenburg. Het Diakonessenhuis verplaatst van de Bagijnestraat naar het Amelandshuis aan de Voor streek. Het Fabersbruggetje aan de Oos tersingel tegenover de Weer klank afgebroken. jg ff t?: «JtL 'f De Nieuwe Toren in de Grote Hoogstraat. 1889 Nieuwe Gereformeerde kerk aan de Grote Kerkstraat gesticht. Jacob Otma begint een zaak in huishoudelijke artikelen aan de Peperstraat. De erfgename van de vroegere bezitters van Camminghaburg draagt het Cambuursterpad en de Camminghabuurstervaart over aan de gemeente. De "Nieuwe Leeuwarder IJs club" opgericht; hardrijderijen bij de Prinsentuin "achter de Gouden Bal". Aankoop door de gemeente van de particuliere Romkeslaan. De Brandweer schaft zich zes slangenwagens aan. Begin bouw van een nieuw Huis van Bewaring. Apostolische Gemeente gesticht in pand Bagijnestraat tegenover de Bollemansteeg. 1890 De Hoekstersingel ten dele aan gebouwd en vernieuwd. Walmuren opgetrokken van Schoenmakersperk tot Noorder- brug. De Gemeente koopt op afbraak twee huizen aan de Voorstreek en de Turfmarkt, die met de zij gevels oprijzen uit het water van de gracht. De oude Meelbrug door een nieuwe brug vervangen; de Amelandspijp verlaagd. Werkliedenvereniging krijgt een eigen gebouw aan de Nieuwebu- ren: De Ontwikkeling. 1891 De Nieuwe Stadsherberg De Klanderij afgebroken. Er komt een nieuw (hotel) De Klanderij voor in de plaats. Particuliere Fabriekssteeg naar Strocartonfabriek door gemeen te overgenomen. Kegelbaan aangelegd bij de Har monie. Het Leger des Heils vestigt zich in een lokaal in de Heerestraat. De bleek naast de herberg De Klanderij verkocht als bouwter rein - hier zullen de Klanderij- straten ontstaan. 1892 Bezoek Koningin Emma en Prin ses Wilhelmina. Hardrijderijen achter de Gouden Bal. alle onroerend-goed zaken betreffende *vele referenties. LidNVM, Ook in de boekhandel Vredeman de Vriesstraat 1 J

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 7