DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT ■T KLEINE KRANTSJE oSdó Jou del ST. JACOBSSTRAAT LEEUWARDEN VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 11 adviesbureau voor reklame en publiciteit iozef israëlsstraatIO ieeuwarden 058-124984 jozef israëlsstraat 10 ieeuwarden 058-124984 Het gezelschap van het Circus Pender is in de beste orde vertrokken naar Sneek. De politiedr Bijl rapporteert, dat een zoontje van Jonkhof, slaapsteehouder, wonende Wabe Wissesstraat, oud ze ven jaren, met een steen een jongen van De Metz, fruit koopman, wonende Nieuweburen, heeft verwond. Door de politiednr. De Vries R. en Jansma en later met behulp van meer agenten aan de wacht gebracht Jose- phus Christoph Geilen, oud zeven en twintig jaren, gebo ren en gedomicilieerd te Groningen, van beroep matroos op het schip genaamd "De Groene Bark", die in beschon ken toestand twist zocht met de voorbijgangers en zich op aanmaning niet rustig wilde gedragen. Bij deze arrestatie heeft hij zich geweldig verzet, waardoor hij met veel moeite aan de wacht is gebracht en waarbij een menigte nieuws gierigen waren. Zekere H. van der Meuten, zadelmaker, wonende in de Schrans, heeft in den beginne de politie krachtdadig bijgestaan en bij die gelegenheid is zijn gou den horlogeketting gebroken en een dito medaillon zoek geraakt. Geilen is ter ontnuchtering in arrest gesteld, terwijl bij fouillering op hem is bevonden f 12,10. Het vaartuig van den schipper Matthijs Bouknegt, gedomi cilieerd te Zwolle, is nabij de Poppebrug in het Vliet gezonken. De verordening wordt nageleefd; voor de scheepvaart is geen direct gevaar. Hanna Krammer, huisvrouw van Samuel Rozenberg wo nende Nieuweburen, klaagt te zijn geslagen door haren buurman, Johannes Eigelaar. De poldr Kramer rapporteert, dat even tevoren in de Slotmakersstraat een kind is gevallen voor een wagen der gemeentereiniging, die de straat afreed en niet tijdig ge noeg door de bestuurders, genaamd Johannes van der Laar en Andrie Jukkers, wonende respectievelijk Pieterse- liewaltje en Kalvergloppe, kon worden tot staan gebracht, zoodat het wiel over het kind den rug is gegaan. Het kind is genaamd Jan van Laar, oud vijf jaren, wonende Wisses straat en heeft volgens doctor Middelburg geen noemens waardig letsel bekomen. Volgens getuigen is de schuld niet aan de bestuurders toe te schrijven, die langzaam re den en luidkeels waarschuwden. Door de poldr Boogaard aan de wacht gebracht een zwarte gladharige hond (rekel) die bij den pettenmaker Wijtman in de Grote Hoogstraat door een glasruit was gesprongen en onder een meubelstuk was gekropen. Het dier was klaar blijkelijk benauwd. Wegens bedelarij aan de wacht gebracht en overgebracht in de Kanselarij: Harmen Fopma, oud vijftig jaren, gebo ren te Beegtum, thans zwervende, vroeger verpleegd in de koloniën. Verloren door een dochtertje van den heer Van Wagenin- gen, wonende Grachtswal, een zwart zijden parasol. Kennisgegeven door Hans van der Hoek, slager en koop man, wonende aan den Harlingertrekweg, dat hij uit een binnenzak heeft verloren een bruine portefeuille, waarin een bankbiljet ad f 100,- en twee idem ad f 25,- bene vens eenige belastingbiljetten. De nummers der bankbil jetten zijn hem niet bekend. Door de poldr Turksma aan de wacht gebracht de vrouw van de in het armhuis overleden Smit, die met de veeboot naar Amsterdam wilde vertrekken en reeds op de boot was, terwijl zij hare twee kinderen onverzorgd zoude achterlaten. Eenige vrouwen hadden zich bij de aanleg plaats verzameld, die tegen deze handeling protesteerden, waarna zij om tumult de vermijden, mede naar 't bureau is genomen, waarna ik haar naar 't armbestuur heb verwe zen, daar zij zegt in zeer armoedige omstandigheden te verkeeren. Door de poldr Botter aan 't bureau gebracht: Pieter Onbe- let, oud veertien jaren, wonende Reigersstraat, die in vereeniging met Willem Dijkstra, oud veertien jaren, een hond hadden verkocht, door hen op de straat gevonden. Bij onderzoek bleek, dat de hond behoorde aan den heer De With, wonende Zaailand, en dezelve door hen was ver kocht voor f 2,- aan den smid Rodenburg, wonende Haniasteeg. De heer De With wenscht in deze geen vervolging; ik heb beide jongens gedurende het onderzoek in arrest gehouden eh daarna na ernstige vermaning heengezonden, terwijl het bedrag door hen aan Roden burg wordt gerestitueerd. (1885) (Vervolg van pag. 4) ving verdiende. Ik heb het weten te ruilen en, inmiddels gerestau reerd, siert het nu in een aange paste omgeving het privébezit van een Leeuwarder kunstver zamelaar. Nog liever echter had ik gewild, dat het met het huis Het He- meltsje anders was gelopen en dat het niet was gesloopt, hoe wel de nieuwbouw op deze plaats wel geslaagd mag wor den genoemd. Tenslotte is er nog de vraag waar het Hemeltsje zelf geble ven is - zou dat nu nog ergens een pronkstuk in een landhuis zijn? Leeuwarden Piet Jorna SCHOT IN DE ROOS Dat Kleine Krantsje is wel een schot in de roos, al merk ik tel kens, dat ik toch te kort - tot mijn negentiende jaar - in de stad heb gewoond om echt te kunnen zeggen, dat ik de genoemde mensen allemaal heb gekend. Ik ben in het bezit van een foto uit 1934 van de toenmalige Mulo van de Elisabethschool, waarop zo'n tachtig mensen (met kleine kopjes!) op staan. Met Tonny Swart, nu zr. Bonifacia te Drie bergen, heb ik geprobeerd de namen op te schrijven en we kwamen samen een heel eind - tot 53 om precies te zijn. Mocht u denken, dat u er iets aan heeft voor 't Kleine Krantsje, dan hoor ik dat graag. Na het eerste jaar Mulo ben ik naar de Meisjes HBS gegaan: heerlijke school, heerlijke tijd. Vreemd, dat ik van die school nooit iets lees in 't Kleine Krants je. Jammer genoeg heb ik daar geen groepsfoto's van - wel van docenten, maar u moet er zelf toch haast wel materiaal van hebben? Met de heer Lenk, die regelma tig schrijft, heb ik contact gehad. Ik vond het leuk te horen, dat hij van mijn vader, vroeger coupeur bij P.S. Bakker, het nodige ge leerd heeft. In Amsterdam liep ik eens een collega-docent Sociale Academie tegen het lijf: een P. S. Bakker. Hij was verbaasd, toen ik meteen - en terecht - concludeerde dat hij dan wel Popke Sikke moest heten. Als ik zeg, dat ik best iets zou willen schrijven over de Meisjes- H.B.S.-M.M.S., dan denk ik met schrik aan het ijzeren geheugen van Otto Lenk. Maar ik heb nog wel contact met een oud-klasge note, B. Ruitinga, die misschien ook nog het nodige weet. Utrecht Drs. H. F. M. Mansvelt Voor het plaatsen van school foto's hanteren wij het criteri um, dat minstens tachtig tot negentig procent van de gefo- tografeerden met hun naam kunnen worden genoemd. Is dat niet zo, dan zijn er te veel lezers, voor wie zo'n foto in het geheel niets zegt. Overi gens kunnen wij wèl weer schoolfoto's gebruiken, maar - nogmaals - alleen, wanneer er geen of slechts weinig on bekenden op staan. Wanneer u wilt schrijven over de Meis jes H.B.S.-M.M.S. moet u dat zeker gaan doen - wij zullen er graag ruimte voor beschik baar stellen.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1986 | | pagina 11