'T KLEINE KRANTSJE DE POLITIE RAPPORTEERT HONDERD JAAR ANTIQUAIR BEELING wever w WPmi,■■iniM WPB Uw specialist heeft ook dit jaar weer een groot assortiment luxe vuurwerk o.a.: JACHT- EN SPORTHUIS Het volgende nummer van 't Kleine Krantsje verschijnt op 23 JANUARI VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 23 Door politiedienaar Van der Horst aan de wacht gebracht Elisabeth Wijer, oud 12 jaren, wonende Druifstreek, die in de St. Jacobsstraat door zekere Cornelis van der Werf, oud 12 jaren, wonende Pijlsteeg, is mishandeld. In bewaring genomen door J. Koopmans, wonende Baljee- buurt, een kip, die zonder bekende eigenaar in de Post- straat rondliep. De politiedienaar Taatgen rapporteert, dat ten HV2 ure een 3V2 jarige meisje, genaamd Janke Dijkstra, dat met een 7 jarigen knaap, genaamd Harmen Mud, spelende in een bootje in de gracht aan de Grachtswal, daaruit in het water is gevallen. De jongen had de tegenwoordigheid van geest het kind zoolang boven water te houden, tot de ar beider Harmen Boonstra, wonende Hendriksbuurt, Achter de Hoven, het met een bootje kon redden. Door politiedienaar Botter aan de wacht gebracht Hendrik de Vries, oud 37 jaren, schipper, die in door drank opge wonden toestand weigerde zijn schip te verwijderen van het gedeelte der wal tegenover de Valiaatsbrug, alwaar het liggen van schepen verboden is. Wederkeerig beklagen elkander Johannes en Jan Wieben- ga, slepers, beiden wonende in de Boterhoek, die verschil hebben over een partijtje gras, van de gemeente gepacht. Beiden zijn gewaarschuwd en omtrent hunne werkelijke of vermeende aanspraken op het bewuste gras naar den Di recteur van Gemeentewerken verwezen. De onderwijzer Bresson, wonende Speelmansstraat, klaagt dat zijn zoontje gisteravond in het been is gebeten door den hond van den lijstenmaker Doodkorte, wonende Sint Jacobsstraat. Nadat bij onderzoek dezerzijds gebleken was dat Everar- dus Hendrikus J., oud 39 jaren, geboren te Zwolle, steen drukker, wonende Bagijnestraat alhier, zich in de laatste tijd had schuldig gemaakt aan het plegen van zedelooze handelingen met kleine meisjes op de algemene begraaf plaats alhier en het bij gemis aan getuigen niet mogelijk was met vrucht eene vervolging in te stellen heb ik heden op last van den Commissaris van .Politie genoemden J. aan het politiebureau ontboden en hem den agenten vertoond, waarna hij na waarschuwing is heengezonden. De meisjes in deze bedoeld zijn Tjitske Ynia, oud 11 jaren, wonende Bleekerstraat en Nellie Rademaker, oud 10 ja ren, wonende Noordersingel. Ook de doodgravers Haven en Oosterom zullen, evenals de politiedienaren, bizonder op dit individu letten. De publieke vrouw Johanna Maria van der Meer, die in het ziekenhuis verpleegd en genezen was, is voortgeholpen naar Haarlem, waartoe zij het verzoek had gedaan, daar zij zwanger zijnde, bij eene bloedverwante aldaar, hare beval ling wenschte af te wachten. De weduwe Vermaning, wonende Wissedwinger, klaagt dat zij wordt lastig gevallen door haar buurman Kouer. Frederik Beekman, timmerman, wonende Zuupsteeg, klaagt, dat hij gescholden is door zijn broeder Hendrik Beekman, wonende Speelmansstraat. Laatstgenoemde is aan het Bureau ontboden en gereprimandeerd. Verloren door Mej. S. Jippers, wonenden Hallumerhoek, ten huize van den houthandelaar Helder op Camstraburen, een gouden armband met dito sluiting, waarin een ju- weelen steen. Door politiedienaar Bijl op een handkar aan de wacht doen brengen een grasmaaier, die in zwaar beschonken toe stand in de Westerplantage lag. Hij was te beschonken om zijn naam op te geven. (1886) Een heel bijzonder Leeuwarder bedrijf heeft dit jaar zijn eerste eeuwfeest kunnen vieren. De fir ma Beeling aan de zonzijde van de Nieuwestad, officieel A. C. Beeling en Zn. B.V., is in 1886 opgericht en bestond dus nu precies honderd jaar. Het bijzon dere bedrijf heeft dit jubileum ook op een bijzondere manier gevierd en wel door het uitgeven van een boek over Nederlands zilver, het derde deel van een serie monografiën. Op de Oude Kunst- en Antiekbeurs in het Prinsenhof in Delft, waar het Leeuwarder bedrijf elk jaar aan wezig is, nam Commissaris der Koningin Hans Wiegel het eer ste exemplaar in ontvangst. Het kan haast niet missen, maar de winkel van Beeling moet wel de minst bezochte van alle Leeuwarder winkels zijn - je kunt VUURWERK OUDE DOELESTEEG 14 LEEUWARDEN Tel. 123056 Astronauten Luchtbuien Befetr. voetmeten Kanmstagen Bengaals vuur Wondertolen Parachute pipen Zware vuupfen er honderd keer voorbijlopen zonder er ooit een klant binnen haar muren te zien. Toch moet gezegd worden dat het bedrijf uitermate goed floreert. Beeling is dan ook geen antiek winkel voor alle mogelijke spul letjes uit grootmoeders tijd, maar een antiquair, die zich hoofdza kelijk tot dure en zeer dure top stukken bepaalt en zijn klanten voornamelijk onder musea en grote verzamelaars vindt en dat niet alleen in Nederland. Vooral met Engeland en met Amerika worden veel zaken gedaan. De deur van de winkel zit dan ook gewoon op slot en gaat al leen open, nadat er een af spraak is gemaakt. Verder be dient de heer Beeling zich voor het zaken doen veel van de tele foon. Het was Bram Beeling, officieel Abraham Cornelis Beeling, die in 1886, nu precies honderd jaar geleden, met de handel in anti quiteiten begon. Hij deed dat in een pand aan het Perkswaltje, waar zijn vader al tientallen jaren zilversmid was geweest. Ook had Bram er nog een handel in klokken en horloges bij. Later verhuisde het bedrijf naar de Pijlsteeg, waar het zich snel uitbreidde en tenslotte bijna de gehele westelijke wand van deze straat innam. Met een van de drie zoons van de oude Beeling, Jurjen Petrus, kwam de tweede generatie in het bedrijf en toen de onderne ming in mei 1916 verhuisde naar de Nieuwestad, waar eerst de meubelzaak van Plet was ge weest, werd de officiële naam A. C. Beeling en Zoon. Ook Jurjen Petrus werd weer opgevolgd door een zoon, die de naam van de oprichter droeg, Abraham Cornelis dus, en hij, Bram Beeling, leidt nu nog het bedrijf, dat al heel lang een grote reputatie geniet. In de grote we reld van het kostbaarste antiek werd de naam Beeling een be grip.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1986 | | pagina 23