'TKLEIHE KEAHTSJE t REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR F. POPMA Lzn csa we noa o^i de fodlcwMwnJl&ri yafon WOON- en -BEDRUFSMAKELAARDIJ Makelaardij voor FRIE8LAIMO alle onroerend-goed zaken betreffende *vele referenties. Harlingersingel 23 hoek Harlingerstraatweg Leeuwarden Tel. 058 -121480* 'VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 84 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 het lezen daarvan moest ik denken aan de bekende bloe- menkoopman Manus de Vries, die zich ook bezighield met het verkopen van het sportblad De Sportwereld op de vroege maandagmorgen. Manus deed dan zijn uiterste best kopers te lokken door zijn handelswaar luid aan te kondigen. Hij riep dan niet "Sportwereld", maar altijd zoiets als "Sporreld!" Dat vergeet ik nooit. Leeuwarden H. Wiersma "Dit is een foto van de tweede klas van de Christelijke Avond Huishoudschool in de Heerestraat uit 1937. We gaan van links naar rechts en we beginnen bij de bovenste rij: Akke de Vries, Hennie Schegardus, Eelkje de Jager. Baukje Pot, Janti- ne Salverda, Sjoukje van der Bij, Juf Luiting, Juf van Diemen en Annie Visser. Op de tweede rij: Geertje Kluinstra, Jantine Naaijer, een onbekende, Juf Spijkstra, de Directrice, Joukje de Jong, Annie v.d. Meer, Akke met een vraagteken. En tenslotte vooraan zittend: Akke Nieuwenhout, AH de Boer en Fanna Bremer. 'Onze school was geves tigd in het gebouw waar later het Natuurmuseum zat" aldus de inzendster,mevrouw A. Looijenga-de Boer. "Wat hebben we daar toch een plezier gehad. Er is heel wat afgelachen en met veel genoegen denken we aan die tijd terug. (Vervolg van pag. 4) bezocht haar geregeld. Zij had ook geen familie in Leeuwar den. Toen ze op de vijfentwintigste april kwam te overlijden vond men in haar handtasje een briefje van duizend gulden. Daar kon haar begrafenis ruim schoots van worden betaald. Ik vermoed dat haar graf op de Oude Begraafplaats is. Daar mijn moeder haar maar twee jaar heeft overleefd en ik toen nog maar vijftien was, weet ik verder weinig van haar af. Drachten C. Wallast OUDECONTACTEN Ik wil even reageren op het leu ke stukje van Piet de Boer in 't laatste Kleine Krantsje over zijn "skoenedoas". Prachtig, ik heb het met aandacht gelezen. Zelf heb ik ook zo'n schoenedoos, boordevol met herinneringen en vele oude albums met foto's en kaarten. Vaak trek ik me terug bij de kast met die doos, die voor mij heel wat waard is. Je laat dan al die foto's voor de zoveelste maal weer eens door de vin gers glijden. Tot je eindelijk een bekende stem hoort: "Waar bist dou Rinze, wij mutte ete hoor! Dou sist de hele morgen mar tussen die ouwe spullen. Je hewwe gien kien an dij". Ik laat ze dan maar praten, maar ik geniet intens van die ogenblikken, wanneer ik daar bij die kast alleen ben. Het kan ook niet anders, wanneer je al zevenenzestig en hier geboren en getogen bent. En wanneer je met zoveel vrienden heel wat: hebt beleefd. De hele stad kern je dan ook op een duimpje. Ik kreeg deze week nog een foto van iemand en laat daar nou die Theo Reen op staan - hij was het, die een bestelling deed bij de Chinese markt koopman op de Nieuweburen, waar ik een vorige maal over schreef. Dan denk je, hoe is het moge lijk: ik had net dat stukje ge schreven over die ervaring op de markt. In de oorlog was hij bij de Post, toen hij naar Duits land moest. Daar, in Berlijn, is hij overleden. Ik kreeg ook nog een mooie brief uit Australië van een oude bakker Jelle Hilverda, die daar 't Kleine Krantsje ook krijgt. Met hem ben ik in 1939 in militaire dienst geweest. Zo zie je maar hoe oude contacten van vroe ger herleven dank zij 't Kleine Krantsje! Leeuwarden Rinze van der Heide SPORRELD Met heel veel genoegen las ik in het decembernummer het stukje "Wat je nooit meer hoort" over de uitroepen van handelslui uit vroeger jaren. Bij Lid WW

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1988 | | pagina 15