'TKLEINE KRAHTSJe ORIGINELE KIJK OP HEEL MOOI GEVELTJE 'TKLEINE KRANTSJE ONZE FOTOPRIJSVRAAG VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN "De opgaven van de fotoprijsvraag in 't Kleine Krantsje zijn voor mij nooit zo moeilijk" aldus een dezer dagen een abonnee, die wij in de stad ontmoetten. "Maar ik stuur de oplossing nooit in. Die van deze keer zag ik ook direct. Dat was de Nieuwestad, vanuit de Kleine Kerkstraat gefotografeerd". Ja, ja, ja, "nooit zo moeilijkDan was dit zeker een uitzondering voor deze geachte abonnee. Want, de meeste lezers begrepen het al, het was de Nieuwestad niet en de fotograaf heeft bepaald niet in de Kleine Kerkstraat gestaan. Hoewel er - en dat moeten we onmiddellijk toegeven - meer inzenders waren, die op de Nieuwestad en de Kleine Kerkstraat gokten. En die zich vergisten dus De prijsvraag "Leewadders, waar is dit?" betreft ditmaal een gezicht van het beneden einde van de Slotmakersstraat uit op de Wortelhaven, Visch- marktpijp en het stukje Voor streek ter plaatse van de winkel van Slauerhoff" aldus de heer Ing. K. Visser te Leeuwarden, die hiermee, zoals zoveel le zers, de spijker precies op de kop sloeg. Geen woord te wei nig geen woord te veel Maar ietwat anders luidende oplossingen, zoals/"Vismarkt", "Slotmakersstraat 4" en "Voor streek, Slauerhoff" dienden we natuurlijk eveneens goed te re kenen: het was wel duidelijk, dat deze inzenders precies wis ten waar de fotograaf had ge staan. "Dat de door U afgedrukte foto betrekking had op panden aan de Voorstreek of de Nieuwe stad stond voor mij direct wel vast" aldus de heer Henk Zijl stra te Castricum. "De vraag was echter waar. Begin van de jaren veertig verliet ik Leeuwar den. Gelukkig kóm ik er nog wel enkele keren per jaar. Als ik nu aan het einde der dertiger jaren wat meer aandacht ge schonken had aan mooie ge vels op de Voorstreek of de Nieuwestad had ik misschien direct al geweten waar de pan den stonden. Toendertijd had ik echter meer belangstelling voor vrouwelijk schoon dan voor mooie panden. Mijn herinnering kon me dus niet helpen. Door dat ik één dezer dagen in Leeuwarden was ben ik maar gaan zoeken. Ik heb nu kunnen zien dat er nog heel wat pan den met mooie gevels zijn en natuurlijk vond ik ook het ant woord op Uw fotoprijsvraag. De afgebeelde panden staan op de Voorstreek, dragen de huis nummers 26 en 28 en zijn in gebruik bij de fa. Slauerhoff. Ben nog altijd zeer ingenomen met 't Kleine Krantsje. Ik hoop het nog jaren te mogen ontvan gen." "Frappant is het", zo schreef ons mevrouw G. J. Eenshuistra te Leeuwarden, "dat Uw voor paginafoto van het schilderij van Otto de Boer ook op deze plaats betrekking heeft" en dat was het zeker - het was ge heel toevallig, dat het schilder stuk en de foto van de oude Vismarkt in ditzelfde nummer verschenen. Zoals het ook nog geheel toevallig was, dat er in hetzelfde nummer een stukje verscheen over een vroegere brand in de Drie Kiosken op de hoek van de Voorstreek en de Koningsstraat - die kiosken werden ook nog door enkele in zenders ter sprake gebracht. Zoals door de heer R. Poelstra te Leeuwarden, die ons het vol gende berichtte: "Voor de op lettende lezer was het goed be antwoorden van Uw vraag gemakkelijk gemaakt door het artikeltje, dat onder de foto stond over de brand in de Drie Kiosken. Dit was vroeger een heel bekend hoekje, dat de echte ouwe Leewadders zich nog best zullen herinneren. Met o.a. het café Neuf van August Westra, die later een slijterij had in de Eksterstraat. Op het hoekje zat toen de heer Veen- stra, beter bekend als "Pinkje", die daar een tabaksartikelen- winkel had. Later zijn er nog diverse bedrijven geweest, die er een etalage hadden of er ook nog wel verkochten. Ook (Vervolg op pag. 10) pagina 3 voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058)- 987560. Abonnementsgelden: Post bank 2805901 Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-120302. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,-per jaar. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,-voor3ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1989 | | pagina 3