Bij het EUROPA PLEIN 'T KLEINE KEAHTSJE Fbxi Telefoon: 058-120066 058-127205 Harlingerstraatweg 80 Donderdag koopavond 8915 CN Leeuwarden Honda-Chryster-Rover-Landrover-Range Rover- Dodge-Jeep dealer J.GU- 8SR VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN DOORGAAN Ik ben een van de nakomelin gen uit een Leeuwarder Sla gersfamilie - Yntema. Mijn grootvader had een slagerij in de Schrans, vlakbij het ge meentehuis van Leeuwardera- deel. Mijn vader Johannes was vee koopman en slager. Mijn oom Carel had een slagerij in de Wijbrand de Geeststraat bij de Ambachtsschool. En mijn oom Sjouke had een slagerij in de Engelsestraat. Helaas, nu heeft geen van de familieleden nog een slagerij. U schrijft in uw Krantsje vele malen over de joodse slagers en met hoevelen zij waren. Het vak van slager was vroe ger, evenals zovele beroepen, zwaar. Mijn vader stond altijd om vijf uur of half zes op en ging dan met de korffiets bij de klanten vragen wat ze wilden kopen voor het middageten: ie dereen at 's middags warm. Hij ging dan de bestellingen klaar maken en ze weer bezorgen. Mijn broer, die bij een van mijn ooms werkte als slagers knecht, moest als hij de ver plichte vrije middag had, met niertjes venten. Ook mijn ande re broers hebben dit vele ma len gedaan. Misschien is het harde leven van een slager en de enorm lange dagen die men maakte, vergezeld met het risiko van een zaak de reden geweest dat mijn broers en neven zich niet erg tot dit vak aangetrokken voelden. Ik kan me nog levendig de oude veemarkt herinneren en vond het prachtig met mijn va der mee te gaan als er vee ge kocht moest worden, ik vind uw Krantsje steeds erg interessant, te meer daar ik al op mijn negentiende jaar Leeu warden verliet en er weinig fa miliebanden bestaan om er een bezoek te brengen. De reünie van de gemeente - H.B.S., alweer vele jaren gele den, waarvan ik toevallig in uw blad de aankondiging las, was leuk. Ik zag daar een aantal oud-klasgenoten, maar helaas vergeet je dan adressen te no teren. Bekende leraren waren er vrij wel niet meer. Het is daarom leuk als je in 't Kleine Krantsje iets leest over de heer Beem, mijn oude Duitse leraar, of over de heer Dijkstra (ome Diek) die mij wiskunde leerde en ook het schaakspel bijbracht. Hij pres teerde het om tijdens de wis kundeles de boeken opzij te leggen en te gaan schaken! Ik hoop dat 't Krantsje nog lang mag doorgaan met de gezellige wijze van vertellen. Rotterdam Sjouke G. Yntema STEEDS BEGEERD 't Kleine Krantsje jubileert en wordt door ons steeds be geerd het brengt ons nieuws op een ouderwetse manier hieraan beleven wij heel veel plezier al gaat er ook heel veel ver dwijnen hopelijk blijft het Krantsje nog lang verschijnen het laat ons iedere maand weer gissen toch zal niemand het willen missen redaktie ga er nog lang mee door de steun van ons die heb je hoor Groningen H. Witteveen DE BESTE WEESSN 'n Kwat eeuw 't Kleine Krantsje, it is 'n handdruk weerd, uniek ien oons klein landsje, nostalgisch-fry, en onferfeerd. Ien Liwadden stonnen Friese namen, opgeveltsjesiendestad, mar nou staan op die ramen, 'McDonald', of 'Cool Cat'. 'Fooks' of 'Free Record Shop', 'Dolcis', 'Duthler', 'Douglas', 'Miss Eton', 'Xenos' of 'Kijk Shop', 't staat gedrukt op plastic tas. Wer blieve al die Fries(e r namen, as Schoustra-Zylstra, Al'kema? werom staan op al die tarnen, feul namen uut Amerika? 't Kleine Krantsje kan 't niet kere, dat buutenlands geweld, mar fan it Krantsje kan je lere, hoe 't froeger ien Liwadden war gesteld. Liwadden Pieter van Colm pagina 19 AMSTERDAMMER Van harte geluk gewenst met het 25-jarig jubileum van 't Klei ne Krantsje. Praktisch vanaf het begin ben ik geabonneerd op uw blad. Niet omdat ik een oud Leeuwarder ben, ik ben geboren en getogen in Amster dam, maar omdat ik sinds 1939 in deze stad rond stap. Vooral de oude foto's van de stad hebben mij geïnspireerd tot het maken van een diaserie over het oude en het tegen woordige Leeuwarden. Ook de vraag, "Leeuwarders, waar is dit?", geven mij altijd veel plezier. Meestal wordt de vraag, al zijn het vaak oude fo to's goed opgelost, omdat ik punten herken. Stuur de oplos sing nooit in, ben niet zo'n wedstrijdmens. Ik wens de heer Schoustra en zijn Kleine Krantsje nog vele goede jaren toe, Leeuwarden A. R. van Dantzig. Het volgende nummer van 't Kleine Krantsje verschijnt op 17 november AUTOBEDRIJF B.V. RIEDSTRA

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1989 | | pagina 19