REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR DE LEEUWARDER POLITIE DE BROCHE VAN DE KONINGIN T KLEINE KEANTSJE Wilt u in of naar Leeuwarden verhuizen? Patrimonium wijst u de weg naar een voor u passende woning Zoekt u een woning, kom dan eens langs tijdens kantooruren of maak een telefonische afspraak. Kantoor geopend van mai-do. van 9.00 -11.30 uur telefonisch van 13.00-14.30 uur. Patrimonium TELEFOON 058 -155391 voor leeuwarden en de wijde wereld er omheen pagina 77 B adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 i publiciteit m fïïii rïsvx:. Kennisgegeven door Marcus Woudstra, wonende Voor streek, dat een pakje, inhoudende 9 schoteldoeken en 5 knotten zwart wollen garen, van de toonbank bij hem in de winkel is ontvreemd zonder dat een der huisgenoten gezien heeft welke de dader is. Politiedienaar Rijnhout rapporteert, dat met den trein van Sneek is aangekomen Jan Verhoeks, hoofdconduc teur op die trein, wonende in de Schrans, die aan de halte Wieuwert van de trein willende stappen, aan een moer met zijn pantalon is blijven hangen, daardoor ge vallen en met zijn rechterbeen onder den nog in bewe ging zijnden trein gekomen, waardoor dat lichaamsdeel is verbrijzeld. Hij is per brancard naar het Roomsch Ka tholieke Ziekenhuis aan de Voorstreek alhier ter verple ging overgebracht. Ten huize van den verver Anema in de Monnikemuur- straat is een pot met wrijfwas op een petroleumstel in vlam geraakt. Eene der huisgenooten hëeft haar vanuit de keuken op het portaal gegooid, waarna Anema zelf haar (de pot) van de trappen heeft geschopt. De brand spuiten behoefden geen dienst te doen. Vrouw Steenhart, wonende Harlingertrekweg, verzoekt dat haar man (zij is eerst 7 weken gehuwd) die haar den toegang tot de echtelijke woning weigert, haar moge inlaten. Steenhart heeft zijn naam niet verloochend en de deur gesloten gehouden, waarna de vrouw bij een ander haren intrek heeft genomen. Een 5 jarig zoontje van den slager Bouma in de Kleine Kerkstraat is spelende achter de Prinsentuin te water gevallen, doch spoedig gered door eenige werklieden, die in de nabijheid waren. Vrouw Torringa, wonende bij hare moeder in de Kogel- schans klaagt over haar man, van wie zij gescheiden is, die haar bedreigt. Heinrich Göbel, koopman, wonende Grote Kerkstraat, klaagt dat zijn 11 jarige zoon Jozef is mishandeld door den hulponderwijzer Van Zanten der R.K. School in de Speelmansstraat. Kennisgegeven namens den tapper Zoethout, wonende Kleine Hoogstraat, dat omstreeks 8 ure een flesch cog nac van achter het raam is ontvreemd, door wie en op welke wijze is hem niet bekend. L. van Dijk, slager Nieuweburen, klaagt dat zoojuist een glasruit bij hem is verbrijzeld. Door de politiedienaar Kramer aan de wacht gebracht de publieke vrouw Henriette Wildner, thuisbehoorende in het bordeel van L. Bühmann in het Maria Annastraatje. Zij liep in beschonken toestand en gevolgd door een hoop nieuwsgierigen in de Weerd. Op verzoek van den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht alhier door den rijksveld wachter Schuilenberg aan de wacht gebracht Folkert Krol, oud 18 jaren, arbeider, geboren en wonende te Bergum, die zich tot het ondergaan van gevangenisstraf in beschonken toestand op het parket had aangemeld. Politiedienaar Brantsma brengt aan de wacht vanaf het Groot Schavernek aan het bureau Jacob Wijga, oud 37 jaren, geboren alhier, molenaar, ontslagen kolonist, die aldaar ten huize van zijn broeder, de tapper Wijga, tu mult maakte. De politiedienaar Haarsma brengt aan het bureau Ferdi nand Arnold, 14 jaar, Ype Brouwersteeg, Gerard Knier, oud 15 jaar, wonende Zaailand, Karei Knier, oud 14 jaar, wonende Zaailand, Arend Tjepkema, 14 jaar, wonende Zaailand en Johan Dionisius Fluitman, 14 jaar, wonende Haniasteeg, die met een snoek liepen te venten, door hen gevat in eene sloot aan de Marsumerstraatweg. Wordt onderzocht. (Vervoer is verboden) Heengezonden. (1889) (Vervolg van pag. 27) Ter verhoging van de feest vreugde werden deze heren mede uitgenodigd naar Soest- dijk te komen. Deze laatste zinsnede deed het journalistenechtpaar de schel len van de ogen vallen. Het be greep nu, dat de uitnodiging van de Koningin berustte op een grap van de familie. Nog op dezelfde avond gelastte de Officier van Justitie te Leeu warden, Mr. M. H. Gelinck, pro ces verbaal od te maken tegen de zwagers in Harlingen en Amersfoort, de ontwerpers en schrijvers van de brieven. De brieven zelf en de afschrif ten ervan werden door de poli tie in beslag genomen. De broers werden later op het Paleis van Justitie in de Friese hoofdstad ontboden, waar Mr. Gelinck toen moest toegeven de grappenmakers niets straf baars ten laste te kunnen leg gen. Ze hadden (op de drukkerij van een van de drie) een briefhoofd van het Kabinet van de Konin gin ontworpen en op deze brief de uitnodiging getypt. De brieven waren ondertekend met de initialen van een van de broers en voorzien van de toe voeging "adjudant", de rang, die de ondertekenaar in militai re dienst had bekleed. Beide brieven waren in Soest gepost. Het was de bedoeling van de broers geweest de gasten van het Koninklijk Huis in Amers foort met een versierde auto van de trein af te halen. Daar mee zou de grap dan geëin digd zijn. Om de teleurstelling van het journalistenpaar wat te ver zachten lieten de grappenma- rj&rsFTrTwnuHiiiii'in>i)nt>iii»nm>i*iiAWf.-.'vZ: kers in Leeuwarden een grote taart bezorgen in de vorm van de broche. Maar de verbolgen journalist stuurde de lekkernij ongezien terug en trok toen de stekker van zijn telefoon uit het stop contact. Een week lang bleef hij onbereikbaar voor de buiten wereld. Later werd er in de Claes Boc- kes Balckstraat nog eens een fraaie schemerlamp bezorgd. Maar dat was een geschenk van de Koningin. Woningstichting Patrimonium Spoorstraat 146,8933 CG Leeuwarden

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1989 | | pagina 77