"WELKE LEEUWADDER KAN MERCURIUS NIET?" I iv C0P M 'T KLEINE KRANTSJE 'T KLEINE KRANTSJE ONZE FOTOPRIJSVRAAG ns zuinig op uw oge" en..-uwgeld. WEET ALLES VAN BRILLEN EN CONTACTLENZEN r Leeuwarden, Nieuwestad 55 Harlingen, Voorstraat 63. VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN Nee, dat kon niet missen natuurlijk: de figuren, die wij de vorige maal afbeeldden voor onze rubriek "Leeuwadders, waar is dit" kunnen we alleen maar terugvinden bij de Wirdumerdijk en het Ruiterskwartier - het waren fragmenten van onze oude, vertrouwde Mercuriusfontein, "voor mij nog steeds het mooiste standbeeld ter wereld", zoals een van de inzendsters ons schreef. Heel velen hebben de onder delen van het monument herkend en foutieve inzendingen kwamen dan ook niet binnen. Dat zou overigens nog wel mogelijk zijn geweest, wanneer men bij het zoeken naar de juiste oplossing aan verschillende gevelstenen in de stad had gedacht. Maar, zoals gezegd dus, iedereen kwam goed terecht bij de bekendste blote man van Leeuwarden. pagina 3 "Ik su hast sêge kin ut oek makkeleker?" zo vroeg de heer B. R. Douma te Leeuwarden zich af. "Welke Leeuwarder kan de Mercuriusfontein nou niet? De takken anne bomen verklappe, dat de foto maakt is, ■voordat het winkelcentrum "Zaailand" bouwd wudde". En dit laatste klopte natuurlijk: onze medewerker Jelle Foppe- ma, die de fraaie foto vervaar digde, deed dat toen het Zaai landgebouw alleen nog maar op papier bestond en, behalve de architect, nog niemand wist hoe het er zou komen uit te zien. De foto deed bij onze abonnee de heer J. F. Popma te Giekerk een dichtader openspringen: "Het is winter, -tijd van uitver koop/ en er moet weer 'n foto boek worden verloot/' Fenno ging in Leeuwarden weer aan de wandel/ en ontmoette zo waar de God van de Handel/ plots was er de inspiratie voor V een geschikt plaatje/ hetgeen zou passen in zijn fotografisch straatje/ één oog dicht, de an der open/ en nu maar hopen/ dat 'n ieder door Leeuwarden rent/ op zoek naar dit plekje: onbekend?/ maar Fenno nam met ons een loopje/ de oplos sing is echt een koopje/ verpakt in 'n gedicht, en dat voor de gein/ de inhoud? de kinderen van Mercurius aangeleund te gen de fontein/. "As jonkje fan un jaar of tien" aldus berichtte ons onze abon nee, de heer Johan van Bergen te Heerenveen "ging ik sun- dagsmiddags nogal us naar de possegelmerk, die destieds houden wudde anne achterkant fan V&D: daar stonnen je be- trekkelek smoek in un soate- ment petiekje. Richting Widdu- mediek konnen je de fontein sien. Ik prebeerde us un keerke op mien onnoazele menier un folwassen en betoeft filatelist un bitsje te belazeren. Reaksie: "As't suks nog us één keer doêst, jonkje, sa'k die un lel geve, dat dien hasses inne kont fan Mekurius fliegt!" Wat sa'k un possegel trokken hè." "Een imponerend iets vond ik die fontein vroeger als kind al tijd", berichtte ons mevrouw P. J. M. Keijzer-de Jong te Kam pen. Vroeger spoot hij ook niet zo vaak; hoe dat momenteel is weet ik eigenlijk niet. Helaas kom ik niet vaak meer in Leeu warden." In alle opzichten een tevreden mens toonde zich onze abon nee de heer J. van der Zwaag te Leeuwarden, want hij schreef ons: "Meestal moet ik er nogal om zoeken en dat is leuk hoor. Als het een beetje moeilijk wordt helpt mijn vrouw ook wel eens. Maar is het een keer wat minder moeilijk, dan is dat ook wel prettig". AFSCHUWELIJK "De laatste keer dat ik in Leeu warden was" zo schreef me vrouw S. Molewijk-Assendorp te Amsterdam, "kon ik de fon tein niet bewonderen omdat hij was afgedekt in verband met de bouw van dat afschuwelijke nieuwe kantoor er achter. Het plein is er niet mooier op ge worden is mijn idee". "Dit krantje" aldus de heer H. U. Koopmans te Heemskerk en daar bedoelde hij dan het laat ste nummer mee, "haalde weer heel wat herinneringen op, zo als aan Manus mimosa, die we altijd hoorden roepen als we er langs fietsten. Dan aan Lollige Johannes met z'n nogablokken en kwattarepen. En ook lood gieter Jielof, een bekende uit de Wolvesteeg, waar ook de bekende koperslagers zaten, Van der Veen, vader en zoon". "Gespannen kijk ik elke maand uit naar de fotoprijsvraag van 't Kleine Krantsje" meldde me vrouw Tjaaktje F. Lugtenborg te Leiden. Helaas heb ik de afge lopen maanden met geen mo gelijkheid de oplossing kunnen vinden, zelfs er niet naar kun nen raden. Maar na al die ver borgen geheime hoekjes in Leeuwarden komt 't Kleine (Vervolg op pag. 10) voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058)- 987560. Abonnementsgelden bank 2805901 Post- Druk: Friesland Offset, Leeuwarden Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-120302. Abonnementsprijs voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,-per jaar. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,-voor3ex. Hel lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1990 | | pagina 3