REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN SCHOOL14b 'T KLEINE KRANTSJE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 23 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëisstraat 6-10 058-124984 Omstreeks negentien vijf en twintig kwam deze foto tot stand van de zesde klas van School veertien b, de Tjerk Hiddesschool - het was de klas van meester Deinema. Op de achterste rij: Alfred Eerligh, Leo Sieperda, Sipke Douma, Sjoerd Kiestra, Fedde van der Heide, Albert Dorenbosch, een onbekende en Piet Brolsma. Op de tweede rij de meisjes Sophia Beem, een onbekende, Renske van der Schaaf, een onbekende, Froukje Hartholt, een Dieuwke, Antje Faber, een onbekende en een Rika. Zittend op de bank een Joke met een vraagteken, Jo Vogelzang, Miesje Bottinga, nog een onbekende, Feikje van der Schaaf en Hennie Kemps. Tenslotte vooraan: Jan Algra, Johan van Kampen, Klaas Sibrandi, een Dou- we, Piet de Groot en Jilles de Vries. (Vervolg van pag. 12) naast hun theoretische, veel vakkennis bezaten. Het zoge naamde schetsboek van ons huiswerk, beginnende in 1930, heb ik steeds bewaard als een dierbare herinnering aan deze voor mij onvolprezen school. Leeuwarden Jetze Visser KNOOPJESSCHOENEN "Hebt u ook nog knoopjes schoenen gekend?" vroeg Siep Ter Horst in het augustusnum mer in zijn rubriek "Mijn jeugd jaren in de binnenstad". Ja, ik wel. Mijn broer Theo Balk heeft ze nog gedragen en omdat ze hem te klein werden mocht ik ze dragen om er mee te leren schaatsen op het ijs achter de Prinsentuin. Ik was toen zes jaar oud. Mijn vader was in die tijd chef kok in hotel De Doelen en hij had 's middags van drie tot vijf even tijd om mij het schaatsen te leren. Eerst achter een oude houten keukenstoel, maar ik leerde het al gauw. In mijn gedachten waren de winters vroeger mooier met meer vriesweer. Ook heb ik nog eens op de Nieuwestad gereden en onder de pijp door met een jongen en een meisje aan een bezemstok. Zo nu en dan even stoppen om voor een cent een gezondheidssteek te kopen. Later gingen we ook op een schooltas glijden bij de Prinsen tuin. Ik was toen op de Elisa- bethschool. Te laat thuis en de tas kapot. Moeder boos, maar toch deed je het later weer. En dan.op de woensdagmiddag voor straf thuisblijven. Zulke dingen zullen bij velen herinneringen oproepen Velp Mevr. G. Kok-Balk MUGGESTEEG De laatste tijd ben ik de Mug- gesteeg nogal eens tegengeko men in 't Kleine Krantsje. Zelfs genoot dit onooglijke straatje tussen de Kleine Hoogstraat en de Beyerstraat onlangs de eer op de televisie te worden ge toond, wat weer niet zo vreemd was, omdat de redacteur van ons kleine lijfblad ook daarin de hand heeft gehad - we zagen hem zelf aan de wandel in die Muggesteeg! Wat mij met betrekking tot deze Muggesteeg nu even interes seert is het aardige gevelsteen tje, dat daar vroeger in een zij muur zat, als ik me goed herinner niet zo ver van de hoek van de Kleine Hoogstraat af. Waar is dat steentje geble ven? Toen er een (of meer?) huizen van de Kleine Hoogstraat wer den afgebroken, een jaar of dertig geleden, moet ook deze gevelsteen verdwenen zijn, maar zit ze nu weer in de zij muur van het nieuwe gebouw, dat hier onlangs ontstond en waarvan we iets in 't Kleine Krantsje konden lezen? Als mijn geheugen mij niet be driegt had het steentje iets te maken met de Sint Jacobs- straat, heette het niet Jacob of zo? Ik ben benieuwd of u mijn nieuwsgierigheid kunt bevredi gen. Amsterdam J. A. de Vries Het aardige gevelsteentje 'D'longe 's lacob' is wel in de buurt gebleven, maar het is niet aangebracht in de zijmuur van de nieuwbouw in de Mugge steeg. Het prijkt al weer heel wat jaren in de voorgevel van een pand aan de Eewal, niet ver van de Grote Hoogstraat af. De steen zat in de vorige eeuw in de gevel van een huis in het Maria Annastraatje, dat ook wel de Kleine Sint Jacobsstraat werd genoemd. De bekende notaris Nanne Ottema kocht de steen in 1907 van een antiquair en jaren later liet hij het steen tje inmetselen in het hoekhuis van de Muggesteeg. De steen heeft dus al een hele geschie denis achter zich en verhuisde verschillende malen. Maar, de Jonge Jacob bleef de buurt van de Sint Jacobsstraat trouw! Red. 't KI. Kr.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1991 | | pagina 23