REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR "DAN MAR TWEE MINUTEN STILTE. 'T KLEINE KEANTSJE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WÉRELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Door den heer W. J. Weideren baron Rengers, oud bur gemeester dezer gemeente, is den Commissaris der Po litie een bankbiljet van 40 gulden toegezonden als "ker misgift" voor de politieagenten. De timmerman Ooiman, wonende Kleine Kerkstraat, klaagt dat zijn knecht hedenmorgen in de broek is gebe ten door een hond van den poelier Van Dolder, zijn buurman. In een slaapkamer ten huize van den burgemeester Lyc- klama Nijeholt is brand ontstaan, waarschijnlijk door het vlamvatten van een gordijn, tengevolge van een holle spiegel, die de zonnestralen in een brandpunt vereenig- de. Slangenwagen nummer 1 (politiebureau) in vereni ging met een dito der brandweer, hebben de brand spoedig gebluscht. Politiedienaar Laverman brengt aan de wacht Wobbe van der Woude, oud 12 jaar, wonende aan boord bij zijne ouders, liggende met het schip aan de helling van De Roos op het Noordvliet, die door Steenstra, garde nier, wonende Noordvliet, in zijn tuin aangetroffen werd en kruisbessen wilde stelen. Albertus R., oud 23 jaren, touwslagersknecht, wonende Oldehoofsterkerkhof, lijdende aan verstandsverbijstering, heeft zich in de Boterhoek geheel ontkleed om aldaar in de gracht te willen zwemmen, hetwelk terstond door zijn kameraden belet is geworden. Vrouw Noordhoff, wonende Oldegalileën, klaagt over Jo- han Klok, oud 15 jaren, die haar dochtertje geslagen heeft en haar zelfs gedreigd heeft meteen mes. Marten van der Velde, oud 7 jaren, wonende Hoekster- pad, die zich aan de Nieuwekade te dicht bij den walkant begaf, is te water gevallen. Hij zou zeker verdronken zijn, indien Willem Paling, arbeider, wonende Amelands- straat, zich niet terstond gekleed te water had begeven en hem op het droge had gebracht, daar hij reeds in zinkenden toestand verkeerde. Door politiedienaar Turksma aan. de wacht gebracht Sa lomon Velleman, oud 53 jaren, venter in postpapier, meestal buitenslands rondzwervende, over wien dezer dagen de politie te Cleve inlichtingen vroeg in verband met een aldaar een maand geleden gepleegden moord. Salomon Velleman is, na gehoord te zijn, op vrije voeten gesteld. Salomon Velleman is vanavond weder aan het Bureau gebracht, teneinde morgen te worden gehoord en gecon fronteerd met getuigen door een politieambtenaar uit Cleve, die zich blijkens ontvangen bericht hedenmorgen met de getuigen aan het Commissariaat zal vervoegen. De socialist Jochem Lerk, oud 18 jaren, timmerman, wo nende Galiieër Kerkstraat, is, beschuldigd van opruiing tot een strafbaar feit in een gisteravond gehouden verga dering in "Het Blauwhuis" aan de wacht gebracht en na opgemaakt Proces Verbaal overgebracht naar het Paleis van Justitie. Salomon Velleman ontslagen. De agent 3e klas Kramer heeft eene twist beslecht in de Boterhoek tusschen Johanna van der Geest en Sietske Terpstra. Het is gebleken, dat de gedetineerde Jochem Lerk een briefje vanuit de Kanselarij op straat heeft geworpen, 't welk door een voorbijganger is opgeraapt. De Commis saris van Politie onderzoekt de zaak en heeft den Offi cier van Justitie met het voorgevallene onmiddellijk in kennis gesteld. Hendrik Eygelaar, wonende Oldegalileën, klaagt in de jas te zijn gebeten door de hond van den boekhandelaar Van 't Oever, wonende aan de Nieuwestad. Jochum Wijbenga, oud 9 jaar, wonende Oldegalileën, is aan de Voorstreek tegenover den tapper Geestman te water gevallen doch terstond gered door Auke Schuur- mans, oud 16 jaren, wonende Voorstreek, dich die zich gekleed te water heeft begeven. Nadat aan het Bureau bekend was geworden, dat de weduwe Boonstra van het Pieterseliewaltje met vijf kin deren in een zeer armoedige en hulpeloze toestand ver keert, is een onderzoek ingesteld en het gezin van voed sel voorzien, terwijl het Armbestuur hiermede in kennis zal worden gesteld. Brinkman, slager, wonende Voorstreek, klaagt over de dienstbode van Fopma, eveneens daar wonende, die kwaad spreekt van zijne dochter Aukje. Een speenvarkentje, behoorende aan Folktert Akkerman, arbeider, wonende te Hallum, 't welk met meer andere beesten in een kar werd vervoerd door den veedrijver Willem Leidsma, is uit die kar opgenomen, zoodat het terstond dood was. Het is later naar het aschland ge- brachten vernietigd. Tjitse Veenstra, wonende Stiensterstraatweg, klaagt, dat een jongen van Nijdam, wonende Willemskade, de kraan van zijn melkwagen heeft opengedraaid, waardoor plus minus 5 liter melk is verloren gegaan. Docter Van Wageningen klaagt, dat zijn buren de sneeuw van hun daken in zijne tuin gooien. (1891) iU)Wr/»WIWTW*iii numiwnmiMlL Het valt nauwelijks te geloven, maar het is toch werkelijk ge beurd: toen het bejaarde echt paar S., wonend aan het Euro paplein, alweer even geleden, veertig jaar was getrouwd, wist mevrouw dat natuurlijk wel, maar had meneer daarvan niets in de gaten. Mevrouw stond op deze bijzon dere dag dan ook al vroeg op, maar meneer kwam, gewoonte getrouw pas tegen tienen uit de veren. "Wat is er voor bijzonders van daag?" vroeg mevrouw, natuur lijk in de verwachting dat haar man dat wel degelijk zou we ten. Maar die kon slechts opmer ken, dat het wel goed leek met het weer. "Ach nee, jong" zei mevrouw, "we zijn vandaag veertig jaar getrouwd, er zal wat moeten gebeuren!" "O" reageerde meneer toen traag, "dan mar twee minuten stilte, zou'k zeggen.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1992 | | pagina 15