REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR POLITIE BEËINDIGT POLONAISE. ■T KLEINE KRANTSJE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef isradlsstraat 6-10 058-124984 Vervoegt zich aan de wacht Omer J., scharenslijper, die zich komt beklagen over de politiemannen Buwalda, Ras, Koopal en Kramer, die hem willende arresteeren, zijn kleeren hebben stukgetrokken. Eenige uren van te voren was assistentie gevraagd daar een oploop van volk was veroorzaakt door Omer J. en diens vader. Om aan dit schandaaltje een einde te maken, wilden ge noemde agenten Omer J., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, en oorzaak van deze volksver zameling was, naar de wacht brengen, waartegen hij en het publiek zich hevig verzette en Buwalda en Ras heeft mishandeld. In bewaring gesteld ter fine van onderzoek. Marcus Nathan de Vries, wonende Breedeplaats, klaagt in de herberg van Klazema aan de Veemarkt geslagen te zijn doorHartog de Groot, wonende Poptasteeg. Kennisgegeven door den winkelier Schonebaum, dat ze kere Bekker, gewezen koetsier van den heer Vegelin van Claerbergen, op naam van laatstgenoemde een jachtvest heeft gekocht in zijn winkel, terwijl deze zegt van niets te weten. De horlogemaker Beeling, Schoenmakersperk, klaagt over den tapper Van der Meer, Speelmansstraat, die een paar schilderijen, door klager op een boelgoed alhier gekocht, in bezit heeft en niet wil afgeven. Door Martinus Snijders met nog twee arbeiders aan de wacht gebracht een persoon, die te dronken is om zijn naam op te geven. Ten huize van den melkhandelaar Balk, wonende Droe- vendal, heeft een gasontploffing plaats gehad, waardoor een begin van brand is ontstaan, die echter spoedig door de brandweer met de slangenwagen is gebluscht. Een timmerman kwam in de gang met een licht bij een bloot gelegd riool, waardoor de zich daarin bevindende gassen ontploften. De onderwijzer Dijkstra van School 8, hoofd de heer Koster, klaagt, over den timmerman Huizinga, wonende Houtstraat, wiens dochtertje Johanna bij hem in de klas zit en na moest blijven en die Huizinga uit de school heeft gehaald. Wordt onderzocht. Politiedienaar Botter rapporteert, dat het zoontje van Dirk Katje, wonende Weerklank, met een slede van de Ame- landspijp is gegleden, waardoor hij in een bijt is terecht gekomen, doch dat hij onmiddellijk is gered. Door politiedienaar Haarsma aan de wacht gebracht de bekende Trijntje Risselada, die, volgens mededeling van dokter Kooperberg, die de Nieuwesteeg was gepas seerd, aldaar de voorbijgangers om een aalmoes vroeg. Na vermaning heengezonden. In door drank opgewonden toestand bevond zich in den gang van het politiebureau Hendrik O., 34 jaar, wonende Achter de Witte Hand, die op het Bureau der Gemeente werken was geweest, doch om opgemelde reden was weggestuurd. Blijft aan de wacht. Vrouw Bruinsma, wonende Vliet, klaagt over een haar bij name onbekende schippersjongen, met een schip liggen de aan de Nieuwekade bij de Kazerne, die een bootje van haar heeft gehad en het roer heeft zoekgemaakt. Hedenmorgen geraakte Douwe Ablij, 28 jaar, bleeker te Huizum, die zich met een bootje onder de Korfmakers- pijp bevond, aldaar te water. Hijhield zich vast aan een aldaar in de muur zittend ijzer en werd spoedig weder in zijn bootje geholpen door Halbe Sonnega, wonend al hier, die met een bootje bij hem kwam. J. Paardekamp, schipper, gedomicilieerd te Leeuwarden, klaagt over den schipper Ale Boonstra, bij wien aan boord eene dochter van eerstgenoemde wordt opge voed. Paardekamp wenscht zijn kind bij hem aan boord te hebben, hetgeen Boonstra weigert toe te staan. De politiedienaar Van der Heide heeft de zaak bevorderd. Vanaf het Zaailand aan de wacht gebracht Johannes Dijkstra, oud 20 jaren, werkzaam aan de Stroocartonfa- briek en Hendrik de Lang, oud 19 jaar, eveneens aan genoemde fabriek werkzaam, die in staat van dronken schap verkeerden en de orde bij de Parade verstoorden. Politiedienaar Van der Heide rapporteert, dat een zoon van Vrouw Nijp, wonende Drooge Haven door den hond van Ter Horst, wonende Oldegalileën, in 't bil gebeten is. Door den heer Soutendam kennisgegeven, dat heden morgen bij het uitzoeken der asch een zilveren lepel en vork zijn gevonden. Een zoontje van Drielsma is onder het spelen op een stoep gevallen en heeft aan 't voorhoofd een huidwonde bekomen. Na aan het politiebureau te zijn verbonden is hij door den vader naar huis gebracht. Politiedienaar Hoog rapporteert dat bij Ombelet, wonen de Molensteeg, een postduif is komen aanvliegen. Zij was met een blauwe stempel met het woord Haarlem op beide vleugels gemerkt. Gevonden in den Prinsentuin en in bewaring bij Herrius, bediende in de Grote Sociëteit, wonende Pieterseliewal- tje een meerschuimen sigarenpijpje met barnsteenen mondstuk in etui. U Het ooit in Leeuwarden zo po pulaire dans- en amusements orkest "Amalfrs" heeft eens een zeer onplezierige ervaring gehad. Het orkest speelde in Zalen Schaaf voor de Rijks kweekschool en had juist een pittige polonaise begeleid, toen er plotseling enkele politieman nen en een inspecteur van de Buma ten tonele verschenen. De heren kwamen om alle in strumenten van de musici in beslag te nemen - de hele zaak verdween in een vracht auto, die de bandleden in op perste verbijstering achterliet. Enkele rechtszaken waren het gevolg en de Amalfi's, die de auteursrechten duidelijk ge schonden hadden, vreesden al het ergste, toen er een verras sende ontknoping kwam: zij werden tenslotte ontslagen van rechtsvervolging, omdat er een fout in de dagvaarding had ge staan.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1992 | | pagina 15