REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR DROEVIG ONGEVAL MET KINDERWAGEN 'T KLEINE KRANT5JE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Jacob IJ., oud 30 jaren, bierhandelaar, wonende Cam- straburen, heeft getracht zich te vergiftigen door uit een kruikje te drinken, waarin water met "Sachrum Saturni", een stof, die de verwers bij het mengen der verfstoffen gebruiken en waarmede IJ., die verwer van beroep is geweest, bekend was. Door het geven van eiwit is hij aan het braken geraakt, terwijl ook dokter Woltring door het ingeven van eenige poeders de verwijdering van het vergift heeft bevorderd. Huiselijke omstandigheden van min aangenamen aard schijnen de oorzaak te zijn; IJ. staat bovendien bekend als zeer onverschillig. Zijn toe stand is redelijk. Wikje Zoethout, wonende Pijpbakkerssteeg, klaagt ge scholden te zijn door Hendrikje de Jong, mede aldaar wonende. Jan Sloot, oud 11 jaren, wonende Amelandsstraat, klaagt over zekere gardeniersknecht Wartena, wonende Rui- terskwartier, die hem in het gardeniersland de kleren heeft stukgetrokken. Kennisgegeven door Tullener, wonende Put, dat een jon gen van den tapper Rijndorp onder het spelen per onge luk een glasruit bij hem heeft gebroken. De schade, 40 cents, zal door Rijndorp worden vergoed. Johannes Ras, oud 10 jaren, wonende Kleine Kerkstraat, is gebeten door een hond van den koopman Jan Dolder, wonende aldaar. Op de Algemeene Begraafplaats zijn twee paarden, ge spannen voor een wagen, dienende voor een begrafenis stoet, aan den haal gegaan, terwijl de koetsier op eenige passen afstand stond. Daarna is op de Nieuwestad een zekere Dirk Dijkstra, wonende Werkmanslust, loopknecht bij de firma De Jong en Co aan de Voorstreek, bij zijn poging om de paarden tot staan te brengen, onder de wielen der wagen geraakt. Ingebracht bij den apotheker Bruinsma, bleek het dokter Kooperberg, dat een rib was gebroken, waarna hij naar huis is gebracht. Zonder ver dere ongelukken te veroorzaken zijn de paarden met het rijtuig in Warga terechtgekomen en vandaar door den eigenaar Schaap, wonende Eebuurt, naar huis terugge bracht. Proces-verbaal wordt tegen den koetsier, ge naamd Jan Slijt, oud 27 jaren, geboren te Sint Jacobi Parochie en wonende alhier bij genoemden Schaap, op gemaakt. Door De Vries, broodfabriek 'Zelfstandigheid" Oldgali- leën, wordt kennisgegeven, dat een jongen van Ouden dijk, wonende aldaar, in het achterhuis een glasruit heeft gebroken. Deze jongen is genaamd Jan, oud 7 jaren. Wordt onderzocht. (1891) Door politiedienaar Stevan en Binksma aan de wacht gebracht Jan Johannes de Vries, oud 55 jaren, turfven- ter, wonende Torenstraat, die in beschonken toestand meteen kar met turf in de Sacrementsstraat liep. De gemeenteveldwachter Staal van Sneek brengt aan de wacht Franciscus Mebius, oud 25 jaren, opperman en Johannes Mebius, oud 21 jaren, arbeider, beiden wonen de Boterhoek, die met een ander persoon. Pieter FoT kerts Paesens, oud 21 jaren, smid, wonende Woudsend, aan het vechten waren op de Nieuwestad. Kennisgegeven door Elisabeth Levie, zangeres, en Saar- tje van Leeuwen, zangeres, beiden gelogeerd bij Van Cleef aan de Nieuweburen, dat zij van de trein komende, twee dozen met morgenjaponnen enz. hebben gegeven te dragen aan een jongen, die zij op d.e kermis uit het oog hebben verloren. Jacoba Huizinga, oud 44 jaren, huisvrouw van Siebe Berzee, wonende in de Torenstraat, klaagt over Simon van der Molen, die achter op de binnenplaats harer wo ning haar met een tang op het hoofd heeft geslagen, waardoor zij een bloedende wonde heeft bekomen. Na aan de wacht te zijn verbonden is zij weder heengezon den. Door den Inspecteur De Haan aan de wacht gebracht Theunis Noordraver, oud 10 jaren, geboren te Jelsum, wonende in de Houtstraat, die langs de huizen op het Hofplein deurtje belde. Na reprimande heengezonden. De politiedienaren Ynia en Laverman brengen aan de wacht Simon van der Molen, oud 30 jaren, metselaar, geboren te Hallum, wonende in de Torenstraat en ver dacht van mishandeling hierboven bedoeld. Vrouw Zeinstra, wonende in een schip, liggende aan het Zuiderplein, klaagt over de muzikant Zijlstra, alhier in garnizoen, die haar dochter niet met rust op straat laat loopen, ofschoon deze dochter, Aaltje Zeinstra, 17 jaren, van Zijlstra bevallen is. Politiedienaar Kramer brengt aan de wacht Herre Ooster huis, reiziger, geboren en wonende te Amsterdam, die dronken aan de Nieuwestad liep. Klaas Tiemersma, koemelker, wonende aan het Vliet, klaagt in de Potmarge met zijn bootje met een ton karne melk, te zijn aangevaren door de stoomboot van Gorre- dijk, kapitein Swart. Vrije overtocht naar Heerenveen verleend aan Jan Anto- 'nie ten Zweege, oud 17 jaren, arbeider en Hendrik Chris- tiaan ten Zweege, oud 25 jaren, arbeider, die rondzwer vend zijn en om werk zoeken, doch dit niet kunnen bekomen. Zij hebben geen geld om verder te komen. Kinderen achter in plaats van in de kinderwagen - dat is altijd fout! Hoeveel ongelukken zijn er wel niet gebeurd, doordat kinderen de hen toevertrouwde wagen niet meer in bedwang konden houden? Op een voorjaarsdag in het oorlogsjaar vierenveertig liep een meisje van amper zes jaar op de Hoekstersingel achter een kinderwagen met daarin twee nichtjes, ukkies van twee en één jaar. Door het aflopen van de weg begon de kinder wagen sneller te rijden, de klei ne bestuurster kon het voertuig niet meer houden en de wagen schoot de rijweg op, waar juist een sleperswagen passeerde. Die sleurde de wagen een eind mee, terwijl de kinderen er uit vielen. Het jongste kind werd daarbij licht gewond; het oudste echter, Flora Comelis Wateier, liep zulke zware verwondingen op aan het hoofd dat het spoe dig overleed.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1992 | | pagina 15