REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR DE AMALFI'S: SUCCESVOLLE BAND 'T KLEINE KRAHT5JE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 19 4 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israêlsstraat 6-10 058-124984 Rienk Meyer, oud 16 jaar, ijscoventer, wonende aan de Lambert Jacobsstraat nr. 6, doet aangifte, dat gedurende de afgelopen nacht is ingebroken in een ijscowagen van J. van den Akker, wonende aan de Bleeklaan. De Dienststelle van de SS en de SD geeft telefonisch kennis, dat volgens een verklaring van J. Doetjes, wo nende Florabuurt nr. 7, gisteravond op de schutting, staande tegenover zijn woning, met modder de symbolen hamer en sikkel van de Communistische Partij zijn aan gebracht. Door den Justitielen Dienst wordt een onder zoek ingesteld en zal voor verwijdering worden gezorgd. De agent Vogel rapporteert, dat een op het kruispunt Pier Panderstraat - Harlingerstraatweg staande paal met verkeersborden van de Duitsche Weermacht van zijn plaats is genomen en gedeponeerd is op den walkant. Lambertus Kronabel, 61 jaar, winkelier, wonende aan de Nieuwestad 36, doet aangifte dat in den afgelopen nacht een ruit van zijn winkel is vernield. Geen politieke motie ven. Van der Kooi, Troelstraweg 178, deelt telefonisch mede dat even tevoren vermoedelijk Duitsche militairen zijn tuinhek hebben vernield en de ruiten van zijn garage hebben stukgeslagen. Dit is direct aan de Veldgendar- merie doorgegeven, die mededeelde onmiddellijk een onderzoek te zullen instellen. Felix Jankowski, Obergefreiter der Duitsche Weermacht, verblijvende op het Vliegveld alhier, doet aangifte van de vermissing van een oud rijwiel, dat hij voor het café Andringa aan de Nieuwestad had geplaatst. P. Lenos, Pieterseliewaltje 28, klaagt over eenige hon den van Jan Stoelwinder, mede wonende aldaar, die des nachts aanhoudend blaffen en janken. De Adjudant Inspecteur van Politie, P. J. G. Aalders, rapporteert dat in het oosten van de stad (Julianastraat, Willem Lodewijkstraat, Emmastraat en de Spoorstraat) een luchtaanval heeft plaatsgehad. De luchtaanval be gon te 22.11 uur en eindigde te 22.15 uur. Het aantal vijandige vliegtuigen is niet bekend. Met zekerheid zijn geconstateerd vier bominslagen. Vorenstaande betreft brisantbommen. Voorts zijn vermoedelijk meerdere brandbommen afgeworpen, waarvan een is ontdekt op het terrein van Koopmans Meelfabrieken aan de Tijnje- straat, die uitgebrand is zonder schade aan te richten. Onder het personeel van de Duitsche Weermacht zijn geen doden of gewonden, evenmin onder de Nederland- sche Politie, ook niet onder het personeel van de Lucht beschermingsdienst. Onder de burgerbevolking zijn één dode, één zwaargewonde, vijf lichtgewonden en twee vermiste personen. Geen gewonde dieren. Eén woon huis aan de Julianastraat is geheel vernield. Zwaar be schadigd zijn vijf woningen, waaronder twee in de Julia nastraat, twee aan de Willem Lodewijkstraat en een aan de Emmastraat. Voorts hebben zeventig huizen glas schade geleden. De spoorlijn Leeuwarden-Groningen is zoodanig beschadigd, dat de laatste trein vanuit Gronin gen bij de Greunsbrug moest worden opgehouden en de passagiers aldaar moesten worden uitgelaten, waarna de trein naar Veenwouden is teruggekeerd. Na ontbieding verschijnt als verdachte van diefstal van erwten aan het bureau: Willem Dijkstra, geboren te Leeuwarden 6 augustus 1881 en wonende Sint Jobs leen nr. 249. Abraham van Leeuwen, 40 jaar, koopman en winkelier, wonende aan het Groot Schavernek, klaagt over een hem onbekend persoon, die hem in de Woivesteeg een klap tegen het hoofd gaf. De rechercheur Van der Meer rapporteert, dat hij in een winkel van Simon Nuijen, wonende en zaakdoende in het Naauw nr. 25 in beslag heeft genomen 25 rood-wit- blauw gekleurde armbanden. Abraham van Leeuwen, koopman Groot Schavernek, doet aangifte van de vermissing van een handkar vanuit de Woivesteeg. Louise Sophie Miethke, huisvrouw van H. P. Beek, Mo- zartstraat 89, doet aangifte van de vermissing van een schooltasch met boeken, toebehoorende aan het 13-jarig zoontje Woldemar. Tevens klaagt zij over het feit, dat haar zoontje geregeld bij School nr. 1 wordt uitgeschol den voor N.S.B.-er en Duitsche Mof. Klaagster is Rijks- duitsche. De Befehlshaber der S S. und S.D. verzoekt opsporing van een ongeveer 26-jarig meisje, lang ongeveer 1.70 meter, vol gezicht, blauwe ogen, zwart haar. Zij is ver moedelijk geslachtsziek en heeft zich te Leeuwarden ge vestigd, komende van Amersfoort. R. Beetsma, wonende Troelstraweg 23, deelt telefonisch mede dat eenige Duitsche militairen achter zijn huis en dat van de kapper Wijtzes, vernielingen pleegden. Nanne Ottema, geboren te Leeuwarden 4 mei 1874, notaris, wonende Prins Hendrikstraat nr. 6, geeft in zijn hoedanigheid als conservator van het Prinsessehof tele fonisch kennis, dat een in burger gekleed persoon van Duitsche nationaliteit in dit museum getracht heeft een unieke wandtegel te ontvreemden. Hij werd echter door den concierge Keikes op heterdaad betrapt. Volgens zijn Ausweis, dat hij op verzoek van Keikes toonde, was hij genaamd Otto Reinsch, geboren en wonende te Berlijn. De Feldgendarmerie geeft kennis dat zij omstreeks 11V2 uur in het café van Pieter Tichelaar aan de Voorstreek 114 hebben aangetroffen 6 Duitsche militairen, die zich aldaar na sluitingstijd zonder daartoe te zijn gerechtigd, ophielden. (1942) H wil In de bevrijdingstijd na de Tweede Wereldoorlog heeft de toen nog bekende dancing Spoorzicht van Sipke Castelein een club van Canadese militai ren binnen haar muren gehad, die de Amalficlub werd ge noemd. Die naam herinnerde aan het Italiaanse plaatsje Amalfi, waar de Canadezen hadden gevochten. Weer boven water verschenen onderduikers, die bij Sip muci- seerden, vormden later een dans- en amusementsorkest, dat weer naar die Amalficlub werd genoemd. Dat werden dus de Amalfi's, officieel de Amalfi Swinging Stars. Grote succesnummers van de Amal fi's in die dagen waren onder andere "Razzia" en "Leve de Opera!" De zeer succesvolle Amalfi's bleven niet alleen in Leeuwarden spelen - ook in veel plaatsen op het platteland en zelfs buiten Friesland waren zij actief.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1992 | | pagina 19