REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR VROUW DIE KORFJES MAAKTE 'T KLEINE KRANT5JE Jl VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15. adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Agent Van der Hout rapporteert, dat Nicolaas Hosveld, oud 54 jaren, verversknecht bij Van Erp, Prins Hendrik straat, terwijl hij op een ladder staande bezig was de zijmuur te verven der woning van de heer Laterus, wonende Lange Marktstraat, door het terzijde uitglijden daarvan op den grond is gevallen, waardoor hij een schedelbreuk bekwam en terstond dood was. Zijn kame raad, Klaas Idzerda genaamd, die,ook op een ladder naast Hosveld stond te verven, werd in diens val mede- gesleurd en bekwam een hoofdwond van minder emsti- gen aard; deze kon per rijtuig naar zijn woning in Huizum vervoerd worden. Daar Hosveld zich zeer waarschijnlijk teveel terzijde heeft gebogen, is in deze slechts van onvoorzichtigheid sprake. Kennisgegeven door H. Atema, molenaarsknecht, wo nende Oldehoofsterkerkhof, dat hij heeft gevonden op de Stienserweg 4 loten in de 342e Staatsloterij. Idem door Wijtze Nijp, knecht bij Blok Wybrandi aan de Willemska de die tezelfder plaats en gelijktijdig met Atema heeft gevonden 1 lot in dezelfde loterij. Gerrit Ulzen, wonende Camstraburen, timmerman, klaagt over Jacob Bruinsma, vrachtrijder, mede wonende al daar, die hem heeft geslagen. Een paard van den stalhouder Schaap van de Span jaardslaan is op den loop gegaan en op de Prins Hen- drikbrug gevallen, waardoor een viertal pijlers dier brug zijn gebroken, daar het dier daartegen aan viel. De scha de is door den opzichter der Gemeentewerken getaxeerd op fl. 12,-. Onvoorzichtigheid is hiervan de oorzaak. De zoon van Schaap, genaamd Herman, oud 18 jaren, liep naast het paard als geleider, doch liet het geheel vrij en los loopen, hetwelk aanvankelijk goed ging, waarna het dier het echter op een loopen zette. Roosje de Metz, wonende Nieuweburen, klaagt geschol den te zijn door hare tante, Bordina de Metz, wonende bij Cohen op de Pottenbakkersplaats. M. Turksma, wonende Amelandsstraat, klaagt dat hij per abuis voor dezelfde door hem gedane koop tweemaal fl. 6,90 heeft betaald aan Evert Jans Kobus, koopman, wonende Nijegaasterhoek, die het teveel betaalde niet wil teruggeven. Nadat aan 't bureau duidelijk was geble ken, dat Turksma's bewering de waarheid was, is door Kobus, die eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeert, deze teveel ontvangen fl. 6,90 terugge geven. Door politiedienaar Bottema aan de wacht gebracht Jan Meter, oud 13 jaren, zoon van Eldert Meter, schipper liggende in de Potmarge bij de Stroocartonfabriek, die met andere jongens op de Nieuwestad liep te zingen en te schreeuwen. Blijft eenigen tijd aan de wacht. Proces verbaal wordt opgemaakt. Agent Kruit rapporteert, dat er een gerucht van brand ging bij den heer Guymans aan de Voorstreek; bij onder zoek gebleken valsch te zijn. Eenige brandspuiten waren reeds uitgerukt. Ane van der Meuten (Jentje Tit), arbeider, wonende bij de slaapsteehoudster Vrouw Tichelaar in de Reiger straat, klaagt geslagen te zijn door Jan Snijders, mede aldaar verblijf houdende. Jacobi Crombi, wonende Kleine Kerkstraat geeft kennis, dat hij van zijn zolder kippenveeren vermist en dat hij vermoedt, dat een gedeelte van de aanwezig geweest zijnde voorraad is ontvreemd door Jacob Voormey, die boven hem heeft gewoond. Kennisgegeven door H. J. Burgers, rijwielfabrikant, ma gazijn hebbende in 't Zaailand, dat Zaturdag jl. door zekeren J. de Jong een rijwiel is gehuurd met belofte dit Zondag d.a.v. terug te brengen, doch dat hieraan niet is voldaan en hij vernomen heeft, dat genoemde De Jong naar Amsterdam zou zijn vertrokken. Kennisgegeven namens mej. Weduwe Miedema, dat haar knechtje Jan Krol hedenmiddag met een kwitantie ad fl.0,50 is gezonden naar den stroohoedenmaker Ni- vard in de Poststraat, die den jongen de kwitantie heeft afgenomen, daarna bewerende te hebben betaald. De pakhuisknecht Jan Spijksma brengt aan de wacht Henderikus Wouda, oud 14 jaar, welke hij herkent als de in de vorige week uit het Armhuis te Huizum ontvluchte jongen. Bij 't verhoor bekent hij dit, zoomede nog diefstal van een paar klompen bij Poelsma en van een kwartje van een hem onbekende kleine jongen. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Hij zal ter beschikking van den Heer Burgemeester van Leeuwarderadeel worden gesteld. J. Suk, wonende Schrans, klaagt, dat hij een duif vermist en die in het bezit gezien heeft van den koopman Reit- sma in de Kleine Kerkstraat. De koetsier van den heer Buma, wonende Burmaniahuis, klaagt over de straatjeugd, die hem veel last veroor zaakt. Zal extra op gelet worden door agenten in burger- kleeding. De politiedienaar Brok rapporteert, dat de bekende soci alist Wilhelmus Giezen, wonende Achter de Hoven (Fa- briekssteeg) omstreeks 11 uur eene massa menschen om zich heen had verzameld nabij de Gazfabriek en aldaar socialistische toespraken hield. Genoemde politie dienaar heeft het publiek verwijderd, terwijl hij Giezen heeft aangezegd zich van dergelijke toespraken op straat te onthouden. i i In de Kromme Elleboogsteeg tussen de Tuinen en de Ame landsstraat heeft in vroeger ja ren een familie Louwrink ge woond, waarvan de vrouw 's morgens op pad ging om twij gen op te halen. Die twijgen werden later gekookt en ge schild, waarna er korfjes van werden gemaakt. Vrouw Louwrink had vaste klanten aan de bekende poe liers De Jong in de Sint Ja- cobsstraat en Van der Werff in de Weerd. Maar ook voor kin deren, die een korfje mee naar school moesten nemen voor de Sinterklaas maakte zij zich ver dienstelijk.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1994 | | pagina 15