PLAATS VAN DIKKE BOOM MOEILIJKTE VINDEN VOETBALLER ZWAARGEWOND 'T KLEINE KRANTSJE 'TKLEIHE I'EAHTSJE GEZWOREN VRIENDEN NI ONZE FOTOPRIJSVRAAG Iis zuinig OP uwoge" VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 3 Het correct beantwoorden van onze gebruikelijke vraag "Leewadders, waar is dit?" heeft de laatste maal weer heel wat lezers grote moeite gekost. Het afgedrukte plaatje van een dikke boom in de sneeuw en enkele forse huizen op de achter grond deden velen de wenkbrauwen fronsen, al moet gezegd worden, dat de meest trouwe inzenders, die zelden of nooit op het appel ontbreken, ook ditmaal wel weer acte de precense gaven: zij zagen direct, of ontdekten het na ijverig speuren, dat wij de foto hadden gemaakt op de open ruimte achter de oude Kanselarij tussen de Tuinen en het Droevendal. "Deze foto herkende ik direct als de grote kastanjeboom in de vroegere zandbak van de Bewaarschool aan de Tuinen" aldus de heer A. Holwerda. "Maar voor alle zekerheid heb ik geprobeerd dit ter plaatse te controleren, maar helaas was de mooie binnenstadstuin afge sloten. Op mijn binnenstads wandelingen ben ik daar trou wens heel veel doorgelopen, zodat ik me eigenlijk niet kan vergissen. Heel goed staat mij nog bij, dat ik in het begin een hekel had om naar die school te gaan, maar later krijg je meer contacten met andere kinderen. Het strikken van mijn schoenveters werd mij geleerd door een Annie Woldendorp - haar vader had een café in de Heerenstraat, dat nu is opge gaan in het Provinciehuis." ROMANTISCH "Weer een romantisch hoekje" schreef ons de heer D. Beeks- ma. "Destijds heb ik links van de foto de achterkant van de Kanselarij gefotografeerd en zo wist ik, dat er rechts de boom en de huizen stonden. Om hier te komen moet je door een deur in het Droevendal." "Moeilijk zijn de opgaven voor de heer Harm de Vries niet" zo meldde ons de heer Harm de Vries. "En de foto van de maand december dus ook niet; het is in de binnenstad, daar heb ik niet apn getwijfeld. Maar ik zal het verhaal kort houden, het is een stadspark tussen de Tuinen zuidzijde en het Droe vendal. Groeten van de heer Harm de Vries." Ook de heer Lijfering had niet veel moeite met het juist beant woorden van onze vraag. "De zoekplaat van het december nummer gaf niet te veel beden kingen" berichtte hij ons. "Het artikel 'Naaiclubje' van me- vrouw Dijkstra-Betlehem, ge combineerd met de zoekfoto stuurde mij direct in de goede richting. Bovendien heeft u een jaar of wat geleden de lezers al eens naar de plek gezonden, waar de foto was gemaakt. Toen ging het om de achterge vel van de Kanselarij en met name om de prachtige aange cf»p bouwde toren. In die tijd kon men vanaf de Oosterkade de fotoplaats goed bekijken daar de woningen vanaf het Droe vendal aan de Oosterkade tij delijk waren afgebroken." Kort en krachtig was dé reactie van de heer E. A. Anema, Co- rellistraat 10 in Leeuwarden, die wel het prijsje won: "Achter zijde panden van de Tuinen, gezien vanaf de binnentuin Droevendal, gelegen aan de Oosterkadekant." SINGAPORE Tenslotte een speciale vermel ding voor de inzending, die de verste reis heeft gemaakt om onze redactie te bereiken, die van Cor Henk en Shanna Rool- vink te Singapore. "We hebben weer genoten van een jaar lang oud/nieuws over Leeuwarden" schreven de Roolvinken ons. "We mochten dit jaar weer even in onze stad zijn tijdens onze vakantie in Holland en de U.S.A. genoten van het nieuwe gemeentehuis door begeleiding van onze goede vriend Sjolle Wierenga van de Stedebouw- kundige dienst. Hij is degene, die de bestrating boven de 'pij pen' zo heeft ontworpen, dat je op straatnivo een idee krijgt, hoe het grachtwater z'n weg vervolgt. Ik denk, dat dit ont werp langzamerhand wordt in gevoerd. Wat de fotoprijsvraag betreft: ik waag een gokje. Is het wellicht de achterkant van het Princessemuseum? Daar staat/stond ook een prachtige boom. Helaas kan ik het niet kontroleren, zo even op de fiets. Dat zou mij maanden kos ten "Een bedrijfsvoetballer uit Leeuwarden raakt in Heeren veen tijdens een voetbalwed strijd zo zwaar gewond, dat zijn rechteronderbeen moet worden geamputeerd". Aldus beschreven wij in onze rubriek "De twintigste eeuw in ons Leeuwarden" het verschrik kelijke voorval, dat zich in 1949 heeft afgespeeld. Door niemand minder dan de betrokkene zelf, onze abonnee de heer G. Noppert uit Alk maar, werden wij opgebeld met de mededeling, dat het ongeval nog erger was geweest, dan wij het weergaven. Want niet het onder-, maar het bovenbeen van de getroffene moest wor den geamputeerd, hetgeen - het laat zich denken - nog wel enig verschil uitmaakt. Verder ging het hier, aldus de heer Noppert, niet.om een bedrijfsvoetbal wedstrijd, maar om een ontmoeting tussen twee politieelftallen, een van de Rijkspolitie Heerenveen en een van de Gemeentepolitie Leeu warden. De heer Noppert, die ook jaren lang heeft gekeept in het eerste elftal van de voetbalvereniging Friesland, kwam in die jammer lijk verlopen strijd uit in het team van de Rijkspolitie Hee renveen. Gezworen Leeuwarder kamera den waren het, de vijf, die altijd met elkaar optrokken en die, naar het scheen, door een ja renlange vriendschap onverbre kelijk met elkaar verbonden wa ren. Toen een van hen, helaas, he laas, in financiële moeilijkheden kwam, was het dan ook niet vreemd, dat een van de vier anderen vlot de portefeuille trok en de man-in-nood wel even een bedrag van twee mille wou lenen. Maar zie nou toch: terugbetalen was er later niet bij en toen ten slotte het faillisement kwam, maakten de vrienden het niet zo vreemde verwijt, dat voor die tijd toch minstens die twee mille op tafel hadden moeten komen. Waarop de gefailleerde met het volgende verrassende ant woord kwam: "Had ie mar niet su stom weze mutten om het mie te lenen!" VVEF.T ALLES VAN BRILLEN EN CONTACTLENZEN Leeuwarden, Nieuwestad 55 Harlingen, Voorstraat 63. en... uwgeld! voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058)- 987560. Abonnementsgelden: Post bank 2805901 Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-120302. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per postbank betaald. 65,-per cheque betaald. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): 4,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,-voor3 ex. ☆li- Hef lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor hel dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1995 | | pagina 3