'T KLEINE KRANTSJE REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR VROEGER BIJ DE GRONINGERSTRAATWEG VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlstraat 6-10 058-2124984 J. van Dijk, meesterknecht van de Frico, geeft telefo nisch kennis, dat kort tevoren iemand in de Snekervaart te water was geraakt en door eenige personen op het droge is gebracht. Tevens dat geneeskundige hulp nood zakelijk is daar van bedoeld persoon nog tekens van leven aanwezig zijn. Onmiddellijk de Opperwachtmees ters De Valk en Mink derwaarts gezonden en dr. Pan- bakker gewaarschuwd. Opperwachtmeester De Valk rapporteert bij zijn terug komst, dat Antony van Bemmel, geboren te Delft 22 april 1891, Rijks Duitscher, in dienst bij de Duitsche Weer macht door de duisternis misleid te water was geraakt in de Snekervaart en door de aldaar dienstdoende Land wacht en de Brandwacht op het droge is gebracht. Dr. Panbakker, die inmiddels ter plaatse verscheen, consta teerde dat geen levensgevaar aanwezig was. Daarna is hij door de Landwacht naar het Hotel Amicitia geleid. Luitenant Van Leur en Vaandrig Soolsma brengen vanaf de Nieuwestad aan het bureau terzake met sneeuwbal len gooien naar het publiek Fokje Postma, geboren te Dantumadeel, 13 april 1928, wonende Huizumerlaan no. 98. Christina Wiemers, geboren te Leeuwarden 18 augustus 1897, Achter de Hoven no. 131, doet aangifte van de vermissing van twee boomen bij haar uit de tuin. Wordt behandeld door hoofdwachtmeester Draaisma. De wachtmeesters Haarsma en Sanders brengen vanaf zijn woning aan het bureau als verdacht van het afzagen en ontvreemden van een aan de gemeente Leeuwarden toebehoorende boom Douwe Pieter van Wiggeren, gebo ren te Leeuwarden 28 augustus 1915, journalist, wonen de Ibisstraat 36. Is ter beschikking van den korpschef gesteld. Lammert de Vries, geboren te Bozum 29 januari 1889 rijwielhandelaar, Voorstreek 67, doet aangifte van de ver missing van zijn driewielig transportrijwiel, een bakfiets, hetwelk voor zijn winkelpand aan de Voorstreek was geplaatst. Lukas Nicolaas Hendrik Bunt, oud negen en dertig jaar, leeraar, wonende Fonteinstraat 59, doet aangifte dat twee hem onbekende personen, waarvan één gemas kerd en in het bezit van een vuistvuurwapen was, hem te omstreeks half zeven onder bedreiging van bedoeld vuurwapen hebben gedwongen tot afgifte van zijn rijwiel. Bedoelde personen kwamen aan zijn woning in de Fon teinstraat en betaalden hem vijftig gulden voor dat rijwiel. Het signalement van bedoelde personen komt overeen met het signalement van de personen van de overval op den advocaat Heemskerk. Saakje Procee, geboren te Leeuwarden 2 december 1878, koopvrouw Hoeksterachterom 10, doet aangifte dat onbevoegden haar in eigendom toebehoorende wo ning aan de Amelandbuurt no. 50 zijn binnengedrongen en hieruit tal van goederen hebben ontvreemd. Vanuit de Centrale Commandopost L.B.D. wordt kennis gegeven, dat tijdens het luchtalarm hedenmiddag ver schillende sirenes niet in werking zijn geweest. Het plaatsvervangend Hoofd Luchtbeschermingsdienst de opperluitenant Fijlstra is hiermede in kennisgesteld. De rechercheur Schoolderman rapporteert, dat twee per sonen in burger gekleed, waarvan één een masker droeg, de woning van Nicolaas Heemskerk, geboren 23 mei 1905, advocaat in de Nachtegaalstraat zijn binnen gedrongen. Een dezer personen had een pistool bij zich en door bedreiging hiermee vorderde hij van den bewo ner aan hem een rijwiel af te geven, zeggende dit rijwiel voor de zogenaamde Ondergrondse nodig te hebben. Hem werd toen dit rijwiel ter hand gesteld, hetwelk zij medenamen. De S.D., alsmede de Ordnungspolizei is met vorenstaande in kennis gesteld. De S.D. verzoekt aan haar Dienststelle te ontbieden mevrouw Oosterhof, Harlingerstraatweg 44. Aan het ver zoek zal worden voldaan door Hoofdwachtmeester Tjallingii. De Hoofdwachtmeester Tjallingii rapporteert, dat aan de Harlingerstraatweg 44 geen Oosterhof woont, hetgeen de S. D. is medegedeeld. De wachtmeester Hoeber brengt als verdacht van dief stal van boomtakken vanaf de Noorderplantage aan het bureau Johannes de Graaf, geboren te Leeuwarden fe bruari 1911, expeditieknecht, wonende in de Handel- straat 20. Tijdens zijn overbrenging naar het bureau van politie wist de arrestant De Graaf voornoemd te vluchten, waarop door voornoemde wachtmeester drie schoten uit zijn dienstpistool op den vluchteling werden gelost, waar na hij bleef staan en wederom kon worden gevat. Nie mand werd door de schoten getroffen. Hij is ter beschik king van den Korpschef in arrest gesteld. De gearresteerde Johannes de Graaf is in opdracht van den Korpschef heengezonden. (1945) 'i11 r (Vervolg van pag. 5) "Vollek!" en dan naar binnen. Het volgende huis was be woond door de heer Van Bate- les, voor ons "Ouwe Van Bate- les" met zijn hond Juno. Hij was tuinman op het "Huis" en hij was erg doof. Als kleine peuter sjouwde ik wel met hem naar de tuin van "Blier Heme" aan de overkant met z'n grote kastanjeboom en de monumen tale trap naar de grote deuren, waar je met diep ontzag bij op stond te kijken. Van Bateles was naar ik meen gepensioneerd gemeenteamb tenaar en hij was altijd op stap. Of hij getrouwd is geweest weet ik niet; wellicht zijn er an deren, die er meer van weten. Naast zijn huis was een tuin en die was weer begrensd door een sloot aan de voorkant en tussen zijn huis en de volgende bewoner, 's Winters konden we bij hem de schaatsen opbinden om via de slootjes bij de Dok kumer Ee of de Bonke te ko men. De laatste bewoner aan onze kant was de heer Van Grams- bergen en dat was "een geleer de" in onze ogen. Hij was altijd "meneer" en ik zie hem nog wandelen in zijn tuin, waarin een prieeltje op een heuveltje stond. Hij had een mooie baard en zag er altijd pico belio uit. Met de gewone mensen op de buurt had hij weinig of geen contact, wel echter met "Me vrouw van het Huis". Ook hij woonde alleen en hij had in zijn voorkamer een hoop boeken staan. Nooit kwamen we over het bruggetje bij hem. Hij was en bleef voor ons "Meneer van Gramsbergen!" Vdb

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1996 | | pagina 15