Ijskoud de meest originele herinnering aan de laatste Elfstedentocht - zeer exclusief! 'T KLEINE KRANTSJE *T KLEINE KRANTSJE Ps Natuurgetrouw miniatuur van het beeld 'De Elfstedenrijder' in Leeuwarden. Een uitgave van Sietze Soepboer Dutch Hospitality in samenwerking met Fenno L. Schoustra 't Kleine Krantsje. Eenmalige aanbieding! Gegoten in brons, donker gepatineerd, 572 cm hoog, gemonteerd op houten voetje, 2 cm hoog, van maranti. Soepboer Dutch Hospitality. Beperkte oplage. Levering, bij voldoende afname, na ca. 4 weken in volgorde van bestelling. Slechts 69,50 incl. verpakkings- en verzendkosten. Uitsluitend verkrijgbaar via overschrijving op bankrekeningnummer 55.85.71.425 t.n.v. Soepboer/ Dutch Hospitality. N voor Leeuwarden en de wijde wereld erom heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publicltelts kantoor VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 3 aal II - Het overbekende beeld "De Elfstedenrijder" eert de vele duizenden, die nu al in een periode van vijf en tachtig jaar aan het veelbesproken spektakel in Friesland heb ben meegedaan. Het staat in Leeuwarden aan de Heliconweg tegenover de F.E.C.-gebouwen, de vroegere Frieslandhal, van waaruit de deelnemers aan de tocht van start gaan. In 1963, toen de "Coöperatieve Condensfabriek Friesland" vijftig jaar bestond, besloot de directie van dit bedrijf de gemeente Leeuwarden te verrassen met een bijzonder cadeau. Zij schonk de stad, waar iedere Elfstedentocht start en finisht, het nog te maken beeld van een schaatsende figuur, de Elfstedenrijder. Het monument, een bronzen reus van twee meter zeventig op een voetstuk van twee meter hoog, werd vervaardigd door de in 1921 in Leeuwarden geboren Amsterdamse beeldhouwer Auke Hettema, die, naar eigen zeggen, een succesvolle toertochter uitbeeldde, een rijder, die op ouderwetse Friese schaatsen de mon- stertocht wilskrachtig volbrengt. Met in de sokkel de namen van alle winnaars vanaf 1912, de eerste tocht, die door de in 1909 opgerichte "Vereniging De Friesche Elfsteden" werd georganiseerd. Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058}- 2987561 Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-2120302. Abonnementsprijs: voor Nederland 32,- per jaar; voor het buitenland: f 64,- per postbank betaald. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): f 4,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex; 9,-voor3ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het lopende jaar te zijn betaald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aameiden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftetijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 3