'T KLEINE KRAHTSJE LOCOMOTIEF VAN VROEGER: WAT EEN JOEKEL Jou VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN EEN BLOEMETJE Een bloemetje bij een emotio neel afscheid. Wat zal ik 't Krantsje missen. Dank voor al die jarenl! Rotterdam E. Diederik-Lorié HULDE Nu 't Kleine Krantsje aanstonds ophoudt te bestaan mag ik niet nalaten mijn grote waardering uit te spreken over hoofdredac teur-uitgever Fenno Schoustra, die er altijd in geslaagd is zijn vele abonnees een buitenge woon lezenswaardig product aan te bieden. Er ging gewoon geen maand voorbij of elk nummer was de moeite van het lezen meer dan waard en ik kan me niet herin neren in de vele jaren dat we abonnee waren ooit een afleve ring te hebben ontvangen, die niet heel veel stof tot plezierig napraten gaf. Fenno Schoustra: hulde daar voor! Utrecht S. v. d. Zee ALTIJD BEWONDERD Waar ik al lang bang voor was is nu dus gebeurd. U houdt op met het publiceren van 't Kleine Krantsje. Ik heb alle begrip voor uw besluit, eens komt de tijd dat gezondheid en/of leeftijd verder voortzetten van een zo veel energie, tijd en organisatievermo gen vergend werk ongewenst of onmogelijk maken. Maar ik zal 't Kleine Krantsje wel missen. Ik heb u altijd bewonderd, dat u, als iemand iets schreef over ons geliefde Leeuwarden, u er altijd direct een bijpassende foto bij wist te vinden. Het is duidelijk dat er voor deze uitgave, voor dit werk dat u met uw grote per soonlijke inzet doet, geen opvol ger te vinden is. Gelukkig heb ben in de loop der jaren talloze inzenders van hun bewondering en liefde voor 't Kleine Krantsje laten blijken. Ik sluit mij volledig hierbij aan. Ik zal 't Krantsje mis sen. Ik wens u nog goede jaren toe en dank u voor het grote plezier dat u mij en zovele ande ren gedaan heeft met het uitge ven van 't Kleine Krantsje. Heesselt Mr. H. S. Bekius BEDANKT 't Spijt ons zeer dat 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan. Al die oude herinneringen, we zul len ze erg missen. Bedankt voor alles wat u voor 't Kleine Krantsje en zijn lezers heeft gedaan! Drachten J. Huizinga-van der Galiën VAN A TOT Z UITGESPELD Wij zullen uw Krantsje echt mis sen, na al die jaren. Zoals vrij wel alles en allen om je heen wegvallen bij het bereiken van het tachtigste en je dan moet constateren dat de levensweg ten einde loopt, zo valt dan nu ook de nostalgie van het Leeuwarder jongensleven weg, waaraan 't Krantsje op zo een voudige wijze altijd herinnerde. Mijn vrouw zag erin bevestigd wat ikzelf haar kon vertellen. Beiden waren we altijd weer geboeid: ongeveer half elf het Krantsje in de bus - ongeveer twee uur, vóór de middagboter ham, van A tot Z uit-gespeld! Graag wensen wij u verder goede gezondheid en sterkte voor nog vele jaren in rust. Geniet nog van uw collecties en uw herinneringen, zoals wij het ook dagelijks gelukkig nog kun nen doen. Tytsjerk Klaas Sierksma en echtgenote VEEL BETEKEND Natuurlijk zult u heel veel reac ties krijgen op het bericht dat 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan. U heeft daar honder den, zo niet duizenden mensen heel veel plezier mee gedaan. Zelf heb ik het jaren gelezen, dat is niets bijzonders, maar ik stuurde ze altijd op naar mijn vriendin in Amerika. Zij was een dochter van de vroegere vrou wenarts Dr. Overbosch. Lydia Overbosch is in 1931 naar Amerika gegaan, zij is in 1932 pagina 16 in Amerika getrouwd met een Amerikaan. Heel toevallig ont moetten wij elkaar een twintig jaar geleden weer bij het Eurohotel. Na de eerste lagere school (Hofschool) tot halfweg de M.M.S. vriendinnen te zijn geweest. Na die hernieuwde kennismaking hebben we een hechte vriendschap gekregen. Zij is meerdere keren bij mij in Leeuwarden geweest en ik vier maal bij haar in Amerika. Maar 't Kleine Krantsje was voor haar meer de schakel met haar jeugd in Holland. Ze vertelde me, als er weer een Kleine Krantsje kwam zij dat moest lezen en verder de dag niks meer deed. Ze had alle exemplaren bewaard. De plannen, dat ze nog een keer zou komen zijn helaas niet doorgegaan. Ze is in juni '96 plotseling overleden. Zo ziet u, dat u met uw werk heel veel heeft betekend, misschien ook wel speciaal voor de oud- Leeuwarders die ver weg woon den. Voor u komt er na decem ber een rustiger tijd, ik hoop dat u van de vrijheid kunt genieten. Ze hebben het dan over vallen in een zwart gat. 'k Vind het maar onzin, er zijn nog zoveel zaken te doen - nee, geniet van de komende jaren. Leeuwarden To Paardekoper Onze abonnee de heer W. D. Lijfering te Leeuwarden verschafte ons deze foto van een joekel van een locomotief, die in de goeie ouwe tijd niet ten onrechte de bijnaam 'Jumbo' droeg. Hij had de plaat gekregen van een ande re abonnee, de heer A. van der Hoven, eveneens te Leeuwarden, en we mogen veronderstellen, dat we met het publiceren van deze indrukwekkende afbeelding ook veel andere lezers van ons Kleine Krantsje een genoegen doen. Deze locomotief met het nummer 3752 was er een uit de serie 3700- 3800 en was in de dertiger jaren bij de Nederlandse Spoorwegen in gebruik. "De Lok is," aldus de heer Lijfering in een begeleidend schrijven, "net uitge reden uit de remise op het station Leeuwarden en klaargemaakt voor de rit naar Zwolle. De drie gekoppelde drijfwielen hebben een doorsnee van één meter vijftig en tachtig en door de personen, die op de loopzijde van de machine staan krijgen we enig begrip van de grootte van deze Loc. Van 1910 tot 1928 werd deze serie bij verschillende fabrieken gebouwd, onder andere bij Werkspoor in Amsterdam - het was dus een echt Nederlands product. Over de personen, die op de Loc staan lopen de menin gen uiteen. Eerste lezing; van links naar rechts: D. Ates, hoofdmachinist uit de Jelsumerstraat, die toevallig een vrije dag had en daarom burgerkleding draagt, Jeelof en Jilof, adres onbekend en H. Ates, Bote van Bolswertstraat, ook hoofdmachinist. Tweede lezing: D. Ates, hoofdmachinest, Gosse Kooistra, leerling en Wouda, hoofdmachinist uit de Spoorstraat. Tenslotte: ongetwijfeld behoorde deze serie 3700 tot de best geslaagde series uit ons stoomtijdperk. Ze konden goed op tijd rijden zowel de personen- als goede rentreinen. Van deze serie is alleen overgebleven de nummer 3737, die men nu kan bewonderen in het Spoorwegmuseum in Utrecht en die soms nog wel eens van stal wordt gehaald voor bepaalde evenementen."

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 16