'T KLEINE KRANTSJE. VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 4 zwaar. Ik wens u de wijsheid toe om het één en het ander in z'n realiteit tegemoet te zien. 'k Wens u ook de kracht toe om de bedreigde gezondheid zo mogelijk te overwinnen met alle medische mogelijkheden. Zeist A. M. Muys-Buwalda vocw maMaa/ mede/en/edi Wo/ /angs dexe weg nog eem woord va» /arte/g/e dasdc aan /et adres van de ve/e a/onnees (en xe/f niet-a/onnees die xo attent waren ons te se/rijven ofte />e//e-n na de /erie/ten in de c/ag/dad/ters en in anxe eieren /rant dat wg door gexond- /cidsfic ri/e/en genoodxaa/t xign /et uitgeven van ons cdd/ei/ne od/rantge te /eëindigenOtd/ dexe /dg/en, van mede/even /e/dien ons goedgedaan Q. ogmera/s ad dexe reageerders /eed vee/ dan// Qdenno èfc/oustra Wat hier volgt zijn fragmen ten van een aantal van de vele brieven, die wij ontvin gen als een reactie op ons besluit het uitgeven van 't Kleine Krantsje in decem ber van dit jaar te beëindi gen. RAAR GEVOEL Van het bericht, dat 't Kleine Krantsje stopt, schrik je niet alleen, je krijgt ook een raar gevoel van binnen! Iets wat je niet onder woorden kan bren gen. Wanneer je de reden leest, dat u ermee stopt, hebben we er alle begrip voor. Ik wil u heel hartelijk bedanken voor alle jaren, dat wij ervan genoten hebben. Ik zou wel een hele lange brief willen schrijven, maar ik vermoed, dat heel veel lezers u willen bedanken! De familieband van ons Kleine Krantsje is gevoelig. Fijn, dat we er allemaal bij waren, bij deze familie van ons Kleine Krantsje! Leeuwarden Ali Looyenga-de Boer VRIENDSCHAPSBAND Ongetwijfeld zal dit u net zoveel spijten als dat het de vele lezers zal doen, die zich middels uw blad met het oude Leeuwarden verbonden weten. Een Fenno Schoustra straks zonder Kleine Krantsje zal voor velen moeilijk voor te stellen zijn en voor u zelf geldt dat waarschijnlijk nog het meest. Maar als de zaken nu eenmaal zo liggen, heeft het weinig zin daar verder drama tisch over te doen. U heeft drie en dertig jaar lang een enorme vriendschapsband met de lezers kunnen onderhouden en dat is iets, wat niemand je meer kan afnemen. En de betrokken heid met Leeuwarden duurt voort, want het bloed kruipt toch waar het niet kan gaan. Formerum Terschelling Ankie Schol-Drijver PRACHTIG GEWEEST Fenno Schoustra weet wat hij doet, zeker als het, zoals nu, om zijn gezondheid gaat. Wij wensen hem nog vele jaren toe, kalm aan, dan breekt het lijntje niet. Gaarne wil ik van de gele genheid gebruik maken om hem van ganser harte te danken voor de drie en dertig jaar K.K. Wat is het prachtig geweest, wat heeft Luwadden wat gehad aan zijn inspanningen. Er zijn weinig steden, die dit óók had den, laten we dankbaar zijn voor al die jaren en niet klagen over het gemis. Hou je taai, Fenno, hou je taai!!! Ter Apel Jelle Vening GROTE SCHRIK Dat bericht zojuist met grote schrik en met verbazing en teleurstelling gelezen. U hebt mij als oud-Leeuwarder (siga renmagazijn De Boer op de Voorstreek) zeer veel lees- en kijkgenot bezorgd. Niet te eve naren! Wij zijn van dezelfde generatie en hebben dus de oorlog meegemaakt met alle moeilijkheden. Wat het afsluiten van een periode (van het Kleine Krantsje) extra verdrietig maakt, is dat dit gebeurt om gezond heidsperikelen. Ik weet wat dit betekent, zowel uit mijn praktijk als arts als persoonlijk. Met zeer veel dank en de beste wensen voor uw gezondheid moet ik dus dit contact beëindigen. Roden J. de Boer DIT KAN TOCH NIET Schrok ik of droomde ik? Neen, het was toch waar, ik las het goed het bericht, dat dit mooie, unieke blad in december voor het laatst zal verschijnen. Ik zou haast willen zeggen: "dit kan toch zo maar niet, is er werkelijk geen opvolging te vinden om dit mooie twee en dertig jaar oude blad te behouden en voort te zetten? Wat toch wonderlijk bij zo'n bericht van u, Fenno L. Schoustra, te schrikken, terwijl zo'n Krantsje zoveel herinnerin gen bij je oproept. Is er nog een oplossing te vinden voor behoud? Hengelo Tjibbe v. d. Meer LEVENSWERK De mededeling dat voor 't Klei ne Krantsje na december de persen zullen stoppen was voor ons een grote teleurstelling. Voor alle lezers en dan vooral ook voor oud-Leeuwarders en Leeuwarders 'om utens' vormt dit blad een soort trait d'union tussen verleden en heden. Oude vervaagde herinneringen werden door 't Krantsje weer teruggehaald en brachten het gevoel 'ja, zo was het' en 'weet je nog wel'; nostalgie zeker, maar dat mag dan ook. Is het stoppen voor de lezers een ver lies, hoe veel triester moet dit voor Fenno Schoustra zijn dit stoppen te moeten doen wegens gezondheidsperikelen. Een schrale troost mag zijn dat hij de uitgave van het Krantsje gerust mag zien als een levens werk dat voor vele oud- Leeuwarders zeer veel heeft betekend en node gemist zal worden. 'It is net oars' maar jammer is het wel. Zevenbergen Joop J. Verhaar LEESGENOT In 't Kleine Krantsje hef ik lezen Dat ut niet lang meer der sal weze. En ik zou mie al sterk vergisse As ik docht, dat ik hem niet su misse. Al woon ik al twaalf jaren in de Gloppe Steeds komt 't Kleine Krantsje op de proppen. Met verhalen uut een ver verleden En foto's over bijzonderheden. Er was altied wel wat aan de hand Dat maakt het nou nog interessant. Fenno, bedankt voor al ut leesgenot 't Is uut, mar ik was erop verzot. De Steeg, Gld Jaap Otma VEEL PLEZIER Vele oud-Leeuwarders beleef den veel plezier aan 't Kleine Krantsje omdat het voor hun zulke dierbare jeugdherinnerin gen opriep. Ook voor import- Leeuwarders had het een grote betekenis, want daardoor leer de je de stad kennen. Toen ik in 1977 hier kwam wonen wist ik alleen De Harmonie en winkels aan de Nieuwestad en de Voorstreek. Ik heb toen aller eerst een stadswandeling ge haald bij de V.V.V. Dat was heel mooi. In 'Huis aan Huis' stond elke week een dakkapel op topge- veltje, wat ik opgezocht moest worden. Dat deed ik niet. Zou niet weten, waar ik zoeken moest. Maar ik knipte het uit en schreef de week erna de straat er bij. Als ik er een aantal had, zocht ik op de plattegrond de straten op en ging dan een mid dag op verkenning uit. Zo leer de ik de stad wat kennen. De laatste jaren doe ik dat aan de hand van: Leeuwarders, waar is dit? in 't Kleine Krantsje. Passief volg ik dan die afbeeldingen. Hieruit blijkt dus, dat u zowel oud-Leeuwarders als nieuwko mers veel plezier heeft gege ven. Het zal u dan ook goed doen zoveel reacties te hebben gekregen. U alle goeds toewen send. Een dankbare lezer. Leeuwarden A. M. v. d. Lisdonk-v. d. Ven HET GROOTSTE RESPECT Tjonge jonge, mijnheer Fenno Schoustra... Dat was voor mij en ongetwijfeld voor duizenden met mij, wel even schrikken te moeten lezen dat 'ons' Kleine Krantsje ophoudt te bestaan. Als ik lees dat uw gezondheid u noopt te stoppen, kan ik alle begrip opbrengen voor uw besluit. Dat u de voortzetting niet aan een ander wilt overla ten kan ik ook heel goed begrij- vn, de fwM pen. Je laat de opvoeding van een kindje dat je zelf verwekt hebt, als het enigszins kan ook niet aan anderen over. Ik kan u verzekeren dat wij lezers straks 't Kleine Krantsje zullen missen, want als geen andere krant haalde dit herinneringen op aan onze helaas veel te snel vervlo gen jeugd! Ik meen u vanaf deze plaats te moeten compli menteren voor uw werk en ik heb het grootste respect voor het feit dat u er in is geslaagd, zoveel jaren aan zoveel lezers iets te bieden, waar steeds reik halzend naar werd en nog wordt uitgekeken. Ik besluit met u en de uwen voor de toekomst het allerbeste te wensen en dank u nogmaals van harte voor uw prestatie! Hemelum Henk Veenstra AANGEGREPEN U zult begrijpen, dat mij, als jarenlange abonnee op 't Kleine Krantsje het bericht van uw ziekte heeft aangegrepen, 'k Wil u laten zien hoeveel ik telkens van de leuke artikelen, de mooie foto's uit de oude tijd heb genoten. Daarvoor kom ik u bedanken, nu u officeel hebt laten weten, dat u moet stop pen. Genoten heb ik als "Fries om utens" en als oudr Leeuwarder. Voor u betekent het veel om de hobby op te moeten geven! Nog méér is het probleem van de "gezondheids perikelen" voor u, maar ook voor mij als lezeres bron van zorg. 'k Leef op afstand natuur lijk mee, al heb ik u nooit ont moet. Ziekte aanvaarden, de hobby moeten opgeven, valt HET INSLAAN VAN EEN BOM Donderdagmorgen - naar be neden - de brievenbus: Ha! daar is het Kleine Krantsje, alles aan de kant... Pagina drie? Wat is dat schrikken, geen krantsje meer, of er een bom inslaat. Het dringt nog niet tot me door. Anderzijds, eens komt er een tijd om als redakteur afscheid te nemen, maar dan denk je: mis schien een opvolger? Toch ben ik blij ruim vier jaar van het K.K. te hebben kunnen genieten. Fenno Schoustra, heel veel dank voor het fijne Leeuwarder leesplezier en ik wens u en de uwen alle goeds voor de toe komst. Gouda Adriana van Dam- Kortenoeven EEN STICHTING? Dat de heer Schoustra om ge zondheidsredenen de uitgave van ons Kleine Krantsje niet lan ger kan voortzetten heeft allicht iedere trouwe lezer diep geschokt. Zou er misschien toch een oplossing te vinden zijn waardoor 't Krantsje in de vorm van een soort stichting kan blijven bestaan? 't Is maar een suggestie. Huizen Bach Schuurmans FENNO SCHOUSTRA STICHTING? Het moet een grote teleurstel ling voor u zijn dat gezond heidsproblemen u dwingen met 't Kleine Krantsje te stoppen. Wat moet ik ervan zeggen: als 't niet meer gaat houdt het op. Troost zult u er niet uit putten. Hopelijk zult u dat wel uit het ongetwijfeld groot aantal adhe sie betuigingen dat u zal berei ken, want daar 'neem ik vergif op in'. Het is moeilijk voor te stellen dat de maandelijkse uit gave stopt. U gaf aan dat u 't Kleine Krantsje niet door een ander wilt laten voortzetten. Dat is te billijken vanuit uw stand punt. Maar hebt u ook gedacht aan alle abonnees die met een dergelijk besluit moeten leren leven. Misschien is het mogelijk een Fenno Schoustra Stichting op te richten met een bestuur dat verantwoordelijk is voor de uitgave van 't Krantsje. Het moet mogelijk zijn uit de vaste lezers- en schrijverskring zo'n bestuursgroep te vormen, die ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen steekt. Ik zou daar graag een oproep toe doen (en ben natuurlijk zelf bereid mee aan te pakken), uiteraard alleen wanneer dit uw goedkeuring zou hebben. Mochten andere ideeën u bereiken, geen nood, zolang het de bedoeling is het Krantsje in leven te hodiden dan ben ik bijna voor alles in. Denkt u toch eens na over uw besluit en misschien kunnen we nuch tere Leeuwarders vinden om met de nodige emotie een zake lijke oplossing te bedenken, voor het voortbestaan van 't Kleine Krantsje. Heerenveen Gjalt van der Kooi

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 4