'T KLEINE KRANTSJE' Q/fttecle/e<v&ri' Aoadt maaw- aan. VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 4 hem veel wilskracht toe om weer de oude te worden. Huizum D. Beeksma mec/e/oven va/n aAo/n/neeö na cmdce óe^ccAten Aet tcc&jpèoj&n vaat 'tdXïei ne c£ACya#ifópe te moeten Aeëcmdigpesn AAijft fof oncte vrearjde md/e verrasiinjj maar aaatAouden,Q/f(et onze Aar/e- AijAe danAzejjjjenej daarvoorfiaAAceren wij, opnieuw firaejmen- ien van een. aan/a/van, de ve/e Arte oen die wij, mocAtem ont- va/naen ddfien/na S. Ófc/ioaifra DANK VOOR DE INZET Terug van vakantie lazen wij het droeve bericht, dat 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan. Wij betreuren het heel erg, voor al voor de heer Schoustra die dit "Krantsje" zoveel jaren, met zoveel liefde verzorgd heeft en het nu, om gezondheidsrede nen, niet meer kan doen. Als import-Leewadders zijn wij hem veel dank verschuldigd, daar door zijn "Krantsje" het oude "menselijke" Leeuwarden meer voor ons ging leven. Bij deze willen wij hem nogmaals hartelijk danken voor zijn "Krantsje" en voor zijn inzet voor Leeuwarden, in 't bijzonder. Wij hopen dat hij ondanks de gezondheidsperikelen, nog vele jaren in ons goede Leeuwarden mag beleven. Leeuwarden R. van Raalte-v. d. Meer en B. van Raalte EEN BLOEMETJE Een bloemetje bij een emotio neel afscheid. Wat zal ik 't Krantsje missen. Dank voor al die jaren!! Rotterdam E. Diederik-Lorié ALOM GEWAARDEERD Ik sluit mij gaarne aan bij de meningen en gevoelens van al die abonnees, die hebben ge reageerd op het verdwijnen van het alom zeer gewaardeerd 't Kleine Krantsje. Hartelijk bedankt Fenno voor het vele leesplezier en sterkte met uw gezondheid. vertederende, vrolijke, stomme verhalen. Het is een huzaren stuk dat u dat als bedenker en enige redacteur hebt klaar gekregen. Dank u wel. 3. En toch ook om u te laten weten dat het mij spijt dat 't K.K. om andere reden moet stoppen. God bless you! Baars F. J. A. de Grijs BEDANKT VOOR GEZELLIGHEID Jammer, dat 't Kleine Krantsje stopt, maar begrijpelijk. Erg bedankt voor de gezelligheid! Terschelling Martha Vis-Brouwer MOOIE HERINNERINGEN Ook wij willen onze teleurstel ling uitspreken, nu 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan. Toen mijn moeder in 1970 over leed, namen wij haar abonne ment over en we hebben er nu alweer meer dan zeven en twin tig jaar van genoten. Maar we kunnen ons voorstellen, dat al het werk ervoor voor een ouder iemand te veel wordt. Zelf zijn we ook al in de zeventig en we kunnen nog in alle gezondheid van ons leven genieten. Dat willen wij u ook van ganser harte toewensen en we hopen dat er nog vele vrije en blijde dagen zullen volgen. Vele harte lijke groeten en bedankt voor al de mooie herinneringen, die we in 't Kleine Krantsje mochten lezen. Amstelveen Maartensdijk H. L.Tijsma VEEL PLEZIER EEN HUZARENSTUKJE De mededeling dat 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan was niet alleen belangrijk maar ook treurig. Natuurlijk komt aan alle mensenwerk een einde, maar de mededeling bevat ook een bericht over uw blijkbaar niet zo goede gezondheidstoe stand. Ik schrijf om drie redenen: 1Um u toe te wensen dat uw gezondheid weer mag verbete ren en vooral, dat u uw goede humeur mag bewaren. 2. Om u zeer hartelijk te bedanken voor de vele uren dat u eerst mijn moeder, en na haar overlijden ook mij bezig hebt gehouden met interessante, aangrijpende, GESLAAGDE LEVENSLOOP "Wat zal dat een vreselijke teleurstelling voor Fenno weze!" dacht ik toen ik het bericht over het verdwijnen van 't Kleine Krantsje las. Je levenswerk door omstandigheden te moeten los laten. Het zal hem goed doen van zijn trouwe lezers en vrien den te horen, dat ze volledig begrip hebben voor het besluit, dat hij noodgedwongen heeft moeten nemen. Ik heb het altijd zo gezien, dat "Fenno Schoustra-'t Kleine Krantsje" een onverbrekelijke eenheid is, wat niet inhoudt, dat er geen plaats meer zou zijn voor een min of meer identiek "Leeuwar der Maandblad". Het is moeilijk in te schatten of dat wel vol doende levensvatbaarheid zal hebben. De praktijk van de laat ste tijd leert ons wel, dat het zonder subsidiëring en/of spon sors moeilijk is een tijdschrift of iets dergelijks in stand te hou den. Wanneer Fenno Schoustra de mogelijkheid van voortzet ting met behulp van anderen voor mogelijk had gehouden, dan hadden we het bericht van "stopzetten" niet gekregen, dunkt mij. Hij kan in ieder geval terugzien op een zeer geslaag de levensloop als journalist-uit gever, waarin hij vele abonnees en lezers van 't Kleine Krantsje ontzettend veel plezier heeft gedaan en vele vrienden en vriendinnen heeft gekregen. Leeuwarden B. R. Douma UNIEKE KRANT Vanuit Assen wens ik de heer Fenno Schoustra het allerbeste toe en vooral dat hij samen met zijn vrouw nog vele jaren in goede gezondheid mag door brengen. Namens ons allen bedankt voor zijn unieke krant! Assen H. Zijlstra L. Weytze-Kooistra Toen wij in 1965 onverwachts vanuit Leeuwarden naar Gouda moesten verhuizen viel dat voor ons niet mee. Beiden geboren en getogen in Leeuwarden (voor mij nog altijd Huizum) kre gen we na een paar jaar van een vriend een abonnement op het Kleine Krantsje. Daarna hebben we ons zelf geabon neerd. Ik moet u zeggen dat we al die jaren met veel plezier uw blad hebben gelezen. Het spijt mij dat hier nu een einde aan komt. Ik wil u heel graag danken voor al dit leesgenot en u het beste toewensen voor de toe komst. Gouda J. Boersma-Den Houting ONSCHATBARE WAARDE Aan de vele blijken van teleur stelling, maar ook van begrip voor uw besluit om binnenkort te stoppen met de uitgaven van 't Kleine Krantsje, wil ik niet nalaten ook de mijne toe te voe gen. Zoals alle abonnees, ben ook ik u veel dank verschuldigd voor de vele prettige uurtjes die u ons heeft bezorgd. Steeds wanneer er weer een nummer van 't Kleine Krantsje kwam, was ik voor andere zaken niet meer te spreken eer dat van a tot z was gelezen! Van harte hoop ik dat uw archief een waardige plaats zal krijgen. Voor latere publicaties over het dage lijks leven in de periode waar over u hoofdzakelijk heeft geschreven is dit natuurlijk van onschatbare waarde. U heeft de Leeuwarder gemeenschap daarmee ongetwijfeld een grote dienst bewezen. Laat ook ik als oud-Leeuwarder eindigen met u daarvoor te danken en u, in het bijzonder wat uw gezondheid betreft, alle goeds toewensen. Wassenaar J. M. Bonnema VERSCHRIKKELIJK JAMMER Ik wil even zeggen, dat ik het verschrikkelijk jammer vind, dat dit het laatste jaar van 't Kleine Krantsje is. Ik hoop, dat de heer Schoustra het lang mag overle ven! Leeuwarden J. J. Sijses GESCHROKKEN Als abonnee van 't Kleine Krantsje ben ik geschrokken van het bericht dat door ziekte van de redacteur/uitgever het Krantje wordt opgeheven. Ik hoop dat door een stichting het levenswerk van de heer Fenno Schoustra wordt voortgezet. Mijn beste wensen voor hem! Hilversum J. J. Kooistra GROTE DROEFHEID Met grote droefheid heb ik ken nis genomen van Fenno Schoustra's besluit om te stop pen met de uitgave van 't Kleine Krantsje, dat voor mij als het ware mijn lijfblad was, waar ik iedere maand op zat te wach ten. Altijd weer kwamen er vele herinneringen naar boven bij het lezen van artikelen over het oude Leeuwarden en de daarbij behorende opvallende Leeu warders. Bovendien was mijn hobby het oplossen van de foto prijsvraag "Leewadders waar is dit?" Die ik zal missen na heel wat kilometers te hebben gefietst om het juiste antwoord te vinden. Maar hoe jammer dit ook is, wij moeten het besluit van Fenno Schoustra om te stoppen aanvaarden en respec teren. Mede namens mijn vrouw wil ik hem bedanken voor de vele jaren van leesplezier en wij hopen, dat hij nog vele jaren, tesamen met zijn vrouw, mag genieten van een rustige tijd, die nu gaat komen. Leeuwarden Th. van Rossum en echtgenote SCHEIDEN DOET LIJDEN Wijlen Willy Derby zong het al: "Scheiden doet lijden voor iedereen". Nu is het zo ver, dat Fenno Schoustra noodgedwon gen moet stoppen, maar hij heeft het na zijn vijfenzestigste nog aardig volgehouden, dat mag men niet vergeten. Wij als mensen menen maar dat het met alle mooie dingen wel zo blijft, maar dat is natuurlijk niet zo. Zo zullen de plaatjeszoekers door dit aanstaande afscheid ook weer een hobby verliezen en is er een reden minder om door de stad te sneupen. Ik sluit mij bij de andere lezers aan om Fenno Schoustra voor zijn vele werk te bedanken. En ik wens ERG MISSEN Ik vind het erg jammer te lezen dat we 't Kleine Krantsje over een paar maanden niet meer krijgen. Maar ik kan het me wel indenken dat er op het laatst een tijd komt om er mee op te houden. Het verhaal over het Veulenland waarover Fenno Schoustra schreef, is erg leuk. Ook ik heb er mijn jeugd doorgebracht. Wij woonden om de hoek, Schapestraat 53. Daar ben ik geboren en heb er gewoond tot 1934, toen we naar de Meidoornstraat zijn verhuisd. Maar ik speelde toch altijd nog in mijn oude buurt, want daar woonden al mijn vriendinnetjes en ik ging op school 17, dus liep ik er elke dag langs. Zelfs mijn broer, die vijf was toen we ver huisden, had ook al zijn vrien den daar en hij ging ook naar school 17. In het tweede huis links, nr. 3 woonde mijn vriendin Annie Bokma. We waren even oud en gingen samen naar de kleuter school in de Eestraat, toen school 14 en daarna school 17. Naast hun op nr. 5 woonde pli- sie de Jong. Op nr. 7 woonde een Kik Hiemstra. Ik zie haar nog lopen met haar viool. Ze was geloof ik heel goed. Het huis waar Schoustra woon de was het laatste in de Schapestraat, daarnaast was een stuk gras en dan kwam een weggetje met het Schoppers- hof. Dat huis had een prachtige blinde muur, waar wij altijd ston den te ballen. Gelukkig was er een trap aan de andere kant van de muur, anders was het niet zo leuk geweest voor de bewoners met al die ballen tegen de muur. De Schoustra's woonden er toen al niet meer. Ik weet nog best het huis waar zij later woonden op de Hoekster- singel. Wij vonden dat altijd zo'n deftig huis. Ik wens Fenno Schoustra nog vele jaren rust toe. Ik zal het krantsje erg missen. Ik heb alle nummers altijd goed bewaard. Canada K. Soiseth-Kooistra DANK VOOR AL HET GEBODENE Toevallig wist ik de leeftijd van de redacteur-uitgever van 't Kleine Krantsje en daarom had ik al vaak gedacht vandaag of morgen zal de heer Schoustra z'n bijltje er wel eens bij moeten neerleggen; immers voor ieder komt er een tijd, waarop de stem gehoord wordt: 'Tot hier toe en niet verder." Hoewel ik dit voor hem ten zeerste betreur, en misschien wel vele duizen den met mij, het is nu eenmaal net oars. Persoonlijk spijt het mij ten zeerste, want mijn vrouw en ik lazen het K.K. altijd dadelijk en van A tot Z. Helaas, helaas, we zullen ons bij het onvermij delijke moeten neerleggen. Mede namens mijn betere helft: dank, dank en nog eens dank voor al het gebodene geduren de vele jaren. Niettemin: ondanks zijn gezondheids perikelen wensen mijn vrouw en ik Fenno Schoustra nog vele jaren het genot van een rustig leven toe! Leeuwarden G. Kuperus

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 4