'T KLEINE KRANTSJE qAL J<HA ®Pvdam/c vocw mecle/mww WA, VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN d!ij zijn vee/ dan/ versc/a/dicfd aan de a/onnees, die de /aatste toe/en zo- vniende/ij/ ouwen, om om te /e//on o^te sc/vrij ven en zo /uen tnede/even te /teiaicfen na om /es/uit om Cfezond/eidsjieri/e/en te stojijien ?net /iet uitbenen van owa Q."/Qeifie cACrantsje'35eze reacties /ei/en ons ew^ <joed (jfedaan. Q- \'oefmaa/i ad deze a/onnees: /-eed /ante/if/ dan// (ddëntio (ffc/i-oastwz ALTIJD LEUK Ik vind het jammer, dat 't Kleine Kransje stopt, want ik vond het altijd leuk om in te kijken. Neterse! Tjeerd Soer (11 jaar) WACHT U VOOR NAMAAK Met belangstelling lees ik in 't Kleine Krantsje de geplaatste dankbrieven aan de heer Schoustra. U moet zo maar denken: Als een Libelle of Privé zouden moeten eindigen, zullen er vast niet dergelijke brieven op de bureau vallen, die Fenno Schoustra ontvangt en nog zal ontvangen. Een "oplossing" zal het niet meer kunnen betekenen. Zoals hij het deed en kon! De Leeuwarders zien niet wat ze in de bus krijgen en kregen. Nummer 642 bijvoorbeeld. Wéér een pracht foto van het Vliet. Met onder andere pakhui zen van "Ons Marius". En dan de ongeëvenaarde Piet de Vries, de Koning, wat zeg ik, de Keizer van het Frysk Orkest, hoog gezeten, ver boven ieder een uit, temidden van zijn gelief de instrumenten. Piet de Vries niet meer onder ons, het Vliet niet meer daar. En dan: "Vanne dooien niks dan goeds" een pracht artikel. Het kon weer niet op. Maar Leeuwarders, wacht u voor namaak! De grijnzende indrin ger ligt op de loer! Leeuwarden W. D. Lijfering BEGRIP Wat zullen we onwennig zijn, als al dat moois in uw Krantsje niet meer bij ons op de mat zal vallen. Maar we hebben er wel begrip voor en wensen u gezondheid met wie u dierbaar zijn! Leeuwarden Fam. Miedema ZEER BELANGRIJK 't Kleine Krantsje is zeer belang rijk geweest voor drie echtpa ren. Ik ben zo vrij om zonder 'ruggespraak' met de anderen onze dank uit te spreken voor het aandeel van de heer Eelde m Schoustra in het unieke feit dat drie oud-Leeuwarder echtparen van boven de tachtig al enkele jaren om de twee of drie maanden samen komen in Bussum, Leusden of Eelde. De mannen, allen trouwe lezers van 't Kleine Krantsje, waren samen op School 14 op de Mulo, maar de dames kenden elkaar eerst niet. Een dergelijk contact na ruim vijf en zestig jaar is toch wel iets bijzonders! Het zijn zeer plezierige dagen die van onze ontmoetingen! Fam. Kerkmeer (Bussum) en fam. Sloot (Leusden) hadden al langer veel contact met elkaar en wij kwamen er bij via 't Kleine Krantsje. Het is overigens niet het enige contact dat via het krantsje is ontstaan! Het ga u goed heer Schoustra! P. Wiersma en T.G. Wiersma-Meinardy HEEL HEEL ERG... Zoals alle abonnees van uw 'Krantje' vind ook ik het héél héél erg dat u ermee stopt. Wat zullen wij het missen! Uw gezondheid gaat echter voor en ik wens u naast uw verdiende rust nog heel veel goede, gezonde en gelukkige jaren. Daarbij hoop ik, dat wij dan toch nog eens van u horen. Nogmaals, wat zullen wij uw krantje missen. Lemmer M. de Leeuw-Waschitschek ONVERVANGBAAR LEVENSWERK Natuurlijk ben ik het eens met vele inzendingen van lezers, die het jammer vinden, dat 't Kleine Krantsje ophoudt te bestaan en Fenno Schoustra het allerbeste toewensen met zijn gezondheid. Dat laatste vooral! Niet eens ben ik met degenen, die menen dat 't Kleine Krantsje op een of andere manier verder zou moeten. Door middel van een Stichting bijvoorbeeld. Nee mensen, dat wordt niks. 't Kleine Krantsje is het levens werk van één persoon, die beschikt over een schat van gegevens en die dit door zijn Leeuwarden A. Brouwer kundigheid op het gebied van de journalistiek wist te presen teren. Bovendien gaf hij de lezers gelegenheid verhalen en verhaaltjes te vertellen, welke voor de historie van Leeuwar den iets betekenden. Gebeur tenissen welke anders alleen bij de schrijvers bekend zouden zijn gebleven. Nu zou zoiets door middel van een andere uitgave ook wel kunnen, maar dat andere dat van de redacteur zelf, dat kan nooit zoals in de laatste drie en dertig jaar. Hoe lang heeft de Leeuwarder Gemeenschap bestaan? Nee, 't Kleine Krantsje is onver vangbaar en daar moet nu een punt achter worden gezet. Ik wens Fenno Schoustra en zijn vrouw het allerbeste toe. Leeuwarden Chris Doorenbos ONTMOETINGSPLAATS Ook namens mijn man dank ik u hartelijk voor het vele leesple zier, dat wij aan 't Kleine Krantsje beleefd hebben. Het was een ware schriftelijke ontmoetingsplaats van vele "oud" Leeuwarders. Mede namens mijn man wens ik u nog goede jaren toe. Leeuwarden Mevr. C. F. de Vries HEEL VEEL GOEDS Jammer heer Schoustra, dat 't Kleine Krantsje straks tot het verleden behoort. U heeft ons al die jaren, dat het bestond, heel veel goeds gegeven. Telkens even terugkijken in het verleden. Dingen, die nooit meer terugkomen, maar die door het Krantsje steeds weer teruggehaald konden worden. Ik hoop dat u nog vele jaren in goede gezondheid met uw fami lie mag genieten. Heel veel dank heer Schoustra! Heemskerk Gr. Wiersma-Smeding MET PLEZIER Tot mijn spijt moet u de uitgave van 't Kleine Krantsje beëindi gen. Ik heb het altijd met plezier gelezen, maar ik ben mij ervan bewust, dat er overal een einde aan komt. alsof er geen jaren zonder con tact tussen hadden gelegen. Ook heb ik door 't Kleine Krantsje mijn buurjongen uit de Kalksteeg, Rein Huisman, teruggevonden. Na fijne jaren van hernieuwde vriendschap zijn beiden helaas overleden. Maar de herinnering blijft. Ik wil u, geachte heer Schoustra, nog bedanken voor uw onvergetelijke compliment toen u me eens opbelde naar aanleiding van een stukje dat ik in 't Kleine Krantsje had geschreven over kindergeluk, dat ik ooit had beleefd. Dat ging over een pop, die verkrijgbaar was bij vier pond Laura en u vroeg mij toen wat Laura was - een margarine in de mode aan het eind van de twintiger jaren. U gaf mij toen een compliment je omdat ik voor 't Kleine Krantsje zulke leuke stukjes schreef. Wel, ik bewaar dit als een fijne herinnering aan u. Beste heer Schoustra, bedankt voor alle fijne jaren met 't Kleine Krantsje. U nog vele goede en rustige jaren toegewenst! Leidschendam Mevr. J. G. Boer-Lemmers DANK VOOR FIJNE JAREN Ook ik heb met leedwezen ken nis genomen van de medede ling, dat 't Kleine Krantsje per 31 december zal ophouden te bestaan. Bij de tallozen, die u dit al heb ben beschreven voeg ik het mijne; we zullen 't Kleine Krantsje heel erg missen. Ja, dat stelt ons dan weer voor het feit, dat niets hier blijvend is. Dank zij 't Krantsje heb ik mijn schoolvriendin teruggevonden; wij zaten naast elkaar op de schoolbanken in de Schoolstraat in Huizum. Door een stukje dat ik schreef, kreeg ze mijn adres en zijn we onze relatie gaan hervatten - het was HARTELIJKE DANK Hartelijk dank voor dit unieke Kleine Krantsje. Nog vele fijne jaren voor u en uw familie toe gewenst. Leeuwarden W. H. Joustra T. Joustra-Salverda WERK VAN GROOT BELANG Ik ben zo ongeveer op dezelfde dag geboren als 't Kleine Krantsje. Jong genoeg om er nog vele jaren van te kunnen genieten, maar dat mag niet wezen, 't Kleine Krantsje wordt nu geschiedenis, zoals het die zelf altijd zo prachtig beschreef. Ik heb er alle vertrouwen in, dat er in de toekomst weer iets der gelijks wordt gepubliceerd. We moeten het relativeren en de bijna drie en dertig jaar aan leesplezier in het licht zien van onze meer dan zevenhonderd vijftig jaar oude stad. Pijnlijk is niet alleen het verlies aan leesplezier met elke keer weer nieuwe foto's en ontdek kingen, maar ook het verlies van een stukje saamhorigheid. Gevoed door herinneringen, niet altijd even prettig, van die compacte en gezellige stad. We raken zo helaas een ongrijpbare band kwijt tussen vele Leeuwarders, nieuw - oud - en "ut fan hüs". Ik vraag mij af of Fenno zelf zo'n succes verwacht had van zijn onderneming. Een gat in de markt, waarbij met reacties van de lezers vele raadsels werden opgelost en een voor Nederland pagina 4 en de "wijde wereld er omheen" unieke moderne geschiedschrij ving is gepleegd. Zijn werk is van groot belang voor Leeuwarden en de nieuwe generaties "Luwadders" en ik hoop, dat de enorme verzame- lin aan documenten en de foto verzameling een goed heenko men vinden. De Kleine Krantsjes zullen nog voor vele jaren hun werk blijven doen. Het ga je goed Fenno, bedankt en blijf nog vele jaren van Leeuwarden genieten. Singapore Cor-Henk Roolvink VERRASSING Heeft Fenno Schoustra me daar even - zo tegen het scheiden van de markt - een verrassing bezorgd in het septembernum mer met de foto "De verdwenen stad!" Weg naar Cambuur, het weggetje, waar ons gezin (vader, moeder en vier kinde ren, waarvan ik de oudste) kwam wonen, toen wij van Goutum naar Leeuwarden ver huisden. Ik was toen vijf of zes jaar (want ik ben op 6 oktober 1929 nog gedoopt in Goutum en ik ben in Goutum ook nog enige tijd op school geweest, het schooltje achter de kerk). Wij gingen wonen op Weg naar Cambuur no. 86. We woonden op een streekje van drie wonin gen, die met de achterkant tegen een drietal andere wonin gen stonden, dwars op een rijtje huizen dat dus aan de Weg naar Cambuur stond en ik meen - als ik het goed kan zien - dat dat was waarvan we op de foto een huis met een dakkapel zien. En als mijn geheugen mij niet bedriegt, was dat een rijtje van vijf woningen, waarvan de mid delste een winkeltje was. We moesten dus over het bruggetje en dan linksom om bij ons huis te komen. Van daar kwam ik op school 14 en van daar na een jaar naar de nieuwe school 17, waar ik in de tweede klas kwam bij juf Geelof. Ik kwam nog wel eens in de boerderij van boer Koopmans, die op de hoek van Weg naar Cambuur en de De Ruyterweg stond. Op Weg naar Cambuur heb ik van mijn vader m'n eerste fietslessen gehad. Wij hebben er niet zo lang gewoond want in 1934 woonden wij in de Schopperhofstraat 22; dat weet ik omdat ik in dat jaar voor gezondheid zes weken in Renkum geweest ben en mijn ansichtkaartjes naar huis naar de Schopperhofstraat gingen. Aan 't eind van Weg naar Cambuur (of was het 't begin?) had je het Schoppershof, een paar huisjes bij elkaar, waar ook onze schoenmakerYpma woon de; ik vond het altijd leuk om even bij hem in de werkplaats te zijn. Als ik me goed herinner kostte een paar zolen en hak ken toen zestig cent. Er komen bij het zien van zo'n foto weer allerlei herinneringen boven, te veel om in 't Krantsje op te noemen. Wel wil ik mij nog een opmer king veroorloven over de naamswijziging van Weg naar Cambuur; ik meen welhaast zeker te weten, dat het later de De Ruyterweg heette en niet Paste urweg. Zo zie je maar weer, wat een enkele foto voor reacties kan oproepen en waarmee ik tevens zeggen wil: zo is het in de ach terliggende jaren altijd gegaan en daarom zou 't Kleine Krantsje nog wel jaaaaren kun nen bestaan. Groningen Ebe Drijver

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 4