REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR 40 JAAR MARTEN'S CAFETARIA Ut LttUWAnUtn rULSIIt nArrUnlttnl 'T KLEINE KRAHTSJE nieuwestad 56 v leeuwarden 17,50 26,50 nC I CCIIlAfADnCD Dfll ITIC DADDADTCCDT *1957 PAKJE met 30 verschillende oude nummers 't Kleine Krantsje VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 19 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 (Vervolg van pag. 15) Wat W. Wierstra Th seun de meensen te bieden had loog er dan oek niet om: natuurgetrouw had ie de meest grauwelige moardenaars opsteld in sien kille kelder, sommigen terwiel se ophongen wudden, anderen, terwiel de kop er krek deur de beul ofslagen waard - het bloed kleefde dan nog anne biel en stroomde over 't afgehakte Afgehaald van kantoor Vredeman de Vriestraat (alleen mogelijk na telefonische afspraak: 2120302) Per giro (98 10 62t.n.v. Fenno Schoustra's Publiciteits kantoor) besteld: hoofd, dat nou in een bakje saagmool lag. Toegeliekertied vielen er de meest sinistere gelüden te belusteren: het gejammer van een pasgeboaren kientsje, dat haar lieve moeke even verdrin- ke su, het geweeklaag van een kerel, die radbraakt wudde, het gesteun van een moordenares, die met haar laatste minuten bezig was. Bij dat alles gaf W. Wierstra Th seun een voorstelling, die't in gien enkel museum ter wereld sien weerga had: hij vetelde sien besoekers niet, wat se sien konnen, nee, hij droeg het voor, hij droeg het voor met een wat krakende stem op een wieze, die't de beste acteur hem niet vebetere su: "En hier siet u Pieter Sakes Weynma van Wieuwerd - hij het sien lieve vrouwke, in verwachting van 't eerste kien, wreed vegiftigd met rattekruud - de doad anne galg wudde sien deel". De Griezelkelder het sien deur- tastende directeur niet over leefd - al lang voor de veul te vroege doad van Wiebren Wierstra Th seun, op acht en vieftigjarige ieeftied, wudde de veulbesproken verzameling overbrocht naar een pand an 't Heerewaltsje en daar is 't alle maal vesukkeld gewoan - de toen teleurgestelde ondernim- mer kon later niet eens vetelle, waar al sien boeven bleven waren. En dat waar dan het eind, ja, seker van een van de allerongewoanste ondernim- mingen, die't de stad Leewad- den ooit binnen de grachten had het. De portier van Gemeentewerken geeft telefonisch kennis, dat even tevoren een onbekend persoon op het terrein van de Ijsbaan alhier door een Duitsch Militair zou zijn aange schoten. Deze persoon zou inmiddels gebracht zijn naar de Boerderij van Tamminga en dat thans assistentie wordt verzocht. Terstond zijn maatregelen getroffen. De rechercheurs Huisman en Boerstra rapporteren in ver band met voorgaande mutatie, dat Sijbrandus Pietersma, geboren te Bolsward 26 oktober 1904, los arbeider, wonende aan de Tweede Korte Houtstraat No 8, tijdens een razzia op het terrein van de Ijsbaan, terwijl hij vlucht te, door een lid van de Duitsche Politie, wiens naam onbe kend is gebleven, met een schot uit een karabijn in het rechter dijbeen is getroffen. Pietersma liep een eind door en zakte toen in elkaar. Hij is door de Duitsche Politie in de woning van Tamminga aan het Jelsumerbinnenpad No 2 gebracht, alwaar door Dr. Schaapman-Tilma de eerste hulp werd verleend. Op diens advies is hij per brancard overgebracht naar het Diaconessenhuis, alwaar hij door Dr. Straat in behandeling is genomen. Waarschijnlijk is de kogel aan de achterzijde het dijbeen binnengedrongen en aan de voorkant er uitgegaan. Johan Frederik Weerstra, oud 31 jaar, kaashandelaar, Nachtegaalstraat 16, doet aangifte van vermissing van 91 stuks kaas, vanuit een schip, gemeerd liggende aan de Willemskade. Leonardus van der Meulen, grafdelver, Harlingerstraatweg 130, doet aangifte dat uit de schuilkelder op het mijnen veld bij de Ft.K. Begraafplaats, door een onbekende man drie dennenpalen zijn ontvreemd. Via een bestaande water keering in de sloot is het mogelijk dat onbevoegden dit ter rein gaan betreden. Door de Bestuursdienst zal bericht omtrent vorenstaande aan de Feldgendarmerie worden gedaan. Albertje Koster, geboren te Leeuwarden, 29 Maart 1911, huisvrouw van J. Buith, Dahliastraat No 29, doet aangifte van de vernieling van een glasruit in haar woning. Geen politieke motieven. Hoofdwachtmeester Van der Werf doet onderzoek. De rechercheur De Jong doet aangifte dat hij gisteravond te plm. 22 uur met zijn buurman Jan van der Molen nabij zijn woning zeven personen heeft aangetroffen, die aldaar bezig waren hout te stelen vanaf een terrein van de Duitsche Weermacht. Doordat vier van deze personen in dreigende houding op rapporteur afkwamen en aan hem te kennen hadden gegeven, indien zij door rapporteur las tig werden gevallen, zij met hem zouden afrekenen, heeft hij twee schoten uit zijn dienstpistool op deze personen gelost. Twee van deze personen, genaamd Bouke Dijkstra, geboren te Leeuwarden, 28 September 1928, kantoorbe diende, Sweelinckstraat 18 en IJpe Faber, geboren te Leeuwarden 5 Januari 1922, Beethovenstraat 29, werden daarop door rapporteur staande gehouden en gefouil leerd, doch hadden niets bijzonders bij zich. Daarop wer den door twee andere personen ieder twee schoten uit een pistool op rapporteur gelost, doch niet getroffen, doch die onmiddellijk een achtervolging tegen de daders begon, zonder dat het hem is gelukt, deze personen te arrestee ren. Een daarop door rapporteur met den ter plaatse ver schenen hoofdwachtmeester Spoelstra en de Feldgendarmerie ingesteld onderzoek had geen resultaat. Geeske Kooistra, geboren te Leeuwarden 25 Februari 1927, wonende Wijlaarderburen No 15, doet aangifte van vermissing van haar roeiboot, welke bij haar woning in de vaart lag gemeerd. Jacob van der Noord, geboren te Leeuwarden 14 Maart 1890, Oostergrachtswal 123, doet namens het Bestuur van de Christelijke Bewaarschool aangifte van vermissing van eenige planken en de houten steunder van een wip plank vanaf de speelplaats van voormelde school in de Margaretha de Heerstraat. Gerrit Hummel, geboren te Leeuwarden 22-11-1881 brandstoffenhandelaar Zuidvliet 404, geeft telefonisch kennis, dat door hem een persoon is gevat, die aan zijn terrein brandstoffen weg nam. Terstond zijn de Opperwachtmeester Hoekstra en Venema derwaarts gezonden. (1945) I MUM VWW»lil>vwrr"ii inn' ntimt

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1997 | | pagina 19