Brievenbus/mailbox33 33 De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres is: Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwar den e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl Het schip De Goede Verwachting Met enkele enthousiaste mensen knap ik oude schepen op; daarnaast proberen wij zoveel mogelijk van de geschiedenis van de schepen te achterhalen. Mijn boot De Goede Verwachting heeft als verkoop schip van brandstof in Snakkerburen gelegen; eigenaar was Van der Veen. Wie kan mij over deze periode van mijn schip inlichtingen verstrekken? Jan Pieter Janssen, Den Haag Ontbrekende namen Ik werd over mijn jeugdherinneringen in Leovardia 5 gebeld door Hans Kijlstra uit Sneek. Hij kende nog alle namen van de jongens uit mijn tweede klas van de Hofschool. Het zijn v.l.n.r. Jaap Bouma, Tonnie Niemeijer, Hans Kijlstra, Marten Bouma (jongere broer van Jaap), Bram Iedema, Casjo Kessler, Harmjan Wester ling, Jan Stoop en Nico de Jong. Baukje Overwater-Brandt, Oldenzaal Een korte geschiedenis van de Schrans Under boppeneamde kop jout R.K. de Jong yn it maartnümer fan Leovardia, jierg- ong 2001, yn koart bestek in stikje skied- nis wer oer de Skrans. Dêryn makket De Jong in fersin as it giet oer de lokaasjes fan de beide münen de Rooseboom en de Eenhoorn, dy 't hjir yn it ferline stiene. Hy ferwikselet nammentlik de plakken. Om koart te kriemen de Rooseboom stie westlik fan de Skrans en de Eenhoorn eastlik dêrfan, krektoarsom as wat De Jong nei foaren bringt. Yn de Sudertrim- dielrige Tusken Potmarge en Jokse, nümer V, dat takom jier ferskynt, gean ik neier yn op de lokaasjes en oare bysünderheden. Durk J. Heddema, Leeuwarden Pang Mevrouw T. van der Veer-Blomhoff (1912) herinnert zich dat haar ouders wel eens een versje zongen, dat volgens haar na het lezen van het artikel 'En foor stuver klimt de beer inne boom...' op Johannes Corpier moet slaan. He je welles hoort fan Pang hoor dat beest eens brullen snij hem kop en oren af dan hewwe wat te smullen Cornells van der Veer, Leeuwarden Gezocht familie Kool In het laatste jaar van de oorlog was ik in huis bij de familie Kool, d' Hondecoe- terstraat 20, 22 of 24. Ik kwam met een boot aan in Leeuwarden en ik kreeg eten op de kade. Het gezin Kool bestond uit de ouders, een dochter en twee zoons van wie de jongste een nakomertje was. Ik ben geboren in 1933 en was dus nog een klein joch. Tijdens mijn diensttijd heb ik nog enkele malen gezocht, maar tever geefs. Nu ik ouder ben denk ik regelma tig aan die tijd en zou ik graag in contact komen met iemand van de familie Kool. W.J.D. Hemelrijk, Almere Was het wel zo koud? Doede van der Veen (zie Leovardia nr. 4) is over de weersomstandigheden tijdens zijn geboorte 27 januari 1911, verkeerd voor gelicht. J. Buisman schrijft in Bar en boos dat de winter van 1910-1911 een zachte winter was met een paar vorstdagen in de tweede helft van november en tussen half januari en half februari. Opmerkelij ker is nog de aanvulling dat er met paard en wagen over het ijs naar Ameland werd gereden. Maar daarvan kan geen sprake zijn, ook niet in de omringende jaren. Van 1909 tot 1916 waren de winters zacht. Kees Siccama, Oldeberkoop

Leovardia, 2000-2018 | 2001 | | pagina 35