"Rt»1 pvpd V>11 s/lti De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van 32 lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres: Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl Wel weet ik dat hij gescheiden was en een tijdlang heeft gewoond in Erasmushiem in de tijd dat mijn moeder daar ook verbleef. Volgens mijn zuster, die meer 'bijhoudt' is hij ook overleden. Het adres Archipelweg 218 was waarschijnlijk dat van Piet want zijn ouders woonden in de Van Leeuwen hoekstraat. Henk van der Roest, Leeuwarden Uitgaven Open Monumentendag Ik ben op zoek naar de publicaties van de Open Monumentendagen van 1988 en 1994. Wie kan mij, tegen een vergoeding, daaraan helpen? René Kuipers, Drachten (0512) 54 99 55 Restauratie Auck Petershuis Verguld was ik, als oud medewerker van het Auck Petershuis/Boddaertcentrum met het verhaal over herstel/restauratie van het Auck Petershuis. De titel boven het stuk van de heer Michiel Maters doet recht aan het laatste gebruik van het huis in de traditie van zorg en begeleiding van jongeren en hun ouders/verzorgers. De stichting Auck Petershuis is opgericht om een zogenaamd Boddaertcentrum moge lijk te maken. Een Boddaertcentrum staat voor de begeleiding van jongeren en hun ouders/verzorgers. Opvang en ondersteu ning van de jongere in zijn/haar groei naar zelfstandigheid; ondersteuning van de ouder(s) in de omgang met elkaar en hun kinderen. Een mooi initiatief van de stichting Old Burger Weeshuis, nadat de opvang van wezen anderszins was gere geld of moest worden geregeld. En een innovatieve vorm van hulpverlening aan kind en gezin die ook elders in het land vorm kreeg. Ik hoop dat in een volgend nummer uitgebreider terug kan worden gekomen op deze vorm van hulpverlening als deel van de sociale geschiedenis in Liwwadden. LA» it Hendrik ten Hoeve bracht ons deze foto van de schietbaan aan het Kalverdijkje in 1917 naar aan leiding van de brief van Jan Veenstra in Leovardia nummer 10 Jan Westenbrink, soldaat onder de guarde Graag voldoe ik aan jullie verzoek om te berichten als mijn artikel over de Friese gardes Leovardia nummer 10) interes sante reacties heeft opgeroepen. Peter Westenbrink uit Utrecht schrijft: Met plezier heb ik je stukje Een soldaat onder de guarde, gelezen. Ook één van mijn voorouders, Jan Westenbrink, heeft bij de compagnie Friese gardes gediend. Hij diende van 19 januari 1787 tot eind maart 1801; op 29 maart 1801 werd hij begraven op het Oldehoofsterkerkhof. Dat Jan Westenbrink op 19 januari 1787 bij de gardes dienst nam, weet ik uit een stamlijst van 21 februari 1801 (toen inmid dels de Bataafse gardes). Deze lijst is dus ruim een maand vóór het overlijden van Jan Westenbrink opgemaakt en is bij mij de enig bekende bron waarin ik informatie vind over Jan Westenbrink, zoals: wanneer in dienst gekomen, lengte, leeftijd, afkomst. Voor zover ik weet zijn er van de Friese/ Bataafse gardes, voor zover het 'gewone' manschappen betreft, één rangeerlijst en twee stamlijsten bewaard gebleven. De rangeerlijst dateert van 31 maart 1781, de twee stamlijsten dateren van respec tievelijk 21 februari 1801 en 1 juni 1801. Wist jij dat soldaten van de gardes zo af en toe voor een paar maanden op de Frie se waddeneilanden werden gedetacheerd, om daar de zeegaten te bewaken opdat er geen vijandelijke schepen de Waddenzee en daarmee de Zuiderzee konden binnen dringen? Tot zover Peter Westenbrink. Paul Bron, Leeuwarden Gezochte familie Wiersma bekend Mijn moeder, Geertje Wiersma was de jong ste zus van Jan Wiersma, die in Leovardia nummer 10 gezocht werd door Kenneth Van Dellen. Jan Wiersma was getrouwd met Gonda Nieuwenhuis. Beiden zijn reeds lang overleden. Oom Jan, geboren 13 mei 1893 in Hallum, overleed in Leeuwarden in 1969. Het is mij niet bekend wanneer tante Gon- ny is overleden. Piet was hun enige kind. Ik weet dat hij getrouwd is geweest, maar het is mij niet bekend of hij kinderen had.

Leovardia, 2000-2018 | 2003 | | pagina 35